اندازه آلت تناسلی مردان | حقایقی در مورد سایز آلت تناسلی مردانه

بسیاری از پژوهشگران تلاش کرده‌اند به این پرسش که مردان و زنان در سراسر جهان اطلاعات واضح و روشنی در موردش می‌خواهند، پاسخ دهند، این‌که مناسبترین، نرمال ترین و بهترین سایز آلت تناسلی مردان چه‌قدر است؟
در این نوشتار به شما حقایقی را ارائه خواهیم داد از تمام مطالعات علمی که در مورد اندازه آلت تناسلی مردان انجام شده‌اند. به این ترتیب زمانی که خواندن این مقاله را پایان داده‌اید خیال‌تان راحت خواهد بود که درست‌ترین پاسخ این سوال را به دست آورده‌اید. و شاید در مورد سایز آلت تناسلی خودتان یا آلت تناسلی شریک زندگی‌تان خاطر جمع بشوید.
نتایج و یافته‌های منتشر شده اغلب با اطلاعاتی در مورد نگرانی‌های گسترده‌ی مردان درباره این‌که آیا آلت تناسلی آن‌ها به اندازه‌ی کافی بزرگ است یا نه، و این‌که آیا همسرشان از آن‌ها راضی خواهد بود یا نه، شروع می‌شود. به هر حال باید بدانیم که درست‌ترین اطلاعات در این زمینه چیست؟
با توجه به وجود گسترده و رایگان پورنوگرافی که به راحتی در دسترس است و افزایش بازاریابی تهاجمی ‌از سوی شرکت‌هایی که وعده‌ی بزرگ شدن آلت را به وسیله‌ی استفاده از ابزارها و داروهای خاصی می‌دهند، طبیعی است که حقیقت در مورد طول آلت تناسلی مردان و ضخامت آن مبهم و ناپیدا است.
شاید جای هیچ گونه شگفتی نباشد که محققان مدام پی می‌برند که مردان نگرانی و اضطراب زیادی در مورد سایز آلت تناسلی‌شان دارند.
۱. حقایقی کوتاه در مورد اندازه متوسط آلت تناسلی مردان در این‌جا یک سری نکات کلیدی در مورد اندازه‌ی آلت تناسلی به طور متوسط ​​می‌بینید. جزئیات بیش‌تر و اطلاعات حمایتی در ادامه قید خواهد شد.
– هرچند ۸۵ درصد از زنان ممکن است از طول و ضخامت آلت تناسلی همسرشان راضی باشند، اما مردان نسبت به این موضوع اطمینان ندارند.
– حدود ۴۵ درصد مردان معتقدند که آلت تناسلی کوچکی دارند.
– بر اساس مطالعات صورت گرفته، طول آلت تناسلی در حالت شل، از ۷ تا ۱۰ سانتی‌متر (۲.۸ تا ۳.۹ اینچ) است.
– ضخامت آلت تناسلی در حالت شل به طور میانگین از ۹ تا ۱۰ سانتی‌متر (۳.۵ تا ۳.۹ اینچ) متغیر است.
– طول آلت تناسلی در حالت نعوظ به طور متوسط بین ​​۱۲ تا ۱۶ سانتی‌متر (۴.۷ تا ۶.۳ اینچ) است.
– ضخامت آلت تناسلی مردان در حالت نعوظ حدود ۱۲ سانتی‌متر (۴.۷ اینچ) است.
۲. چه سایزی از آلت تناسلی مردانه کوچک محسوب می‌شود؟ محققان نشریه‌ی “اورولوژی” اندازه‌ی آلت تناسلی ۸۰ “مرد به لحاظ فیزیکی نرمال” را مورد بررسی قرار دادند، و ابعاد آلت تناسلی‌شان را قبل و بعد از نعوظ ایجاد شده توسط دارو اندازه‌گیری کردند.
بعد از پیدا کردن اندازه‌ی متوسط، آن‌ها به این نتیجه رسیدند که:
“فقط مردان با طول آلت کم‌تر از ۴ سانتی‌متر (۱.۶ اینچ) در حالت شل یا طول آلت کم‌تر از ۷.۵ سانتی‌متر [۳ اینچ] در حالت نعوظ هستند باید در فکر بزرگ کردن آلت تناسلی‌شان باشند.”
۳. اندازه نرمال یا متوسط ​​آلت تناسلی چه‌قدر است؟ در مطالعه‌ی صورت گرفته توسط مجله‌ی اورولوژی، محققان در میان گروهی از ۸۰ مرد پی بردند که:
– اندازه‌ی آلت تناسلی به طور متوسط ​​۸. ۸ سانتی‌متر (۳.۵ اینچ) در حالت شل است
– اندازه‌ی آلت تناسلی به طور متوسط ​​۱۲.۹ سانتی‌متر (۵.۱ اینچ) در حالت نعوظ است
این مطالعه همچنین نشان داد که اندازه‌ی آلت تناسلی مردان در حالت شل ارتباطی با اندازه‌ی آلت تناسلی آن‌ها در حالت نعوظ ندارد.
این یافته نشان می‌دهد مردانی که آلت تناسلی‌شان در حالت شل طول‌های متفاتی دارد، ممکن است در زمان نعوظ همگی سایز آلت یکسانی داشته باشند. نکته‌ی دیگر این‌که رابطه‌ای هم بین سن مردان و اندازه‌ی آلت تناسلی‌شان وجود نداشت.
یافته‌های مربوط به این‌که طول آلت تناسلی تا چه حد می‌تواند رشد کند، با مطالعه‌ای روی ۲۰۰ مرد ترک انجام شد. در این مطالعه طول آلت تناسلی در حالت شل، اهمیت کمی در تعیین طول آلت تناسلی در زمان رسیدن به نعوظ داشت.
مطالعات مهم ژانویه ۲۰۱۴ تحقیق صورت گرفته برای تعیین اندازه‌ی میانگین آلت تناسلی شامل مطالعه‌ای بود ​​که در ژانویه‌ی ۲۰۱۴ منتشر شد و بیش از ۱۶۰۰ مرد آمریکایی را مورد بررسی قرار داد، اگر چه این تحقیق اندازه‌گیری‌ها را به صورت فیزیکی و مستقل انجام نداد.
در عوض، مطالعه روی اندازه‌گیری‌های انجام شده توسط خود مردان متکی بود. با این حال، گزارش‌ها ممکن است تا حدی قابل اعتماد در نظر گرفته شوند؛ زیرا به مردان کاندوم‌هایی برای مطابقت با اندازه‌گیری‌هایی که خودشان گزارش کرده بودند، داده شد به این معنی که هر گونه اشتباه منجر به عدم تناسب کاندوم با آلت می‌شد.
