اوج لذت در رابطه جنسی زناشویی

به گزارش مجله آموزش جنسی و زناشویی http://ji3.ir یکی از مسایل بسیار مهمی که به زنده ماندن عشق و علاقه و تحقق رابطه زناشویی سالم کمک می کند، یادگیری لذت بردن از رابطه جنسی در زندگی زناشویی زوجین است. لذت بردن جنسی صرفا به این معنا نیست که زن و شوهر حتما باید قسمتهای جنسی هم را لمس کنند، در صورتی که میتوان با نواحی غیر جنسی، هم لذت لازمه را تجربه کرد.
روش های افزایش لذت در رابطه جنسی زن و شوهر باید در رابطه با روش های ترجیحی خود جهت لذت بردن بیشتر در حین رابطه جنسی با هم صحبت کنند تا انتظارات هم را بشناسند. زن و شوهر باید در رابطه با مدل های مختلف تماس بدنی که ایجاد لذت بیشتری می کند را آگاهی داشته باشند. کسب آرامش در موقعیت های تماس بدنی نزدیک با همسر: این کار در سکس تراپی نیز جهت کاهش اضطراب زن و شوهر در رابطه جنسی انجام می پذیرد. در واقع تماس بدنی تحریک آمیز به لحاظ جنسی ممکن است در موقعیت بدون تقاضا برای نزدیکی که در آن عملکرد اضطراب کاهش می یابد، تجربه شود. زن و شوهر باید یاد بگیرند که تمرکز و توجه خودشان را بر روی احساسات زیستی خود و طرف مقابل صرف کنند. افزایش سطح ارتباطات و تمرینات مثبت که خود موجب افزایش رضایت جنسی در زوجین می گردد: لازم به ذکر است که این تمرینات بر یادگیری و لذت از ماساژ دادن نواحی غیر جنسی بدن متمرکز است و اندام اصلی جنسی زنان را در بر نمی گیرد. این نوع از تمرینات نباید شروع شود، مگر این که زن و شوهر از تماس مستقیم بدنی در نواحی غیرجنسی، کاملا احساس راحتی نمایند. در غیر این صورت باید روش حساسی زدایی منظم را تا ایجاد آرامش کافی ادامه دهید. این مراحل اولیه ممکن است شامل یادگیری احساس آرامش و لذت بردن از تماس با بدن همسر، احساس راحتی از دیدن بدن عریان همسر یا عریان شدن در حضور همسر بدون اضطراب باشد. تا زمانی که این پیش شرط ها وجود داشته باشند، تمرینات تمرکزی حسی نباید شروع شوند. نشان دادن عواطف جسمی و لذت دهی از طریق تماس بدنی الزاماً به معنای تماس با نواحی جنسی (تناسلی) نیست. زن و و شوهر احساساتی را که در تمام قسمت های بدنشان تجربه می کنند، مهم است و امکان دادن و کسب لذت از طریق تماس با نواحی غیرجنسی و تناسلی وجود دارد. حتی در آغوش گرفتن و بوسیدن میتواند آن حس را در فرد ایجاد کند . در واقع چیزی که مهم است، این است که به نحوی با همسرتان ارتباط برقرار کنید که صرف نوع تماس برقرار کردن شما بیشترین لذت را در زمان خاصی برای شما و همسرتان ایجاد کند. آگاهی شما از احساسات لذت بخش تماس بدنی و توانایی تمرکز بر این گونه احساسات بدون احساس زن یا شوهر احساس تنش و ناراحتی داشته باشند. این فعالیتها بهتر است، موقعی انجام بگیرد که هر دو خیلی خسته نیستید و آمادگی روانی جسمانی لازم را دارید. مثلا برخی از زوجین ترجیح می دهند که با استفاده از نور کم و موسیقی ملایم فضای کاملا عاشقانه ای ایجاد کنند. بهترین حالت این است که انجام این تمرینات به صورت متقابل باشد و هر دو کسب لذت نموده یا موجب ایجاد لذت شوند.
فردی که نقش لذت دهی را بر عهده دارد باید تنها به واکنش همسر خود توجه کرده و لذت بردن جنسی خود را به زمان بعد موکول کند. سعی کنید، شیوه های مختلف تماس بدنی را آزمایش کنید، به خاطر داشته باشید از هر گونه تماس با نواحی اصلی جنسی دوری کنید. درباره نوع تماس بدنی که برای تان لذت بخش است و قسمت هایی از بدنتان که از لمس شدن آنها لذت می برید، اطلاعات بدهید.
در صورتی که روش تماس همسرتان، برای شما زیاد خوشایند نیست با آرامش کامل به او اطلاع بدهید. زوجین باید به طور جدی تمام تلاش خود را به خرج دهند تا برای هم لذت ایجاد کنند و حتما لازم است که اگر در انجام این کار پیشرفت موثری ندشته اید، احساس ناراحتی نکنید. سعی کنید به شیوه مثبتی پاسخ بدهید. می توانید خوشحالی خود را با گفتن چیزهای لذت بخش مطرح کنید، مثلاً می توانید بگویید که “اوه، هنگامی که این جای من را نوازش می کنی لذت بخش است”، اگر لازم باشد چیزهایی که دوست ندارید مطرح کنید در عین حال مایلید این شرایط مثبت همچنان ادامه پیدا کند، شما می توانید با هدایت دست های همسرتان و نشان دادن آنچه را که مایلید او انجام دهد خواسته و تمایلات و مخالفت هایتان را بیان کنید. تهیه و تنظیم مطلب در مجله آموزش زناشویی و جنسی
جی سه http://ji3.ir
آ۳ب http://a3b.ir
طبتاج http://tebtaj.ir
محتوای این سایت جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر ۱۸ سال نمی باشد در صورتی که زیر ۱۸ سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

