حداقل اندازه آلت تناسلی مردان | درازی و کلفتی آلت مردانه چقدر باید باشد

بسیاری از محققان و دانشمندان در سراسر جهان در تلاش هستند تا پاسخی مناسب به این سوال بدهند و مردان و زنان در تمام دنیا، می خواهند اطلاعات دقیقی درباره این پرسش به دست آورند . نتایج تمام تحقیقات علمی درباره متوسط اندازه آلت تناسلی مردان را در این مقاله برای تان تهیه کرده ایم تا در انتهای این مقاله، با خواندن آن اطلاعات کافی و مورد نیازتان را به دست بیاورید و به احتمال زیاد درباره سایز آلت تناسلی خود یا شریک تان به اطمینان خاطر برسید. با دکتر چک همراه باشید.
به گزارش مجله آموزش زناشویی طب تاج به صورت خلاصه به چند سوال در این باره پاسخ می دهیم ، برای اطلاع کامل از اندازه های مختلف آلت تناسلی مقاله را کامل مطالعه کنید :
حداقل اندازه آلت تناسلی مردان چقدر است ؟
متوسط اندازه آلت تناسلی مردان بین ۱۲ تا ۱۶ سانتی متر است .
کوچک ترین اندازه آلت تناسلی مردان چند سانتی متر است ؟
اگر اندازه آلت تناسلی تان کمتر از ۸ سانتی متر باشد ، شما دارای آلت تناسلی کوچکی هستید .
آیا اندازه آلت تناسلی برای زنان اهمیت دارد ؟
۸۵ درصد از زنان از سایز و تناسب آلت تناسلی شرکای جنسی خود رضایت دارند .
آیا آلت بزرگتر باعث لذت بیشتر شریک جنسی می شود ؟
زنان هیچ علاقه ای به مردان با آلت تناسلی بزرگ ندارند
سایز آلت جنسی چقدر باید باشد ؟
داده های منتشر شده اغلب با پیش زمینه در مورد نگرانی های گسترده مردان در مورد سایز مناسب آلت تناسلی آن ها و رضایت شرکای جنسی، ارائه می شود. پس حقیقت چیست؟
با توجه به مسائلی از جمله: آزادی حضور در هر مکان، دسترسی آسان به مسائل جنسی موجود در سایت ها، و رشد روز افزون شرکت های مختلف برای معرفی و فروش دستگاه های بزرگ کننده و بلند کننده می توان دریافت که این مسئله تا چه اندازه برای مردان دارای اهمیت شده است. محققان به این نتیجه رسیده اند که مردان شدیدا در مورد مردانگی خود نگران هستند.
با این وجود، برای تان عجیب نخواهد بود که بدانید چرا مردها درباره سایز آلت تناسلی خودشان دچار نگرانی شده اند!
اطلاعات کلی درباره حداقل اندازه آلت تناسلی مردان
در این قسمت از مقاله سعی داریم تا به اطلاعات کلیدی درباره متوسط سایز آلت تناسلی مردان اشاره کنیم. توصیه می کنیم که قسمت اصلی متن را مطالعه کرده تا به اطلاعات ظریف تر و کامل تر در این خصوص پی ببرید:
۸۵ درصد از زنان از تناسب و اندازه آلت تناسلی مردان ( شرکای جنسی ) خود رضایت دارند؛ این در حالی است که مردان کاملا در این خصوص مطمئن نیستند ( زیرا از سایز آلت خود راضی نیستند).
جمعیتی بالغ بر ۴۵ درصد از مردان بر این باور هستند که آلت تناسلی کوچکی دارند.
با توجه به مطالعات صورت گرفته، طول آلت تناسلی مردان در زمان قبل از برانگیختگی بین ۷ تا ۱۰ سانتی متر (۲٫۸ تا ۳٫۹ اینچ) طول دارد.
اندازه دور تا دور یا پهنای آلت تناسلی قبل از برانگیختگی، بین ۹ تا ۱۰ سانتی متر (۳٫۵ تا ۳٫۹ اینچ) می باشد.
بین ۱۲ تا ۱۶ سانتی متر (۴٫۷ تا ۶٫۳ اینچ )اندازه متوسط آلت تناسلی قبل از برانگیختگی است.