اندازه‌ی متوسط آلت تناسلی بر اساس این مطالعه ​​به شرح زیر است:
– اندازه‌ی متوسط ​​ آلت تناسلی در حالت نعوظ ۱۴.۲ سانتی‌متر (۵.۶ اینچ) است.
– ضخامت متوسط آلت تناسلی در حالت نعوظ ۱۲.۲ سانتی‌متر (۴.۸ اینچ) است.
این محققان اعلام کردند که ابعاد آلت تناسلی گزارش شده توسط خود فرد با یافته‌های مطالعات دیگر سازگار است. مطالعه‌ی آن‌ها یافته‌ی دیگری هم داشت و آن این‌که ابعاد دقیق نعوظ می‌تواند تحت تأثیر روش تحریک شدن فرد قرار بگیرد مثلا این‌که آیا با استفاده از دست تحریک شده‌است یا به شیوه‌ی دیگری.
برای اندازه‌گیری طول آلت تناسلی، یک خط‌کش را در کشاله ران قرار دهید و از پایه‌ی آلت تناسلی تا نوک آن را اندازه‌گیری کنید.
برای اندازه‌گیری ضخامت آلت تناسلی، نوار اندازه‌گیری را دور عریض‌ترین بخش آلت تناسلی قرار دهید.
۴. اندازه‌ی آلت تناسلی – به نظر می رسد زنان در مقایسه با مردان کم‌تر به این موضوع توجه دارند به نظر می‌رسد که نگرانی‌های مردان در مورد این‌که آیا اندازه‌ی آلت تناسلی‌شان آن‌قدری است که همسرشان راضی باشد، کاملا بدون پایه و اساس است.
واقعیت این است که آلت تناسلی مردان به چشم خودشان و از آن زاویه‌ای که نگاه می‌کنند کوچک‌تر به نظر می‌رسد. اما حتی دانستن این حقیقت هم تاثیری در رفع نگرانی‌های بی‌اساس بسیاری از مردان ندارد.
از بالا نگاه کردن آلت تناسلی باعث می‌شود که کوچک‌تر به نظر برسد، در مقایسه با زمانی که از روبرو یا کنار آلت را نگاه کنیم.
بنابراین زمانی که یک مرد آلت تناسلی خود را نگاه می‌کند و احتمالا آن را با آلت مردان دیگر (طبیعتا از یک زاویه‌ی دید کاملا متفاوت) مقایسه می‌کند، افکار اشتباهی که در مورد سایز آلت تناسلی خود دارد، قوی‌تر از قبل می‌شود.
۵. آیا زنان درک درست‌تری نسبت به سایز آلت تناسلی مردشان دارند؟ بر اساس یک مطالعه که در ژورنال بریتیش اورولوژی اینترنشنال منتشر شد، هرچند اکثریت زنان (حدود ۸۵ درصد) با اندازه و ضخامت آلت تناسلی همسرشان مشکلی نداشتند و از آن راضی بودند، اما خود مردان نسبت به این موضوع هیچ اطمینان و اعتماد به نفسی نداشتند.
تقریبا نیمی از مردان حاضر در این مطالعه (۴۵ درصد) معتقد بودند که آلت تناسلی کوچکی دارند، اما محققان گزارش دادند که آلت تناسلی کوچک در واقع بسیار نادر است.
حدود ۱۷۰ زن در یک مطالعه‌ی دیگر پرسشنامه‌هایی را پاسخ دادند که نتایج آن‌ها نشان می‌داد، هرچند سایز آلت تناسلی مردان کمی اهمیت برای زنان دارد، اما واقعیت این است که فقط برای گروه خاصی از زنان که در اقلیت هم بودند، این موضوع اساسی و بسیار مهم بود.
بر اساس یک مطالعه مشخص شد که هرچند بیش‌تر نگرانی‌های مردان در مورد اندازه‌ی آلت تناسلی، روی طول آن تمرکز داشت، اما زنان بیش‌تر به ضخامت آلت تناسلی مردان اهمیت می‌دهند.
این مطالعه روی ۵۰ دانشجوی دختر که به لحاظ جنسی فعال بودند گزارش داد که برای اکثریت بزرگی از زنان – ۹ زن از هر ده زن – عرض آلت تناسلی (به دلیل بیش‌تر شدن لذت و رضایت از رابطه‌ی جنسی) از طول آلت تناسلی مهم‌تر بود.
۶. زنان مردان دارای آلت تناسلی بزرگ را نمی‌خواهند یک مطالعه‌ی منتشر شده در قسمت دسترسی آزاد ژورنال پلاس وان در نوامبر ۲۰۱۵، رویکرد جدیدی را اتخاذ کرد و از زنان درخواست کرد که با استفاده از مدل‌های سه بعدی چاپ شده بر اساس ۳۳ سایز متفاوت، طول آلت تناسلی مورد علاقه‌ی خودشان را نشان دهند.
از این زنان خواسته شد که بین ۳۳ اندازه‌ی متفاوت آلت تناسلی که به صورت سه بعدی چاپ شده بودند، یکی را انتخاب کنند. بزرگ‌ترین مورد در میان این مجموعه A و کوچک‌ترین آلت D بود؛ رنگ آلت‌های چاپ‌شده‌ی سه بعدی برای دوری از سوگیری نژادی، آبی بود.
بر اساس مطالعات قبلی که در آن‌ها اندازه‌ی آلت تناسلی مردان آمریکایی ۶ اینچ (۱۵.۲ سانتی‌متر) و ضخامت آن ۵ اینچ (۱۲.۷ سانتی متر) در حالت نعوظ درآمده بود، اندازه‌های آلت‌های چاپ شده در محدوده‌ی ۴ تا ۸.۵ اینچ طول (۱۰.۱۶ تا ۲۱.۵۹ سانتی‌متر) و از ۲.۵ تا ۷.۰ اینچ ضخامت (۶.۳۵ تا ۱۷.۷۸ سانتی‌متر) بودند.
این ۷۵ زن بسته به نوع رابطه‌ای که در موردش فکر می‌کردند، ۳۳ مدل آبی متفاوت را انتخاب کردند؛ و در هر صورت نتیجه نشان داد که اندازه مورد نظر آن‌ها فقط کمی بالاتر از میانگین یافت شده در تمام مطالعاتی بود که در این زمینه انجام شده بودند:
– برای شرکای جنسی ‌طولانی مدت سراغ یک آلت تناسلی نسبتا کوتاه‌تر و نه چندان ضخیم رفتند (در مقایسه با استانداردی که برای فقط یک شب رابطه داشتند). سایز انتخابی آن‌ّها ۱۶ سانتی‌متر (۶.۳ اینچ) طول و ۱۲.۱۹ سانتی‌متر (۴.۸ اینچ) ضخامت بود.