به گزارش مجله آموزش جنسی و زناشویی http://ji3.ir یکی از مسایل بسیار مهمی که به زنده ماندن عشق و علاقه و تحقق رابطه زناشویی سالم کمک می کند، یادگیری لذت بردن از رابطه جنسی در زندگی زناشویی زوجین است. لذت بردن جنسی صرفا به این معنا نیست که زن و شوهر حتما باید قسمتهای جنسی هم را لمس کنند، در صورتی که میتوان با نواحی غیر جنسی، هم لذت لازمه را تجربه کرد.

روش های افزایش لذت در رابطه جنسی

  • زن و شوهر باید در رابطه با روش های ترجیحی خود جهت لذت بردن بیشتر در حین رابطه جنسی با هم صحبت کنند تا انتظارات هم را بشناسند.
  • زن و شوهر باید در رابطه با مدل های مختلف تماس بدنی که ایجاد لذت بیشتری می کند را آگاهی داشته باشند.
  • کسب آرامش در موقعیت های تماس بدنی نزدیک با همسر: این کار در سکس تراپی نیز جهت کاهش اضطراب زن و شوهر در رابطه جنسی انجام می پذیرد. در واقع تماس بدنی تحریک آمیز به لحاظ جنسی ممکن است در موقعیت بدون تقاضا برای نزدیکی که در آن عملکرد اضطراب کاهش می یابد، تجربه شود.
  • زن و شوهر باید یاد بگیرند که تمرکز و توجه خودشان را بر روی احساسات زیستی خود و طرف مقابل صرف کنند.
  • افزایش سطح ارتباطات و تمرینات مثبت که خود موجب افزایش رضایت جنسی در زوجین می گردد: لازم به ذکر است که این تمرینات بر یادگیری و لذت از ماساژ دادن نواحی غیر جنسی بدن متمرکز است و اندام اصلی جنسی زنان را در بر نمی گیرد. این نوع از تمرینات نباید شروع شود، مگر این که زن و شوهر از تماس مستقیم بدنی در نواحی غیرجنسی، کاملا احساس راحتی نمایند. در غیر این صورت باید روش حساسی زدایی منظم را تا ایجاد آرامش کافی ادامه دهید. این مراحل اولیه ممکن است شامل یادگیری احساس آرامش و لذت بردن از تماس با بدن همسر، احساس راحتی از دیدن بدن عریان همسر یا عریان شدن در حضور همسر بدون اضطراب باشد. تا زمانی که این پیش شرط ها وجود داشته باشند، تمرینات تمرکزی حسی نباید شروع شوند.
  • نشان دادن عواطف جسمی و لذت دهی از طریق تماس بدنی الزاماً به معنای تماس با نواحی جنسی (تناسلی) نیست. زن و و شوهر احساساتی را که در تمام قسمت های بدنشان تجربه می کنند، مهم است و امکان دادن و کسب لذت از طریق تماس با نواحی غیرجنسی و تناسلی وجود دارد. حتی در آغوش گرفتن و بوسیدن میتواند آن حس را در فرد ایجاد کند . در واقع چیزی که مهم است، این است که به نحوی با همسرتان ارتباط برقرار کنید که صرف نوع تماس برقرار کردن شما بیشترین لذت را در زمان خاصی برای شما و همسرتان ایجاد کند.
  • آگاهی شما از احساسات لذت بخش تماس بدنی و توانایی تمرکز بر این گونه احساسات بدون احساس زن یا شوهر احساس تنش و ناراحتی داشته باشند.