دور تا دور آلت پس از برانگیختگی، حدود ۱۲ سانتی متر (۴٫۷ اینچ) می باشد.
چه زمانی گفته می شود که سایز آلت تناسلی مردان بیش از حد کوچک است؟
شاید بهترین معیار برای اندازه گیری آلت تناسلی کوچک، توجه به آستانه ای باشد که پزشکان در زمان افزایش اندازه آلت تناسلی به آن توجه می کنند.
نتیجه تحقیقات محققان در این زمینه در روزنامه اورولوژی به چاپ رسید که در آن ،مطالب و تحقیقات، بر روی سایز آلت تناسلی مردانی که “حالت بدنی طبیعی داشتند”، انجام شد که طی این تحقیقات سایز آلت تناسلی مردان قبل و بعد از مصرف داروهای برانگیخته کننده را اندازه گیری کردند.
محققان پس از رسیدن به سایز متوسط، نتایج خود را این گونه بیان کرده اند:«تنها مردانی که طول آلت تناسلی شان در زمان قبل از برانگیختگی، کوتاه تر از ۴ سانتی متر (۱٫۶ اینچ)، یا در زمان پس از برانگیختگی کوتاه تر از ۷٫۵ سانتی متر (۳ اینچ)باشد، جز دسته افرادی قرار می گیرند که سایز آلت تناسلی شان کوتاه است».
سایز “طبیعی” یا متوسط آلت تناسلی مردان چقدر است؟
در ژورنال تحقیقات اورولوژی، محققان از میان گروه متشکل از ۸۰ مرد، به داده های زیر دست پیدا کردند:
۸٫۸ سانتی متر (۳٫۵ اینچ) سایز متوسط آلت تناسلی در زمان قبل از برانگیختگی است.
۱۲٫۹ سانتی متر (۵٫۱ اینچ) سایز متوسط آلت تناسلی در زمان بعد از برانگیختگی است.
علاوه بر این، در نتیجه این تحقیقات مشخص شد که ارتباطی میان سایز آلت تناسلی، پس از برانگیختگی و قبل از آن وجود ندارد؛ یعنی مردانی که سایز آلت تناسلی شان در زمان قبل از برانگیختگی متفاوت است، سایز آلت شان پس از برانگیختگی هم مشابه نخواهد بود. علاوه بر این، باید ذکر کنیم که ارتباطی میان سن و سایز آلت تناسلی مردان وجود ندارد.
اندازه آلت تناسلی مردان
جمع آوری اطلاعات درباره این که تا چه اندازه آلت تناسلی مردان افزایش می یابد، به تحقیقاتی مربوط می شود که بر روی ۲۰۰ مرد اهل ترکیه صورت گرفت: در این تحقیقات مشخص شد که طول آلت تناسلی مردانه در زمان قبل از برانگیختگی، اهمیت بسیار کمی در تعیین اندازه آلت تناسلی پس از برانگیختگی، دارد.
تحقیقات دیگری در ژانویه سال ۲۰۱۴، برای تعیین سایز متوسط آلت تناسلی صورت گرفت : در طی آن بیش از ۱٫۶۰۰ مرد آمریکایی ارزیابی شدند؛ البته در این تحقیقات، اندازه بدنی شرکت کنندگان به طور جداگانه لحاظ نشد( مثلا: افراد چاق یا لاغر رو از هم جدا نکردند).
در عوض، این تحقیقات بر پایه سایز آلت تناسلی مردان ارزیابی شد. این طور به نظر می رسد که نتایج حاصل از تحقیقات کاملا قابل اعتماد است. البته، مردها هنگامی سایز آلت تناسلی خودشان را ارائه دادند که از کاندوم استفاده کرده بودند. پس می توان این طور نتیجه گرفت که هر گونه ناهماهنگی موجود میان اندازه گیری ها، نتیجه استفاده از وسایل جلوگیری از بیماری های جنسی، است.
در پایان مطالعات سایز متوسط آلت تناسلی مردان اطلاعات زیر به دست آمد:
۱۴٫۲ سانتی متر (۵٫۶ اینچ)، سایز متوسط آلت تناسلی در زمان قبل از برانگیختگی است؛
۱۲٫۲ سانتی متر(۴٫۸ اینچ)، متوسط اندازه دور تا دور آلت تناسلی بعد از برانگیختگی است.