– اولویت این زنان در مورد شریک جنسی یک شبه، برای طول ۱۶.۲۵ سانتی‌متر (۶.۴ اینچ) و برای ضخامت ۱۲.۷ سانتی‌متر (۵.۰ اینچ) بود.
۷. اندازه‌های آلت تناسلی بر اساس ملیت مطالعات زیادی روی تعیین سایز متوسط آلت تناسلی مردان کار کرده‌اند. یکی از آن‌ها که در سال ۲۰۰۱ منتشر شد سایز آلت تناسلی ۳۳۰۰ مرد ایتالیایی جوان بین ۱۷ تا ۱۹ سال را اندازه گرفت.
متوسط ​​طول آلت تناسلی این مردان در حالت شل، ۹ سانتی‌متر (۳.۵ اینچ) و ضخامت آن در حالت شل ۱۰ سانتی‌متر (۳.۹ اینچ) بود.
در مطالعه‌ی دیگری، ۳۰۱ مرد هندی به لحاظ فیزیکی معمولی را مورد بررسی قرار داد و نتایج‌ به دست آمده را با یافته‌های مطالعات انجام شده روی سایز آلت تناسلی در کشورهای دیگر مقایسه کرد.
نویسندگان این مطالعه که در سال ۲۰۰۷ صورت پذیرفت،‌ اعلام کردند که: “در مشاوره به بیمارانی که نگران اندازه‌ی آلت تناسلی خود هستند و به دنبال جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی می‌گردند، کمک خواهد کرد.”
– در حالت شل: ​​طول متوسط ​​۸.۲ سانتی‌متر (۳.۲ اینچ) و ضخامت (آلت تناسلی کشیده شده) ۹.۱ سانتی‌متر (۳.۶ اینچ) بود.
– در حالت نعوظ: میانگین طول متوسط ​​۱۳.۰ سانتی‌متر (۵.۱ اینچ) و ضخامت ۱۱.۵ سانتی‌متر (۴.۵ اینچ) بود.
یافته‌های منتشر شده در ژورنال نیچر جدولی را نیز شامل کرد که یافته‌های قبلی مربوط به ابعاد آلت تناسلی را در سراسر جهان قید کرده‌است.
از ۱۶ مطالعه‌ای که از کشورهای دیگر قید کرده‌ بودند، اولی بیش از صد سال پیش انجام شده و در سال ۱۸۹۹ منتشر شده بود.
همه‌ی آن‌ها به طول و ضخامت نسبتا ​​یکسانی دست پیدا کردند:
– طول آلت در حالت شل بین ۷ تا ۱۰ سانتی‌متر (۲.۸ تا ۳.۹ اینچ) بود.
– ضخامت آلت تناسلی در حالت شل حدود ۹ تا ۱۰ سانتی‌متر (۳.۵ تا ۳.۹ اینچ) بود.
– طول آلت در حالت نعوظ حدود ۱۲ تا ۱۶ سانتی‌متر (۴.۷ تا ۶.۳ اینچ) بود.
– ضخامت آلت در حالت نعوظ (فقط یک مطالعه‌ی قبلی) حدود ۱۲ سانتی‌متر (۴.۷ اینچ) بود.
۸. نگرانی‌های زیاد، خواسته‌های اشتباه برای بزرگ کردن آلت تناسلی نویسندگان مطالعه‌ی هندی نوشتند که تعریف اندازه‌ی آلت تناسلی نرمال مورد علاقه‌ قرار گرفت، زیرا “افزایش مداومی در تعداد افرادی که از” آلت تناسلی کوتاه “شکایت داشتند و به دنبال راهی برای بزرگ شدن بودند” دیده می‌شد.
تحقیقات دیگر نشان داده‌اند اکثر مردانی که به دنبال جراحی برای تقویت آلت تناسلی خود هستند، یک دیدگاه فوق‌العاده غلو شده از اندازه‌ی یک آلت تناسلی طبیعی دارند.
در مطالعه‌ی صورت گرفته روی ۶۷ مرد که از کوتاه بودن آلت تناسلی شکایت داشتند، مشخص شد که هیچ یک از آن‌ها در واقع آلت بیش از حد کوتاهی نداشتند. نویسندگان این مطالعه گفتند که تعداد مردانی که به دنبال جراحی افزایش طول آلت تناسلی خود هستند هر روز بیش‌تر می‌شود.
۹. اثر چاقی و سن روی اندازه آلت تناسلی در حالت نعوظ در سال ۲۰۱۵، محققان در عربستان سعودی، نتایج یک مطالعه ی گذشته‌نگر را روی ۷۷۸ مرد با میانگین سنی ۴۳.۷ سال (بین ۲۰ تا ۸۲ سال) که در درمانگاه‌های سرپایی اورولوژی در عربستان سعودی حضور سافته بودند، منتشر کردند.
مردانی زیر سن ۱۸ سال که از آلت تناسلی کوچک یا کوتاه شکایت داشتند، افراد مبتلا به بیماری پیرونی، انحنای مادرزادی، هیپوگنادیسم بالینی، کسانی که قبلا جراحی یا آسیب آلت تناسلی را تجربه کرده‌ بودند یا افراد دارای ترکیبی از هر یک از این‌ها، از مطالعه حذف شدند.
محققان پس از القاء مصنوعی نعوظ، اندازه‌گیری‌ها را انجام دادند و میانگین گرفتند:
– طول آلت تناسلی ۱۲.۵۳ سانتی‌متر (۴.۹ اینچ) از پوست روی استخوان شرمگاهی تا نوک آلت
– طول آلت تناسلی ۱۴.۳۴ سانتی‌متر (۵.۶ اینچ) از استخوان شرمگاهی تا نوک آلت
– ضخامت آلت تناسلی ۱۱.۵۰ سانتی‌متر (۴.۵ اینچ).
محققان همچنین شاخص توده‌ی بدنی مردان (BMI) را که با چاقی افزایش می‌یابد، اندازه‌گیری کردند. رابطه‌ی ضعیفی بین BMI بیش‌تر و طول کوتاه‌تر آلت در حالت نعوظ وجود داشت البته زمانی که این اندازه‌گیری از روی پوست روی استخوان شرمگاهی انجام شد، نه زمانی که اندازه‌گیری از استخوان تا نوک آلت بود.
این نشان می‌دهد که وقتی چربی زیر پوست در پایه‌ی قابل مشاهده‌ی آلت تناسلی وجود دارد، طول آلت تناسلی کوتاه‌تر است.
این مطالعه همچنین رابطه‌ی ضعیفی را بین افزایش سن و ابعاد آلت تناسلی نشان داد.
با این حال، نویسندگان این مطالعه اظهار داشتند که کاهش اندک در اندازه ممکن است ارتباط بسیار کمی با بالا بودن سن داشته باشد – در واقع آن‌ها دریافتند که “تفاوت طول آلت بین مردان ۷۰ ساله و ۲۰ ساله کم‌تر از یک سانتی‌متر است.”
تهیه و تنظیم مطلب در مجله آموزش زناشویی و جنسی
برداشت http://postharvestjournal.ir