این فعالیتها بهتر است، موقعی انجام بگیرد که هر دو خیلی خسته نیستید و آمادگی روانی جسمانی لازم را دارید. مثلا برخی از زوجین ترجیح می دهند که با استفاده از نور کم و موسیقی ملایم فضای کاملا عاشقانه ای ایجاد کنند. بهترین حالت این است که انجام این تمرینات به صورت متقابل باشد و هر دو کسب لذت نموده یا موجب ایجاد لذت شوند.

فردی که نقش لذت دهی را بر عهده دارد باید تنها به واکنش همسر خود توجه کرده و لذت بردن جنسی خود را به زمان بعد موکول کند. سعی کنید، شیوه های مختلف تماس بدنی را آزمایش کنید، به خاطر داشته باشید از هر گونه تماس با نواحی اصلی جنسی دوری کنید. درباره نوع تماس بدنی که برای تان لذت بخش است و قسمت هایی از بدنتان که از لمس شدن آنها لذت می برید، اطلاعات بدهید.

  • در صورتی که روش تماس همسرتان، برای شما زیاد خوشایند نیست با آرامش کامل به او اطلاع بدهید. زوجین باید به طور جدی تمام تلاش خود را به خرج دهند تا برای هم لذت ایجاد کنند و حتما لازم است که اگر در انجام این کار پیشرفت موثری ندشته اید، احساس ناراحتی نکنید. سعی کنید به شیوه مثبتی پاسخ بدهید. می توانید خوشحالی خود را با گفتن چیزهای لذت بخش مطرح کنید، مثلاً می توانید بگویید که “اوه، هنگامی که این جای من را نوازش می کنی لذت بخش است”، اگر لازم باشد چیزهایی که دوست ندارید مطرح کنید در عین حال مایلید این شرایط مثبت همچنان ادامه پیدا کند، شما می توانید با هدایت دست های همسرتان و نشان دادن آنچه را که مایلید او انجام دهد خواسته و تمایلات و مخالفت هایتان را بیان کنید.

تهیه و تنظیم مطلب در مجله آموزش زناشویی و جنسی

جی سه http://ji3.ir

آ۳ب http://a3b.ir

طبتاج http://tebtaj.ir

محتوای این سایت جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر ۱۸ سال نمی باشد در صورتی که زیر ۱۸ سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اقدامات بعد از رابطه جنسی | بعد از رابطه زناشویی چه باید کرد؟