محققان اعلام کردند که اندازه آلت تناسلی پس از برانگیختگی با نتایج به دست آمده از تحقیقات یکسان است. علاوه بر این، در این تحقیقات به این مورد اشاره شده است که نحوه تحریک شدن مرد در سایز و طول واقعی آلت تاثیر گذار است؛ مثلا: مرد با حرکت دست خودش را تحریک کرده باشد یا طور دیگر.
نحوه صحیح اندازه گیری طول آلت تناسلی مردان
برای اندازه گیری طول آلت تناسلی، خط کش را روی کشاله ران قرار داده و از قسمت پایه تا نوک آلت را اندازه گیری کنید.
برای اندازه گیری دور تا دور آلت، متر اندازه گیری را به دور عریض ترین قسمت آلت قرار دهید.
تحقیقات متعدد نشان داده است : « حداقل اندازه آلت تناسلی مردان ، بین ۵٫۱ و ۵٫۶ اینچ است».
به نظر می رسد که خانم ها کم تر از مردها به سایز آلت تناسلی توجه می کنند!
نگرانی اصلی و بزرگ مردها از این است که زنان و شرکای جنسی آن ها از اندازه آلت تناسلی مردان شان رضایت نداشته باشند.
جالب است به این مورد اشاره کنیم که مردان به طور اتوماتیک، سایز آلت خودشان را کوچک تر از چیزی می بینند که دیگران مشاهده می کنند!
از بالا نگاه کردن به سایز آلت تناسلی، در مقایسه با زمانی که از روبرو یا از طرفین به آن نگاه می کنند، کوچک تر به نظر می رسد.
اگر به آلت تناسلی مردان از زاویه دید خودشان نگاه کرده و به احتمال زیاد آن را با آلت مرد دیگری مقایسه کنید؛ بنابراین، اطلاعات غلطی درباره سایز آلت به دست می آورید. ولی آیا به راستی بیشتر می توان به نظر زنان اعتماد کرد؟
در نتایج یکی از تحقیقات در ژورنال انگلیسی اورولوژی جهانی، به این مورد اشاره شد که ۸۵ درصد از زنان از ابعاد و سایز آلت تناسلی شریک جنسی خود راضی بودند، در حالی که مردان کمتر به این مورد باور داشتند.
تقریبا بیش از نیمی از مردانی (۴۵ درصد) که در این تحقیقات حضور داشتند، بر این باور بودند که سایز آلت تناسلی شان کوچک است؛ در حالی که محققان اعلام کرده اند که تعداد اشخاصی که آلت کوچک دارند، بسیار کم است.
حدود ۱۷۰ زن در این تحقیقات شرکت کردند و به پرسش نامه های مربوط به آن، پاسخ دادند. در پایان، محققان به این نتیجه رسیدند که این مورد تنها برای مردان قابل توجه و مهم است و فقط برای جمعیت اندکی از زنان، این مورد “اهمیت بسیاری” دارد.
طبق یکی از مطالعات در همین زمینه: در حالی که بیشتر نگرانی مردها درباره آلت تناسلی شان به طول آن مربوط می شود، خانم ها بیشتر به عریض بودن آن توجه می کنند.
در یکی از تحقیقاتی که ۵۰ خانم که از نظر جنسی فعال بودند، حضور داشتند: مشخص شد که بیشتر آنان ( یعنی ۹ نفر از هر ۱۰ زن ) به عرض آلت توجه می کردند تا طول آن.
سایز آلت جنسی مردان چقدر باشد؟
زنان هیچ علاقه ای به مردان با آلت تناسلی بزرگ ندارند
در یکی از تحقیقات در ژورنال پلاس وان، در ماه نوامبر سال ۲۰۱۵، روش جدیدی را انجام دادند که در آن از زنان پرسیده شده بود تا سایز ترجیحی آلت تناسلی مورد نظرشان را با مدل پرینت شده ۳D نشان دهند.
از بین سایزهایی که نشان داده بودند، انتخاب هر کدام از ۷۵ خانم با دیگری متفاوت بود که نشان می دهد، تصمیم های گرفته شده به نوع رابطه ای که به آن فکر می کردند یا تقریبا به علاقه آن ها به سایز بزرگ تر از سایز متوسط، مربوط می شود.
اگر آن ها به روابط جنسی طولانی مدت علاقه داشته باشند، آلت هایی را می پسندند که دور تا دور و طول آن، در مقایسه با ارتباط یک شبه، کوچک تر باشد. در این صورت، سایز مورد نظرشان طول ۶٫۳ اینچ و پهنای آن ۴٫۸ اینچ است.