طبتاج http://tebtaj.ir
طب سنتی http://tebbe-sonaty.ir
محتوای این سایت جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر ۱۸ سال نمی باشد در صورتی که زیر ۱۸ سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

بسیاری از پژوهشگران تلاش کرده‌اند به این پرسش که مردان و زنان در سراسر جهان اطلاعات واضح و روشنی در موردش می‌خواهند، پاسخ دهند، این‌که مناسبترین، نرمال ترین و بهترین سایز آلت تناسلی مردان چه‌قدر است؟

در این نوشتار به شما حقایقی را ارائه خواهیم داد از تمام مطالعات علمی که در مورد اندازه آلت تناسلی مردان انجام شده‌اند. به این ترتیب زمانی که خواندن این مقاله را پایان داده‌اید خیال‌تان راحت خواهد بود که درست‌ترین پاسخ این سوال را به دست آورده‌اید. و شاید در مورد سایز آلت تناسلی خودتان یا آلت تناسلی شریک زندگی‌تان خاطر جمع بشوید.

نتایج و یافته‌های منتشر شده اغلب با اطلاعاتی در مورد نگرانی‌های گسترده‌ی مردان درباره این‌که آیا آلت تناسلی آن‌ها به اندازه‌ی کافی بزرگ است یا نه، و این‌که آیا همسرشان از آن‌ها راضی خواهد بود یا نه، شروع می‌شود. به هر حال باید بدانیم که درست‌ترین اطلاعات در این زمینه چیست؟

با توجه به وجود گسترده و رایگان پورنوگرافی که به راحتی در دسترس است و افزایش بازاریابی تهاجمی ‌از سوی شرکت‌هایی که وعده‌ی بزرگ شدن آلت را به وسیله‌ی استفاده از ابزارها و داروهای خاصی می‌دهند، طبیعی است که حقیقت در مورد طول آلت تناسلی مردان و ضخامت آن مبهم و ناپیدا است.

شاید جای هیچ گونه شگفتی نباشد که محققان مدام پی می‌برند که مردان نگرانی و اضطراب زیادی در مورد سایز آلت تناسلی‌شان دارند.

۱. حقایقی کوتاه در مورد اندازه متوسط آلت تناسلی مردان

در این‌جا یک سری نکات کلیدی در مورد اندازه‌ی آلت تناسلی به طور متوسط ​​می‌بینید. جزئیات بیش‌تر و اطلاعات حمایتی در ادامه قید خواهد شد.

– هرچند ۸۵ درصد از زنان ممکن است از طول و ضخامت آلت تناسلی همسرشان راضی باشند، اما مردان نسبت به این موضوع اطمینان ندارند.

– حدود ۴۵ درصد مردان معتقدند که آلت تناسلی کوچکی دارند.

– بر اساس مطالعات صورت گرفته، طول آلت تناسلی در حالت شل، از ۷ تا ۱۰ سانتی‌متر (۲.۸ تا ۳.۹ اینچ) است.

– ضخامت آلت تناسلی در حالت شل به طور میانگین از ۹ تا ۱۰ سانتی‌متر (۳.۵ تا ۳.۹ اینچ) متغیر است.

– طول آلت تناسلی در حالت نعوظ به طور متوسط بین ​​۱۲ تا ۱۶ سانتی‌متر (۴.۷ تا ۶.۳ اینچ) است.

– ضخامت آلت تناسلی مردان در حالت نعوظ حدود ۱۲ سانتی‌متر (۴.۷ اینچ) است.

۲. چه سایزی از آلت تناسلی مردانه کوچک محسوب می‌شود؟

محققان نشریه‌ی “اورولوژی” اندازه‌ی آلت تناسلی ۸۰ “مرد به لحاظ فیزیکی نرمال” را مورد بررسی قرار دادند، و ابعاد آلت تناسلی‌شان را قبل و بعد از نعوظ ایجاد شده توسط دارو اندازه‌گیری کردند.

بعد از پیدا کردن اندازه‌ی متوسط، آن‌ها به این نتیجه رسیدند که:

“فقط مردان با طول آلت کم‌تر از ۴ سانتی‌متر (۱.۶ اینچ) در حالت شل یا طول آلت کم‌تر از ۷.۵ سانتی‌متر [۳ اینچ] در حالت نعوظ هستند باید در فکر بزرگ کردن آلت تناسلی‌شان باشند.”

۳. اندازه نرمال یا متوسط ​​آلت تناسلی چه‌قدر است؟

در مطالعه‌ی صورت گرفته توسط مجله‌ی اورولوژی، محققان در میان گروهی از ۸۰ مرد پی بردند که:

– اندازه‌ی آلت تناسلی به طور متوسط ​​۸. ۸ سانتی‌متر (۳.۵ اینچ) در حالت شل است

– اندازه‌ی آلت تناسلی به طور متوسط ​​۱۲.۹ سانتی‌متر (۵.۱ اینچ) در حالت نعوظ است

این مطالعه همچنین نشان داد که اندازه‌ی آلت تناسلی مردان در حالت شل ارتباطی با اندازه‌ی آلت تناسلی آن‌ها در حالت نعوظ ندارد.

این یافته نشان می‌دهد مردانی که آلت تناسلی‌شان در حالت شل طول‌های متفاتی دارد، ممکن است در زمان نعوظ همگی سایز آلت یکسانی داشته باشند. نکته‌ی دیگر این‌که رابطه‌ای هم بین سن مردان و اندازه‌ی آلت تناسلی‌شان وجود نداشت.

یافته‌های مربوط به این‌که طول آلت تناسلی تا چه حد می‌تواند رشد کند، با مطالعه‌ای روی ۲۰۰ مرد ترک انجام شد. در این مطالعه طول آلت تناسلی در حالت شل، اهمیت کمی در تعیین طول آلت تناسلی در زمان رسیدن به نعوظ داشت.

مطالعات مهم ژانویه ۲۰۱۴

تحقیق صورت گرفته برای تعیین اندازه‌ی میانگین آلت تناسلی شامل مطالعه‌ای بود ​​که در ژانویه‌ی ۲۰۱۴ منتشر شد و بیش از ۱۶۰۰ مرد آمریکایی را مورد بررسی قرار داد، اگر چه این تحقیق اندازه‌گیری‌ها را به صورت فیزیکی و مستقل انجام نداد.

در عوض، مطالعه روی اندازه‌گیری‌های انجام شده توسط خود مردان متکی بود. با این حال، گزارش‌ها ممکن است تا حدی قابل اعتماد در نظر گرفته شوند؛ زیرا به مردان کاندوم‌هایی برای مطابقت با اندازه‌گیری‌هایی که خودشان گزارش کرده بودند، داده شد به این معنی که هر گونه اشتباه منجر به عدم تناسب کاندوم با آلت می‌شد.