ج ژوئن 19 , 2020
اقدامات بعد از رابطه جنسی : اقدامات لازم بعد از آمیزش جنسی چیست ؟ در مجله آموزش جنسی و زناشویی http://ji3.ir با مقاله ای درباره آموزش مسائل جنسی ، کارهای لازم بعد از آمیزش در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید. بعد از رابطه زناشویی چه کنیم ، اقدامات بعد از رابطه جنسی اقدامات مهم بعد از رابطه جنسی ؛ پس از رابطه زناشویی چه کنیم و چه نکنیم؟ روش کاملا واقعی و آسان لاغری!! رایگان مشاوره بگیرید راحت لاغر شوید! همین حالا رایگان مشاوره بگیر یکی از دلایل اصلی سردی روابط زناشویی نداشتن آگاهی کافی از رفتاری است که هر دو طرف باید بعد از این رابطه مهم داشته باشند . اشتباه برخی از زوجین رابطه زناشویی را بعد از ارگاسم پایان یافته می دانند و تقریبا دیگر تماسی به آن شکل با هم ندارند در حالیکه طبق گفته کارشناسان بعد از رابطه جنسی ارتباط هنوز ادامه دارد اما به شکلی که باید در مسیر مثبت به پایان رساند تا از کاهش میل و علاقه آنها جلوگیری شود. تمام زن و شوهرها باید بدانند که رابطه زناشویی بخش مهمی از زندگی است و تا حد ممکن اطلاعات کافی در این زمینه کسب کنند و بدانند قبل و بعد از رابطه چه کارهایی را باید انجام دهند. تغییراتی که بعد از رابطه زناشویی در زن و مرد رخ می دهد بعد از ارضای جنسی، بدن مردان مدت زمان زیادی لازم دارد تا مجددا برانگیخته شود درحالی که زنان اینطور نیستند و فرونشینی جنسی در زنان در مقایسه با مردان تدریجی بوده و حتی ممکن است بعد از ارگاسم، در مرحله نوزاش بعد از رابطه ارگاسم دیگری را تجربه کنند پس خانم ها باید بدانند که مردان پس از ارضا، امکان دارد که احساس خستگی کرده که این کاملا امری طبیعی است و با نوازش، در آغوش کشیدن و گاهی لمس و ماساژ با رضایت می توان این مرحله را پشت سر گذاشت. رفتارهایی که بعد از رابطه زناشویی باید و نباید انجام دهید اکثر زنان از این مسئله که همسرشان بعد از ارضای جنسی به سرعت به حمام می روند تا برای تماشای تلویزیون از اتاق خواب خارج می شوند شکایت دارند ، البته حق دارند چون این رفتار مردان اصلا مناسب نیست و موجب ناراحتی همسرشان می شود و بدون آنکه متوجه باشند موجب ناراحتی او شده اند. بی تفاوت خوابیدن بعد از رابطه به هیچ وجه ؛ به همسر خود پشت کرده و نخوابید چراکه اگر چنین رفتاری انجام دهید فاز فرونشینی به تنهایی سپری می شود که مسلما بر رضایت زوج تاثیر منفی دارد. بعضی از زوجین پس از برقراری رابطه جنسی، سریع به خواب می روند اما بهتر است پس از آن کمی همسرتان را نوازش کنید تا به عشق واقعی شما پی ببرد. به چشمان او نگاه کنید و او را آرام در در آغوش بگیرید. این لحظات بهترین زمان برای نشان دادن عشق و مکالمه های عاشقانه است پس هرگز آن را از دست ندهید ؛ باید بدانید که نوازش و لمس عاشقانه به رضایت بیشتر جنسی کمک می کند . تشکر اهمیت دارد ؛ برخلاف آنچه برخی از مردان تصور می کنند و باور دارند که چنین رفتاری مناسب شخصیت آنها نیست باید بگوییم که زنان به این مسئله اهمیت زیادی می دهند و برایشان مهم است که همسرشان ارزش دادن به آنها را در هر شرایط به زبان بیاورد نه در دورن خود نگاه دارد. در صورتی که رابطه جنسی خوبی داشته اید درباره آنچه این رابطه را خوب کرده، تا هنوز در ذهن تان تازه است به همسرتان بگویید که لمس یا حرکت خاصی را از طرف او بیشتر دوست داشتید ؛ باید بدانید که الان بهترین زمان برای صحبت کردن درباره این موضوع است و درصورتی که زمان بگذرد دیگر حرف زدن درباره اش خوشایند نیست. کارهایی که بعد از رابطه زناشویی برای سلامت و بهداشت باید انجام دهید دستشویی بروید اما نه خیلی زود! احتمالا شنیده اید که مراجعه به دستشویی بلافاصله