اگر به موارد گفته شده در قسمت بالا، در مقایسه با شرکای جنسی برای یک شب ارتباط جنسی اشاره کنیم، ایده آل آن ها، آلتی با ۶٫۴ اینچ و پهنای ۵٫۰ اینچ است.
اندازه و سایز بیشتر آلت های تناسلی
تحقیقات متعددی درباره متوسط سایز آلت تناسلی مردان صورت گرفته است. در سال ۲۰۰۱، نتیجه یکی از تحقیقات منتشر شده است که در آن از ۳٫۳۰۰ مرد جوان ایتالیایی که بین ۱۷ تا ۱۹ سال سن داشتند، دعوت شد تا در این تحقیقات شرکت کنند.
در نتیجه این تحقیقات، محققان به این نتیجه رسیده اند که میانگین سایز متوسط و بلندای آلت تناسلی مردان در هنگام قبل از برانگیختگی، ۹ سانتی متر (۳٫۵ اینچ) و پهنای آن هم ۱۰ سانتی متر (۳٫۹ اینچ) است.
یکی دیگر از تحقیقات بر روی ۳۰۱ مردم هندی که شرایط بدنی طبیعی داشتند، صورت گرفت. در نهایت محققان سعی داشتند تا نتایج به دست آمده از این تحقیقات را با نتایج دیگر کشورها مقایسه کنند.
با توجه به گفته های محققان در سال ۲۰۰۷، این تحقیقات و نتایج به دست آمده از آن ها می تواند در برطرف کردن نگرانی و مشاوره دادن به مراجعان درباره سایز آلت تناسلی شان، موثر باشد. علاوه بر این، نتایج به دست آمده، به آقایانی که به دنبال جراحی برای افزایش سایز آلت خود هستند، هم کمک خواهد کرد.
آلت تناسلی قبل از برانگیختگی: یعنی طول متوسط آلت تناسلی، ۸٫۲ سانتی متر (۳٫۲ اینچ) و پهنای آن ۹٫۴ سانتی متر (۳٫۶ اینچ) می باشد.
آلت تناسلی بعد از برانگیختگی: یعنی طول متوسط آلت تناسلی، ۱۳٫۰ سانتی متر (۵٫۱ اینچ) و پهنای آن ۱۱٫۵ سانتی متر (۴٫۵ اینچ) است.
نتایج یافته های حاصل از تحقیقات در روزنامه نچرال به چاپ رسید، که به آن، جدولی ضمیمه شده بود که در آن جدول، یافته های قبلی در سراسر جهان، درباره سایز آلت تناسلی گزارش داده شده بود.
در ۱۶ تحقیقاتی که در کشورهای متفاوتی صورت گرفته است، آخرین مورد به ۱۰۰ سال پیش، یعنی سال ۱۸۹۹، بر می گردد.
یافته های حاصل از تمامی تحقیقات درباره طول متوسط سایز آلت تناسلی، حاکی از این است:
«طول آلت تناسلی قبل از برانگیختگی، بین ۷ تا ۱۰ سانتی متر (۲٫۸ تا ۳٫۹ اینچ) است.
پهنای آلت تناسلی قبل از برانگیختگی بین ۹ تا ۱۰ سانتی متر (۲٫۵ تا ۳٫۹ اینچ) است.
طول آلت تناسلی بعد از برانگیختگی بین ۱۲ تا ۱۶ سانتی متر (۴٫۷ تا ۶٫۳ اینچ) است.
پهنای آلت تناسلی بعد از برانگیختگی (در مطالعات قبلی) حدود ۱۲ سانتی متر (۴٫۷ اینچ) است.»
نگرانی شدید و علاقه به افزایش سایز آلت تناسلی “بدون راهنمایی”
محققان مطالعات انجام شده در کشور هند توضیح مناسبی درباره سایز متوسط آلت تناسلی نوشته اند:« مردان علاقه شدیدی برای انجام روش هایی برای افزایش سایز آلت تناسلی دارد؛ زیرا آن ها فکر می کنند که سایز آلت شان کوچک تر از حد معمول است.»
در دیگر مطالعات در این زمینه مشخص شده است که مردانی که به دنبال بزرگ کردن سایز آلت شان هستند، تصوری فراتر از حد طبیعی از سایز آلت تناسلی خودشان دارند( یا به زبان ساده با دیدی واقعی به آن نگاه نمی کنند).
اندازه آلت جنسی مردان چقدر باید باشد ؟