اندازه‌ی متوسط آلت تناسلی بر اساس این مطالعه ​​به شرح زیر است:

– اندازه‌ی متوسط ​​ آلت تناسلی در حالت نعوظ ۱۴.۲ سانتی‌متر (۵.۶ اینچ) است.

– ضخامت متوسط آلت تناسلی در حالت نعوظ ۱۲.۲ سانتی‌متر (۴.۸ اینچ) است.

این محققان اعلام کردند که ابعاد آلت تناسلی گزارش شده توسط خود فرد با یافته‌های مطالعات دیگر سازگار است. مطالعه‌ی آن‌ها یافته‌ی دیگری هم داشت و آن این‌که ابعاد دقیق نعوظ می‌تواند تحت تأثیر روش تحریک شدن فرد قرار بگیرد مثلا این‌که آیا با استفاده از دست تحریک شده‌است یا به شیوه‌ی دیگری.

برای اندازه‌گیری طول آلت تناسلی، یک خط‌کش را در کشاله ران قرار دهید و از پایه‌ی آلت تناسلی تا نوک آن را اندازه‌گیری کنید.

برای اندازه‌گیری ضخامت آلت تناسلی، نوار اندازه‌گیری را دور عریض‌ترین بخش آلت تناسلی قرار دهید.

۴. اندازه‌ی آلت تناسلی – به نظر می رسد زنان در مقایسه با مردان کم‌تر به این موضوع توجه دارند

به نظر می‌رسد که نگرانی‌های مردان در مورد این‌که آیا اندازه‌ی آلت تناسلی‌شان آن‌قدری است که همسرشان راضی باشد، کاملا بدون پایه و اساس است.

واقعیت این است که آلت تناسلی مردان به چشم خودشان و از آن زاویه‌ای که نگاه می‌کنند کوچک‌تر به نظر می‌رسد. اما حتی دانستن این حقیقت هم تاثیری در رفع نگرانی‌های بی‌اساس بسیاری از مردان ندارد.

از بالا نگاه کردن آلت تناسلی باعث می‌شود که کوچک‌تر به نظر برسد، در مقایسه با زمانی که از روبرو یا کنار آلت را نگاه کنیم.

بنابراین زمانی که یک مرد آلت تناسلی خود را نگاه می‌کند و احتمالا آن را با آلت مردان دیگر (طبیعتا از یک زاویه‌ی دید کاملا متفاوت) مقایسه می‌کند، افکار اشتباهی که در مورد سایز آلت تناسلی خود دارد، قوی‌تر از قبل می‌شود.

۵. آیا زنان درک درست‌تری نسبت به سایز آلت تناسلی مردشان دارند؟

بر اساس یک مطالعه که در ژورنال بریتیش اورولوژی اینترنشنال منتشر شد، هرچند اکثریت زنان (حدود ۸۵ درصد) با اندازه و ضخامت آلت تناسلی همسرشان مشکلی نداشتند و از آن راضی بودند، اما خود مردان نسبت به این موضوع هیچ اطمینان و اعتماد به نفسی نداشتند.

تقریبا نیمی از مردان حاضر در این مطالعه (۴۵ درصد) معتقد بودند که آلت تناسلی کوچکی دارند، اما محققان گزارش دادند که آلت تناسلی کوچک در واقع بسیار نادر است.

حدود ۱۷۰ زن در یک مطالعه‌ی دیگر پرسشنامه‌هایی را پاسخ دادند که نتایج آن‌ها نشان می‌داد، هرچند سایز آلت تناسلی مردان کمی اهمیت برای زنان دارد، اما واقعیت این است که فقط برای گروه خاصی از زنان که در اقلیت هم بودند، این موضوع اساسی و بسیار مهم بود.

بر اساس یک مطالعه مشخص شد که هرچند بیش‌تر نگرانی‌های مردان در مورد اندازه‌ی آلت تناسلی، روی طول آن تمرکز داشت، اما زنان بیش‌تر به ضخامت آلت تناسلی مردان اهمیت می‌دهند.

این مطالعه روی ۵۰ دانشجوی دختر که به لحاظ جنسی فعال بودند گزارش داد که برای اکثریت بزرگی از زنان – ۹ زن از هر ده زن – عرض آلت تناسلی (به دلیل بیش‌تر شدن لذت و رضایت از رابطه‌ی جنسی) از طول آلت تناسلی مهم‌تر بود.

۶. زنان مردان دارای آلت تناسلی بزرگ را نمی‌خواهند

یک مطالعه‌ی منتشر شده در قسمت دسترسی آزاد ژورنال پلاس وان در نوامبر ۲۰۱۵، رویکرد جدیدی را اتخاذ کرد و از زنان درخواست کرد که با استفاده از مدل‌های سه بعدی چاپ شده بر اساس ۳۳ سایز متفاوت، طول آلت تناسلی مورد علاقه‌ی خودشان را نشان دهند.

از این زنان خواسته شد که بین ۳۳ اندازه‌ی متفاوت آلت تناسلی که به صورت سه بعدی چاپ شده بودند، یکی را انتخاب کنند. بزرگ‌ترین مورد در میان این مجموعه A و کوچک‌ترین آلت D بود؛ رنگ آلت‌های چاپ‌شده‌ی سه بعدی برای دوری از سوگیری نژادی، آبی بود.

بر اساس مطالعات قبلی که در آن‌ها اندازه‌ی آلت تناسلی مردان آمریکایی ۶ اینچ (۱۵.۲ سانتی‌متر) و ضخامت آن ۵ اینچ (۱۲.۷ سانتی متر) در حالت نعوظ درآمده بود، اندازه‌های آلت‌های چاپ شده در محدوده‌ی ۴ تا ۸.۵ اینچ طول (۱۰.۱۶ تا ۲۱.۵۹ سانتی‌متر) و از ۲.۵ تا ۷.۰ اینچ ضخامت (۶.۳۵ تا ۱۷.۷۸ سانتی‌متر) بودند.

این ۷۵ زن بسته به نوع رابطه‌ای که در موردش فکر می‌کردند، ۳۳ مدل آبی متفاوت را انتخاب کردند؛ و در هر صورت نتیجه نشان داد که اندازه مورد نظر آن‌ها فقط کمی بالاتر از میانگین یافت شده در تمام مطالعاتی بود که در این زمینه انجام شده بودند:

– برای شرکای جنسی ‌طولانی مدت سراغ یک آلت تناسلی نسبتا کوتاه‌تر و نه چندان ضخیم رفتند (در مقایسه با استانداردی که برای فقط یک شب رابطه داشتند). سایز انتخابی آن‌ّها ۱۶ سانتی‌متر (۶.۳ اینچ) طول و ۱۲.۱۹ سانتی‌متر (۴.۸ اینچ) ضخامت بود.