بعد از رابطه جنسی می تواند به پیشگیری از ابتلا به عفونت ادراری کمک کند ولی دفع ادرار فوری به عنوان یک عامل محافظت کننده قوی، یک باور اشتباه است پس اگر بلافاصله بعد از رابطه جنسی نیازی به دفع ادرار ندارید، لازم نیست خیلی فوری خودتان را به دستشویی برسانید بلکه می توانید تا زمانی که نیازش را احساس می کنید صبر کنید، که این زمان می تواند ۲۰ دقیقه یا حتی یک ساعت بعد باشد. دوش آب گرم فراموش نشود : بعد از نزدیکی دوش گرفتن عالی است مخصوصا اگردوش اب گرم باشد به همین خاطربعد از نزدیکی یک دوش آب گرم تمام الودگی ها را ازبین میبرد. آب بنوشید : همانطور که هنگام ورزش نیازبه رطوبت دارید د رنزدیکی هم رطوبت لازم است خشکی روی کل بدن تاثیر میگذارد پس اگردهانتان خشک می شود حتما آب نوشیدتا ادرار کنیدومیکروبهاخارج شود. دستمال های مرطوب حاوی مواد شیمیایی و بودار هستند که می توانند به اندام تناسلی آسیب بزنند در مواقعی که به دستمال نیاز دارید برای پاک کردن خود مقداری آب گرم سرکه را ترکیب و دستمال را به آن آغشته و خود را با ان پاک کنید. بعد از رابطه زناشویی بهتر است چه بخوریم؟ آجیل ها مقوی و مفید هستند آجیل حاوی مقدار زیادی روی و حاوی امگا ۳ است که می تواند به دلیل افزایش تولید دوپامین باعث پاسخ جنسی و یکی از عوامل کلیدی موثر بر میل جنسی باشد پس حتما قبل از رابطه جنسی مقداری آجیل مصرف کنید ، همچنین بعد از رابطه زناشویی مصرف آجیل البته برای تامین انرژی مفید خواهد بود. میوه ها مصرف میوه پس از رابطه جنسی به دلیل ویتامین های بالا، بدن فرد را تقویت کرده و به دلیل قند موجود در میوه ها، قند خون تنظیم شده و به سطح متعادلی می رسد . نودل نودل یا رشته فرنگی یک وعده غذایی کامل است که احساس سیری به شما می دهد و می تواند گرسنگی و ضعف بعد از رابطه زناشویی را رفع کند. تقویت بعد انزال پس از اتمام رابطه جنسی چه باید کرد؟ پس از اینکه به اوج لذت جنسی رسیدید و تقریبا پس از حدود ۲۰ دقیقه تلاش مکرر، تعجبی ندارد که بخواهید درازی بکشید و سپس برای صرف غذایی که همسرتان برای شما آماده کرده (درست همان خانمی که چند لحظه پیش برای لذت بخشیدن به او تلاش کرده اید) از خواب بلند شوید. اما گاهی اوقات اگر می خواهید همسرتان در کنار شما احساس امنیت و آرامش داشته باشد، خوابیدن و چرت زدن پس از اتمام رابطه اصلا گزینه مناسبی به شمار نمی رود. بنابراین به جای اینکه رویتان را برگردانید و شروع کنید به خر خر کردن در این قسمت نکاتی را برایتان بازگو می کنیم که انجام آنها نتایج مطلوبی در بر دارد. پاشو، رفیق واضح است که دلیل احساس خستگی و نیاز به خواب در آقایون، پس از اتمام معاشقه، به مسائل زیست شناختی باز می گردد. پس از رسیدن به مرحله اوج لذت جنسی هورمون هایی به نام “اکسی توسین” آزاد می شود که به طور طبیعی احساس خواب آلودگی در فرد ایجاد می نمایند. اما باید دقت داشته باشید؛ چراکه این امر نیز در اثر واکنش های خاص فردی در شخص ایجاد می شود: بیشتر آقایون عادت دارند در لحظه ای که ارگاسم می شوند نفس خود را حبس کرده و به درستی تنفس نمی کنند.بنابراین به جای حبس کردن نفس، باید دم و بازدم خود را تنظیم کرده و نفس عمیق بکشید. این کار نه تنها لذت شما را بیشتر می کند، بلکه به شما کمک می کند که هشیاری خود را نیز حفظ کنید، حداقل برای مدت زمان کوتاهی. اما اگر فراموش کردید که تنفس کنید پس از چند لحظه استراحت، بلند شوید و یک دوش آب سرد بگیرید. این کار باعث می شود حالت خواب آلودگی در شما از بین برود. تمام کارهای جالب حالا نوبت به این می رسد که کاری کنید تا همسرتان احساس کند که برای شما یک دنیا ارزش دارد. برخی از این پیشنهادها به شما کمک می کند که بتوانید تا