در یکی از تحقیقات در این زمینه، از ۶۷ مرد که از سایز آلت تناسلی خودشان گله داشتند و فکر می کردند که آلت شان کوچک است، خواسته شد تا در این مطالعات شرکت کنند. در پایان مشخص شد که سایز آلت تناسلی هیچ کدام از این مردان کوچک نبوده است. نویسنده این مقاله این طور عنوان می کند که علاقه شدیدی در میان مردان برای افزایش سایز آلت شان وجود دارد که روز به روز در حال ازدیاد است.
آیا چاق شدن باعث کوچکی آلت تناسلی مردان می شود ؟
محققان نتایج تحقیقات خود را در عربستان صعودی در سال ۲۰۱۵، بر روی ۷۷۸ مرد که میانگین سن شان ۴۳٫۷ بود(شرکت کنندگان بین ۲۰ تا ۸۲ سال داشتند) را منتشر کردند. این افراد در جلسات اورولوژی در عربستان صعودی حضور داشتند.
شرکت کنندگانی که کمتر از ۱۸ سال داشتند، مردانی که از کوتاهی یا کوچکی آلت تناسلی خود گله نداشتند، بیماران پیرونی (نوعی بیماری مربوط به آلت تناسلی که موجب انحراف و کوتاهی آن می شود)، افرادی دارای خمیدگی به دلایل ارثی، هیپوگنادیسم بالینی (نوعی سندروم بالینی)، افرادی که سابقه انجام عمل مربوط به آلت تناسلی یا اختلال در آن، یا ترکیبی از هر کدام از این موارد را داشتند، در این تحقیقات حضور نداشتند.
پس از این که به صورت پزشکی، آلت تناسلی مردان شرکت کننده در تحقیقات برانگیخته شد، محققان آن را اندازه گیری کرده و این اطلاعات را اعلام کردند:
بلندای آلت تناسلی از پوست دور استخوان آلت تا نوک آن، ۱۲٫۵۳ سانتی متر (۴٫۹ اینچ) است.
بلندای آلت تناسلی از استخوان آلت تا نوک آن، ۱۴٫۳۴ سانتی متر (۵٫۶ اینچ) است.
اندازه دور تا دور آلت تناسلی، ۱۱٫۵۰ سانتی متر (۴٫۵ اینچ) است.
از طرف دیگر، محققان در این تحقیقات، شاخص توده بدنی شرکت کنندگان را هم اندازه گیری کردند؛ زیرا این عامل، همراه با چاقی مفرط، افزایش می یابد. ارتباط کم رنگی میان شاخص توده بدنی بیشتر با طول کمتر آلت تناسلی، بعد از برانگیختگی، وجود داشت. البته این مورد از پوست دور استخوان آلت تا نوک آن اندازه گیری شد؛ زیرا اندازه گیری از استخوان آلت تا نوک آن با این اندازه گیری ها متفاوت است.
در نتیجه این اطلاعات می توان این طور برداشت کرد که در زمانی که چربی بیشتری زیر پوست در قسمت ابتدایی آلت که قابل رویت است، وجود داشته باشد، آلت کوتاه تر به نظر می رسد.
علاوه بر این، مشخص شد که ارتباط بسیار ضعیفی میان بالا رفتن سن ، ابعاد و تناسب آلت تناسلی پس از برانگیختگی وجود دارد.
اما محققان به این مورد اشاره کرده اند که اختلاف سایز بسیار کمی میان جوانان و بزرگسالان وجود دارد: تفاوت سایز میان مردان با ۲۰ و ۷۰ سال سن، کمتر از یک سانتی متر است.
نتایج حاصل از تحقیقات درباره سایز آلت تناسلی مردان که در خبر MNT منتشر شد
۱ – ارتباطی میان سایز آلت با انگشتان وجود دارد؟
یافته های علمی جدید نشان می دهند که نوعی ارتباط میان طول آلت تناسلی و انگشت چهارم و همین طور راه حلی برای پیش بینی و تخمین، بلندای آن وجود دارد.
۲ – آیا می خواهید آلت تناسلی بزرگ تری داشته باشید؟
نظر محققان درباره عمل جراحی را بدانید.
اورولوژیست اهل ایتالیا در ماه اپریل، در مقاله ای در روزنامه انگلیسی اورولوژی جهانی، عنوان کرده است:« مردانی که به دنبال بزرگ کردن سایز آلت تناسلی شان هستند، باید روش های غیر تهاجمی و امن را انتخاب کنند؛ مثل: وسایل انقباض آلت تناسلی یا بزرگ کننده ها و حتی در برخی از موارد، معالجه کردن برای بالا بردن اعتماد به نفس فرد.»
محققان در تحقیقات جدیدی که انجام داده اند، درباره سایز متوسط آلت تناسلی مردان این طور گفته اند:

«سایز آلت تناسلی تعداد زیادی از مردها باعث نگرانی شان شده است؛ اما محققان بر این امید هستند که نتایج منتشر شده حاصل از تحقیقات جدید درباره متوسط سایز آلت تناسلی ، به مردها این اطمینان را بدهد که سایز آلت شان کاملا “طبیعی” است.»
در این مقاله از سایت دکتر چک سعی کردیم تا به مقالات و مطالعات انجام شده در زمینه متوسط اندازه آلت تناسلی مردان اشاره کرده و شما را بیشتر با این موضوع آشنا کنیم.

بسیاری از محققان و دانشمندان در سراسر جهان در تلاش هستند تا پاسخی مناسب به این سوال بدهند و مردان و زنان در تمام دنیا، می خواهند اطلاعات دقیقی درباره این پرسش به دست آورند . نتایج تمام تحقیقات علمی درباره متوسط اندازه آلت تناسلی مردان را در این مقاله برای تان تهیه کرده ایم تا در انتهای این مقاله، با خواندن آن اطلاعات کافی و مورد نیازتان را به دست بیاورید و به احتمال زیاد درباره سایز آلت تناسلی خود یا شریک تان به اطمینان خاطر برسید. با دکتر چک همراه باشید.

به گزارش مجله آموزش زناشویی طب تاج به صورت خلاصه به چند سوال در این باره پاسخ می دهیم ، برای اطلاع کامل از اندازه های مختلف آلت تناسلی مقاله را کامل مطالعه کنید :

حداقل اندازه آلت تناسلی مردان چقدر است ؟

متوسط اندازه آلت تناسلی مردان بین ۱۲ تا ۱۶ سانتی متر است .

کوچک ترین اندازه آلت تناسلی مردان چند سانتی متر است ؟

اگر اندازه آلت تناسلی تان کمتر از ۸ سانتی متر باشد ، شما دارای آلت تناسلی کوچکی هستید .

آیا اندازه آلت تناسلی برای زنان اهمیت دارد ؟

۸۵ درصد از زنان از سایز و تناسب آلت تناسلی شرکای جنسی خود رضایت دارند .