– اولویت این زنان در مورد شریک جنسی یک شبه، برای طول ۱۶.۲۵ سانتی‌متر (۶.۴ اینچ) و برای ضخامت ۱۲.۷ سانتی‌متر (۵.۰ اینچ) بود.

۷. اندازه‌های آلت تناسلی بر اساس ملیت

مطالعات زیادی روی تعیین سایز متوسط آلت تناسلی مردان کار کرده‌اند. یکی از آن‌ها که در سال ۲۰۰۱ منتشر شد سایز آلت تناسلی ۳۳۰۰ مرد ایتالیایی جوان بین ۱۷ تا ۱۹ سال را اندازه گرفت.

متوسط ​​طول آلت تناسلی این مردان در حالت شل، ۹ سانتی‌متر (۳.۵ اینچ) و ضخامت آن در حالت شل ۱۰ سانتی‌متر (۳.۹ اینچ) بود.

در مطالعه‌ی دیگری، ۳۰۱ مرد هندی به لحاظ فیزیکی معمولی را مورد بررسی قرار داد و نتایج‌ به دست آمده را با یافته‌های مطالعات انجام شده روی سایز آلت تناسلی در کشورهای دیگر مقایسه کرد.

نویسندگان این مطالعه که در سال ۲۰۰۷ صورت پذیرفت،‌ اعلام کردند که: “در مشاوره به بیمارانی که نگران اندازه‌ی آلت تناسلی خود هستند و به دنبال جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی می‌گردند، کمک خواهد کرد.”

– در حالت شل: ​​طول متوسط ​​۸.۲ سانتی‌متر (۳.۲ اینچ) و ضخامت (آلت تناسلی کشیده شده) ۹.۱ سانتی‌متر (۳.۶ اینچ) بود.

– در حالت نعوظ: میانگین طول متوسط ​​۱۳.۰ سانتی‌متر (۵.۱ اینچ) و ضخامت ۱۱.۵ سانتی‌متر (۴.۵ اینچ) بود.

یافته‌های منتشر شده در ژورنال نیچر جدولی را نیز شامل کرد که یافته‌های قبلی مربوط به ابعاد آلت تناسلی را در سراسر جهان قید کرده‌است.

از ۱۶ مطالعه‌ای که از کشورهای دیگر قید کرده‌ بودند، اولی بیش از صد سال پیش انجام شده و در سال ۱۸۹۹ منتشر شده بود.

همه‌ی آن‌ها به طول و ضخامت نسبتا ​​یکسانی دست پیدا کردند:

– طول آلت در حالت شل بین ۷ تا ۱۰ سانتی‌متر (۲.۸ تا ۳.۹ اینچ) بود.

– ضخامت آلت تناسلی در حالت شل حدود ۹ تا ۱۰ سانتی‌متر (۳.۵ تا ۳.۹ اینچ) بود.

– طول آلت در حالت نعوظ حدود ۱۲ تا ۱۶ سانتی‌متر (۴.۷ تا ۶.۳ اینچ) بود.

– ضخامت آلت در حالت نعوظ (فقط یک مطالعه‌ی قبلی) حدود ۱۲ سانتی‌متر (۴.۷ اینچ) بود.

۸. نگرانی‌های زیاد، خواسته‌های اشتباه برای بزرگ کردن آلت تناسلی

نویسندگان مطالعه‌ی هندی نوشتند که تعریف اندازه‌ی آلت تناسلی نرمال مورد علاقه‌ قرار گرفت، زیرا “افزایش مداومی در تعداد افرادی که از” آلت تناسلی کوتاه “شکایت داشتند و به دنبال راهی برای بزرگ شدن بودند” دیده می‌شد.

تحقیقات دیگر نشان داده‌اند اکثر مردانی که به دنبال جراحی برای تقویت آلت تناسلی خود هستند، یک دیدگاه فوق‌العاده غلو شده از اندازه‌ی یک آلت تناسلی طبیعی دارند.

در مطالعه‌ی صورت گرفته روی ۶۷ مرد که از کوتاه بودن آلت تناسلی شکایت داشتند، مشخص شد که هیچ یک از آن‌ها در واقع آلت بیش از حد کوتاهی نداشتند. نویسندگان این مطالعه گفتند که تعداد مردانی که به دنبال جراحی افزایش طول آلت تناسلی خود هستند هر روز بیش‌تر می‌شود.

۹. اثر چاقی و سن روی اندازه آلت تناسلی در حالت نعوظ

در سال ۲۰۱۵، محققان در عربستان سعودی، نتایج یک مطالعه ی گذشته‌نگر را روی ۷۷۸ مرد با میانگین سنی ۴۳.۷ سال (بین ۲۰ تا ۸۲ سال) که در درمانگاه‌های سرپایی اورولوژی در عربستان سعودی حضور سافته بودند، منتشر کردند.

مردانی زیر سن ۱۸ سال که از آلت تناسلی کوچک یا کوتاه شکایت داشتند، افراد مبتلا به بیماری پیرونی، انحنای مادرزادی، هیپوگنادیسم بالینی، کسانی که قبلا جراحی یا آسیب آلت تناسلی را تجربه کرده‌ بودند یا افراد دارای ترکیبی از هر یک از این‌ها، از مطالعه حذف شدند.

محققان پس از القاء مصنوعی نعوظ، اندازه‌گیری‌ها را انجام دادند و میانگین گرفتند:

– طول آلت تناسلی ۱۲.۵۳ سانتی‌متر (۴.۹ اینچ) از پوست روی استخوان شرمگاهی تا نوک آلت

– طول آلت تناسلی ۱۴.۳۴ سانتی‌متر (۵.۶ اینچ) از استخوان شرمگاهی تا نوک آلت

– ضخامت آلت تناسلی ۱۱.۵۰ سانتی‌متر (۴.۵ اینچ).

محققان همچنین شاخص توده‌ی بدنی مردان (BMI) را که با چاقی افزایش می‌یابد، اندازه‌گیری کردند. رابطه‌ی ضعیفی بین BMI بیش‌تر و طول کوتاه‌تر آلت در حالت نعوظ وجود داشت البته زمانی که این اندازه‌گیری از روی پوست روی استخوان شرمگاهی انجام شد، نه زمانی که اندازه‌گیری از استخوان تا نوک آلت بود.

این نشان می‌دهد که وقتی چربی زیر پوست در پایه‌ی قابل مشاهده‌ی آلت تناسلی وجود دارد، طول آلت تناسلی کوتاه‌تر است.

این مطالعه همچنین رابطه‌ی ضعیفی را بین افزایش سن و ابعاد آلت تناسلی نشان داد.

با این حال، نویسندگان این مطالعه اظهار داشتند که کاهش اندک در اندازه ممکن است ارتباط بسیار کمی با بالا بودن سن داشته باشد – در واقع آن‌ها دریافتند که “تفاوت طول آلت بین مردان ۷۰ ساله و ۲۰ ساله کم‌تر از یک سانتی‌متر است.”