حدی به تنبلی هایتان ادامه دهید. او را همچنان نوازش کنید پس از هر بار معاشقه لازم نیست ژست های آنچنانی به خود بگیرید. بسیاری از خانم ها پس از اتمام رابطه جنسی تا حد زیادی آسیب پذیر می شوند، به همین دلیل باید کاری کنید تا او بداند که شما به اندازه قبل او را دوست می دارید و مانند گذشته برایش ارزش قائل هستید. متاسفانه با نگاه کردن به سقف و یا تماشای تلویزیون شرایط خیلی بدتر می شود. به جای این، سعی کنید او را نوازش کنید، دستتان را بر روی پای او بگذارید و به آرامی بدن او را لمس کنید، همچنین می توانید با موهای او نیز بازی کنید. لازم نیست خیلی سکسی برخورد کنید؛ او به راحتی می تواند عطوفت، مهربانی، و توجه شما را دریابد. تمیز کردن پس از اینکه مدتی در کنار هم دراز کشیدید و به آرامش دست پیدا کردید، وان حمام را پر از آب گرم کنید (البته اول مطمئن شوید که وان تمیز است) اجازه دهید در میان پاهایتان دراز بکشد و از وجود یکدیگر لذت ببرید. او را صابونی کنید، و کمی ماساژ دهید. هیچ شکی وجود ندارد که او به لحظه لحظه این دقایق عشق می ورزد. با هم شام تهیه کنید من هیچ مردی را نمی شناسم که پس از برقراری رابطه جنسی احساس گرسنگی شدید نکند. اما به جای اینکه به پهلو دراز بکشید و بگویید: “خانوم یک چیزی برای خوردن درست کن” پیشنهاد دهید که هر دو با هم شام را آماده کنید. می توانید در حالیکه او گوشت را آماده می کند، شما سبزی ها را خرد کنید؛ یا مثلا چیزهایی را با هم مخلوط کنید و بخورید که تا حالا نمی خوردید؛ به عنوان مثال شکلات فندقی و پاپ کرن! تنها هدف این است که شما باز هم پس از لذت جنسی، زمانی را صرف با هم بودن کنید. دو مرتبه انجام دهید اگر تمایلی به انجام مجدد این کار دارید و این میل را در او نیز مشاهده می کنید، از پیش نوازی شروع کنید. چند لحظه صبر کنید تا انرژی از دست رفته را باز جویید، و دو مرتبه از ابتدا همه چیز را از سر بگیرید. از بوسیدن لب هایش شروع کنید، رفته رفته تمام بدنش را لمس کنید. باید کاری کنید تا تحریک شده و تمایل برقراری ارتباط مجدد را پیدا کند. زمانی که او به یک چنین احساسی دست پیدا کرد به راحتی می توانید رابطه را از نو تکرار کنید. با هم چرت بزنید اگر همسرتان جزء آن دسته از خانم های پرحرارت است که در برقراری رابطه جنسی فعال عمل می کند، شکی وجود نخواهد داشت که او نیز به اندازه شما خسته میشود. بنابراین می توانید چیزی شبیه این به او بگویید: “چرا برای بدست آوردن انرژی یک چرت نزنیم؛ بعد می تونیم با هم دوش بگیریم، شام رو آماده کنیم و دوباره این کارو تکرار کنیم.” و فراموش نکنید که دست هایتان را به دور او حلقه بزنید تا متوجه شود که او شما را به این روز در آورده. تشکر و قدردانی رسیدن به مرحله اوج لذت خیلی خوب است، حتی می توان گفت که بی نظیر است؛ اما باید همواره به خاطر داشته باشید که شخص دیگری نیز همراه با شما بوده و وجود او باعث شده که شما به این موقعیت دست پیدا کنید. بنابراین به هر نحوی که میتوانید باید او را متوجه کنید که وجودش برایتان ارزشمند است و از او قدردان و متشکر هستید. نکات مهم بعد از رابطه جنسی تهیه و تنظیم مطلب در مجله آموزش زناشویی و جنسی جی3 http://ji3.ir آ3ب http://a3b.ir طبتاج http://tebtaj.ir محتوای این سایت جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد در صورتی که زیر 18 سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

سردبیر

محسن باقری

ما عاشق 'گیلان هستیم و برای گسترش زبان گیلکی و فرهنگ اصیل گیلانی بین مردم سراسر دنیا، از سال 1399، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری هم زبان های عزیزمان در سراسر دنیا، تلاش میکنیم

دسترسی سریع