آیا آلت بزرگتر باعث لذت بیشتر شریک جنسی می شود ؟

زنان هیچ علاقه ای به مردان با آلت تناسلی بزرگ ندارند

سایز آلت جنسی چقدر باید باشد ؟

داده های منتشر شده اغلب با پیش زمینه در مورد نگرانی های گسترده مردان در مورد سایز مناسب آلت تناسلی آن ها و رضایت شرکای جنسی، ارائه می شود. پس حقیقت چیست؟

با توجه به مسائلی از جمله: آزادی حضور در هر مکان، دسترسی آسان به مسائل جنسی موجود در سایت ها، و رشد روز افزون شرکت های مختلف برای معرفی و فروش دستگاه های بزرگ کننده و بلند کننده می توان دریافت که این مسئله تا چه اندازه برای مردان دارای اهمیت شده است. محققان به این نتیجه رسیده اند که مردان شدیدا در مورد مردانگی خود نگران هستند.

با این وجود، برای تان عجیب نخواهد بود که بدانید چرا مردها درباره سایز آلت تناسلی خودشان دچار نگرانی شده اند!

اطلاعات کلی درباره حداقل اندازه آلت تناسلی مردان

در این قسمت از مقاله سعی داریم تا به اطلاعات کلیدی درباره متوسط سایز آلت تناسلی مردان اشاره کنیم. توصیه می کنیم که قسمت اصلی متن را مطالعه کرده تا به اطلاعات ظریف تر و کامل تر در این خصوص پی ببرید:

۸۵ درصد از زنان از تناسب و اندازه آلت تناسلی مردان ( شرکای جنسی ) خود رضایت دارند؛ این در حالی است که مردان کاملا در این خصوص مطمئن نیستند ( زیرا از سایز آلت خود راضی نیستند).

جمعیتی بالغ بر ۴۵ درصد از مردان بر این باور هستند که آلت تناسلی کوچکی دارند.

با توجه به مطالعات صورت گرفته، طول آلت تناسلی مردان در زمان قبل از برانگیختگی بین ۷ تا ۱۰ سانتی متر (۲٫۸ تا ۳٫۹ اینچ) طول دارد.

اندازه دور تا دور یا پهنای آلت تناسلی قبل از برانگیختگی، بین ۹ تا ۱۰ سانتی متر (۳٫۵ تا ۳٫۹ اینچ) می باشد.

بین ۱۲ تا ۱۶ سانتی متر (۴٫۷ تا ۶٫۳ اینچ )اندازه متوسط آلت تناسلی قبل از برانگیختگی است.

دور تا دور آلت پس از برانگیختگی، حدود ۱۲ سانتی متر (۴٫۷ اینچ) می باشد.

چه زمانی گفته می شود که سایز آلت تناسلی مردان بیش از حد کوچک است؟

شاید بهترین معیار برای اندازه گیری آلت تناسلی کوچک، توجه به آستانه ای باشد که پزشکان در زمان افزایش اندازه آلت تناسلی به آن توجه می کنند.

نتیجه تحقیقات محققان در این زمینه در روزنامه اورولوژی به چاپ رسید که در آن ،مطالب و تحقیقات، بر روی سایز آلت تناسلی مردانی که “حالت بدنی طبیعی داشتند”، انجام شد که طی این تحقیقات سایز آلت تناسلی مردان قبل و بعد از مصرف داروهای برانگیخته کننده را اندازه گیری کردند.

محققان پس از رسیدن به سایز متوسط، نتایج خود را این گونه بیان کرده اند:«تنها مردانی که طول آلت تناسلی شان در زمان قبل از برانگیختگی، کوتاه تر از ۴ سانتی متر (۱٫۶ اینچ)، یا در زمان پس از برانگیختگی کوتاه تر از ۷٫۵ سانتی متر (۳ اینچ)باشد، جز دسته افرادی قرار می گیرند که سایز آلت تناسلی شان کوتاه است».