تهیه و تنظیم مطلب در مجله آموزش زناشویی و جنسی

برداشت http://postharvestjournal.ir

طبتاج http://tebtaj.ir

طب سنتی http://tebbe-sonaty.ir

محتوای این سایت جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر ۱۸ سال نمی باشد در صورتی که زیر ۱۸ سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ارضا شدن زن و مرد چگونه است | نشانه های ارگاسم

ج ژوئن 19 , 2020
ارگاسم یا ارضا شدن چیست؟ ارضا شدن (ارگاسم)، یک احساس‌ گذرای حداکثر لذت است که با برخی تغییرات فیزیولوژیک در بدن همراه است. در مردان ارضا شدن معمولا با انزال همراه است بنابراین تشخیص آن آسان است اما تشخیص ارضا شدن در زنان گاهی کمی مشکل است. مرحله ارگاسم یا ارضا شدن به صورت تخلیه ناگهانی فشاری که در مرحله برانگیختگی و کفه به وجود آمده درک می‌شود. ارضاشدن لذت‌بخش‌ترین مرحله احساس جنسی است اوج لذت جنسی در مردان و زنان اوج لذت جنسی حالت فرح‌بخش روانی و جسمانی است که در اثر تحریک جنسی به دست می‌آید و با انزال، سرخ شدن یا تشنج همراه است. در زنها و مردها هنگام رسیدن به اوج لذت جنسی و ارضا شدن عوارضی بروز می‌‌کند. برای مثال ضربان قلب بیشتر می‌شود بدن گرم می‌شود و گهگاه در بدن لرزش هائی بوجود می‌‌آید. و به طور معمول شخص احساس سرما می‌کند ( که البته این حالت معمولا در شروع عمل جنسی و معاشقه رخ می دهد). نشانه های فیزیولوژیک اختصاصی در ارگاسم یا ارضا شدن زن : ارضا شدن لذت‌بخش‌ترین مرحله احساس جنسی است. در مرحله ارگاسم انقباضات ریتمیک و ریفلاکسی در عضلات کف لگن و اطراف واژن، پرینه و مقعد و همین‌طور در رحم ایجاد می‌شود. ارگاسم یا ارضا شدن از طریق اثر روانی ( از بین رفتن مرزها و جدایی ) و اثر فیزیولوژیک (آزادسازی اکسی‌توسین) باعث نزدیکی زوج می‌شود. تغییر سریع رنگ لب‌‌های فرج (لبیا)، انقباض واژن، رحم و اسفنکتر مقعد، رفع احتقان آرئول، افزایش شدت نبض واژن و افزایش سطح پرولاکتین از نشانه های ارگاسم یا ارضا شدن در زنان است. عوامل ارضا شدن زن چیست؟ ارضاع شدن می‌تواند طی تحریک جنسی مکان‌ های متنوعی در نواحی جنسی یا غیرجنسی ایجاد شود. کلیتوریس و دیواره قدامی واژن شایع‌ترین مکان‌های تحریک هستند. تحریک غدد دور مجرای ادرار، سینه، نوک سینه، رویاپردازی یا هیپنوز نیز منجر به بروز ارگاسم می‌شود. نشانه های ارضا شدن زن : زن ها در هنگام ارضا شدن مقداری قطر رحمشان افزایش یافته مایعی لزج از آن بیرون می آید. این مایع غالبا بیرنگ است که موجب می شود عمل دخول آسانتر صورت گیرد. در زن ها قسمت داخلی رحم کمی تنگ تر شده، نوک سینه ها کمی سفت می شود. احساس گرمایی که به زن دست می دهد برای این است که منی کاملا گرم وارد بدن زن شود زیرا سرما اسپرم ها را می کشد و منی با پرش به بیرون پرتاب می‌شود در زن ها معمولا بعد انزال مرد و تمام شدن شهوت او شهوتشان می خوابد. این نکته باید مورد توجه قرار گیرد که چون در خلال عمل جنسی به دلیل شور و هیجان حواس انسان زیاد متمرکز به اطراف خود نیست بر اثر شدت شور جنسی گه گاه به یکدیگر فشارهائی وارد می‌کنند که بعد از عمل جنسی درد زیادی احساس می‌شود. مثلا در بعضی موارد پای ایشان به فرش و مانند آن مالیده می‌‌ شود و یا بر اثر فشار زیاد هنگام دخول حوالی آلت تناسلی ملتهب می‌‌ گردد. حد و میزان مطلوب برانگیزش جنسی زن، به اندام فیزیولوژیکی و واکنشهای آموخته شده به وی بستگی دارد. برای رسیدن به اوج لذت جنسی چه از لحاظ روانی و چه جسمی، تحریک جنسی لازم است. بعضی زنان با خیال پردازی و بدون تحریک اندام جنسی به ارگاسم می‌‌رسند. درصد کمتری تنها با لمس و باز هم بدون تحریک اندام جنسی اوج لذت جنسی را تجربه می‌‌کنند. برخی هم ارگاسمهای خود به خودی دارند و بعضی ارضا شدن در خواب را تجربه میکنند. بر خلاف این استثنائات اغلب زنها برای رسیدن به اوج لذت جنسی به تحریک زیاد و طولانی مدت اندامهای جنسی نیاز دارند. عوامل روانی مرتبط با ارگاسم یا ارضا شدن زن بعضی از افراد ارضا شدن در خواب را تجربه میکنند سن، تحصیلات، کلاس اجتماعی، مذهب، شخصیت و ارتباطات بین فردی عوامل روانی اجتماعی هستند که روی توانایی ارگاسم تاثیر دارند. شایع‌ترین علت روانی برای اختلال ارگاسم پایش وسواس‌گونه خویشتن در مرحله تحریک است که غالبا با اضطراب و افکار گیج‌کننده و منفی و خودشکن همراه است. این زنان به حدی در مورد رابطه جنسی خود نگران شکست هستند که قادر به کسب آرامش به منظور بروز بازتاب عصبی طبیعی برای ایجاد ارگاسم نیستند و ناخودآگاه خودشان باعث مهار این عملکرد طبیعی می‌شوند. این نوع اضطراب، اضطراب نمایشی نامیده می‌شود. عوامل فردی مانند احساس ضعف عمومی و کمبود احساس سلامت جسمی، تجارب منفی جنسی قبلی و استرس‌های زندگی، بیکاری و خصومت‌های روزانه، احساس منفی نسبت به همسر، کیفیت بد ارتباط زن و شوهر، فقدان صمیمیت و تفاهم جنسی باعث کاهش ارتباط جنسی و اختلال عملکرد تمام مراحل جنسی و همچنین اختلال ارگاسم می‌شود. اختلالات مربوط به دوران کودکی، اختلال در مرحله اجتماعی شدن و وجود یک تفکر غلط در مورد رابطه جنسی و نگرش منفی در مورد لذت جنسی، جهت‌گیری جنسی یا هویت جنسی تاثیر منفی روی عملکرد جنسی و ارگاسم در بزرگسالی دارد. این سوابق در دوران کودکی مربوط به نگرش والدین نسبت به رابطه جنسی است. وجود سابقه سوءاستفاده جنسی در دوران کودکی و احساسات منفی در مورد تمایلات جنسی، مشکلات ارتباطی با همسر و کاهش اعتمادبه‌نفس، احساس منفی زن در مورد خودش از نظر شکل بدن، زیبایی و ترس از، از دست دادن کنترل اثر عمیقی بر عملکرد جنسی و به‌خصوص ارگاسم دارد. اضطراب نیز نقش مخربی بر عملکرد جنسی و به خصوص ارگاسم دارد. برنامه‌های متعددی برای درمان اختلال ارگاسم پیشنهاد می‌شود از جمله بررسی و درمان اختلالات طبی، روانی و سوءمصرف مواد، آموزش جنسی و ایجاد مهارت ارتباط و مهارت‌های جنسی، مشاوره برای کاهش اضطراب جنسی و عملکردی. ورزش ایروبیک منظم، افزایش احساس مثبت، نشاط با کنترل وزن بدن، ورزش‌های مفرح، افزایش صمیمیت جنسی و تغییر در روش‌های روتین و کلیشه‌ای ارتباط جنسی با همسر نیز به ارگاسم در زنان کمک می‌کند. نشانه های ارضا شدن مردان : در مردها آلتشان سفت می‌شود و مردها بعد از ارضا شدن مایعی لزج از آلتشان بیرون میاید. مردها پس از ارضا شدن آب دهان ترشح و میزان تنفس افزایش می‌‌یابد. در مردها بعد از انزال بدن سست شده و احساسی دست می‌دهد که معمولا چشمانشان را می‌‌بندند و بلافاصله بعد از انزال عمل ادرار کردن به خوبی صورت نمی گیرد. زیرا دریچه پروستات به شکل خودکار کمی باز و بسته می‌ شود. چرخه واکنشهای جنسی می‌‌تواند به چهار مرحله تقسیم شود: ارگاسم یا ارضا شدن از طریق اثر روانی و اثر فیزیولوژیک باعث نزدیکی زوج می‌شود تحریک، پلاتو، اوج لذت جنسی و مرحله آرامش. این مراحل تفکیک‌ پذیر نیستند. یعنی یک مرحله، کاملا تمام نمی‌ شود تا بعد مرحله دیگری شروع شود. در حقیقت این مرحله بندی فقط برای توصیف ترتیب عکس العمل جنسی است که معمولا در یک روند پیوسته واقعی اتفاق می‌‌ افتد. 1- مرحله انگیزش (تحریک): وقتی بر اثر تحریک، خون در اندام جنسی جمع می‌‌شود کلیتوریس سفت می‌‌شود و در همان لحظه مهبل شروع به ترشح مقداری ماده لیز کننده می‌‌کند، همچنین سطح داخلی دیوار لوله واژن بر اثر نوعی فرآیند تعریق، با یک ماده لیز کننده پوشیده می‌‌شود. سیاهرگ مهبل گشادتر و پر از خون شده، رنگ مهبل تیره تر می‌‌شود. در همین زمان میزان ضربان نبض و فشار خون به طور قابل ملاحظه‌ای بالا رفته، در اندامهای جنسی حرارت و تورم احساس شده و برانگیختگی زن از مرحله تحریک به مرحله پلاتو (دوام برانگیختگی جنسی) پیش می‌‌رود. 2- مرحله پلاتو (دوام برانگیختگی جنسی): بافت دیواره یک سوم خارجی واژن به علت پرخون شدن، متورم می‌‌ شود که در نتیجه، موجب تنگی ورودی دهانه مهبل می‌‌ گردد. به این مرحله سکوی ارگاسم می‌‌ گویند. در این مرحله به نظر می‌‌ رسد (کلیتوریس) در زیر یک کلاهک رفته یا به داخل کشیده می‌‌ شود اما در حقیقت، کلیتوریس به عنوان یک گیرنده تحریکات، درجهت پاسخ به تحریک مستقیم نواحی مجاور کمک می‌‌ کند. رحم، لوله رحم و تخمدان بزرگتر شده و تنفس، ضربان نبض و حرکات زن سریعتر می‌‌ شود. 3- مرحله اوج لذت جنسی: لوله واژن به طور ریتمیک شروع به منقبض شدن می‌‌کند. همچنین انقباض غیرارادی اسفنکتر مقعد نیز در این مرحله پیش می‌‌ آید. تعداد نبض و میزان فشار خون بالا می‌‌ رود. افزایش انقباض عضلات و مملو از خون شدن سیاهرگ موجب رسیدن به اوج لذت جنسی می‌‌ شود. همچنین باید در نظر گرفت ارگاسم یا به طور مثال عکس العمل طبیعی زانو نمی‌تواند به زور صورت پذیرد، این بازتابها به طور طبیعی اتفاق می‌‌ افتند. 4- مرحله آرامش: در این مرحله، احتقان یک سوم خارجی واژن و احتقان عروقی تغییر کرده و از بین می‌‌ رود. ضربان نبض کاهش یافته و بافت ها از تورم خارج می‌‌ شوند. رنگ تیره واژن به رنگ اولیه باز گشته و اندام های جنسی به حالت طبیعی اولیه خود بر می‌‌ گردند. بدن آرام و سست شده و گاهی عرق می‌‌ کند. قابل ذکر است در پاسخ فیزیولوژیکی زن به تحریکات جنسی، اعضاء غیر تناسلی بدن نیز واکنشهایی دارند از جمله: تغییراتی در پستان، در بعضی موارد احساس اجبار در دفع ادرار در طول آمیزش یا پس از آن، افزایش فشار خون، افزایش ضربان قلب، افزایش تعداد دم و بازدم و نفسهای عمیق، تعریق ( این واکنش در افراد متفاوت است، در مرحله رسیدن به آرامش بعضی احساس گرمای شدید می‌کنند و بعضی احساس سرما. در بسیاری موارد در قسمت های مختلف بدن قطرات عرق جاری می‌‌ شود.) تهیه و تنظیم مطلب در مجله آموزش زناشویی و جنسی برداشت http://postharvestjournal.ir طبتاج http://tebtaj.ir طب سنتی http://tebbe-sonaty.ir محتوای این سایت جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد در صورتی که زیر 18 سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

سردبیر

محسن باقری

ما عاشق 'گیلان هستیم و برای گسترش زبان گیلکی و فرهنگ اصیل گیلانی بین مردم سراسر دنیا، از سال 1399، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری هم زبان های عزیزمان در سراسر دنیا، تلاش میکنیم

دسترسی سریع