سایز “طبیعی” یا متوسط آلت تناسلی مردان چقدر است؟

در ژورنال تحقیقات اورولوژی، محققان از میان گروه متشکل از ۸۰ مرد، به داده های زیر دست پیدا کردند:

۸٫۸ سانتی متر (۳٫۵ اینچ) سایز متوسط آلت تناسلی در زمان قبل از برانگیختگی است.

۱۲٫۹ سانتی متر (۵٫۱ اینچ) سایز متوسط آلت تناسلی در زمان بعد از برانگیختگی است.

علاوه بر این، در نتیجه این تحقیقات مشخص شد که ارتباطی میان سایز آلت تناسلی، پس از برانگیختگی و قبل از آن وجود ندارد؛ یعنی مردانی که سایز آلت تناسلی شان در زمان قبل از برانگیختگی متفاوت است، سایز آلت شان پس از برانگیختگی هم مشابه نخواهد بود. علاوه بر این، باید ذکر کنیم که ارتباطی میان سن و سایز آلت تناسلی مردان وجود ندارد.

اندازه آلت تناسلی مردان

جمع آوری اطلاعات درباره این که تا چه اندازه آلت تناسلی مردان افزایش می یابد، به تحقیقاتی مربوط می شود که بر روی ۲۰۰ مرد اهل ترکیه صورت گرفت: در این تحقیقات مشخص شد که طول آلت تناسلی مردانه در زمان قبل از برانگیختگی، اهمیت بسیار کمی در تعیین اندازه آلت تناسلی پس از برانگیختگی، دارد.

تحقیقات دیگری در ژانویه سال ۲۰۱۴، برای تعیین سایز متوسط آلت تناسلی صورت گرفت : در طی آن بیش از ۱٫۶۰۰ مرد آمریکایی ارزیابی شدند؛ البته در این تحقیقات، اندازه بدنی شرکت کنندگان به طور جداگانه لحاظ نشد( مثلا: افراد چاق یا لاغر رو از هم جدا نکردند).

در عوض، این تحقیقات بر پایه سایز آلت تناسلی مردان ارزیابی شد. این طور به نظر می رسد که نتایج حاصل از تحقیقات کاملا قابل اعتماد است. البته، مردها هنگامی سایز آلت تناسلی خودشان را ارائه دادند که از کاندوم استفاده کرده بودند. پس می توان این طور نتیجه گرفت که هر گونه ناهماهنگی موجود میان اندازه گیری ها، نتیجه استفاده از وسایل جلوگیری از بیماری های جنسی، است.

در پایان مطالعات سایز متوسط آلت تناسلی مردان اطلاعات زیر به دست آمد:

۱۴٫۲ سانتی متر (۵٫۶ اینچ)، سایز متوسط آلت تناسلی در زمان قبل از برانگیختگی است؛

۱۲٫۲ سانتی متر(۴٫۸ اینچ)، متوسط اندازه دور تا دور آلت تناسلی بعد از برانگیختگی است.

آلت تناسلی مردان

محققان اعلام کردند که اندازه آلت تناسلی پس از برانگیختگی با نتایج به دست آمده از تحقیقات یکسان است. علاوه بر این، در این تحقیقات به این مورد اشاره شده است که نحوه تحریک شدن مرد در سایز و طول واقعی آلت تاثیر گذار است؛ مثلا: مرد با حرکت دست خودش را تحریک کرده باشد یا طور دیگر.

نحوه صحیح اندازه گیری طول آلت تناسلی مردان

برای اندازه گیری طول آلت تناسلی، خط کش را روی کشاله ران قرار داده و از قسمت پایه تا نوک آلت را اندازه گیری کنید.

برای اندازه گیری دور تا دور آلت، متر اندازه گیری را به دور عریض ترین قسمت آلت قرار دهید.

تحقیقات متعدد نشان داده است : « حداقل اندازه آلت تناسلی مردان ، بین ۵٫۱ و ۵٫۶ اینچ است».

به نظر می رسد که خانم ها کم تر از مردها به سایز آلت تناسلی توجه می کنند!

نگرانی اصلی و بزرگ مردها از این است که زنان و شرکای جنسی آن ها از اندازه آلت تناسلی مردان شان رضایت نداشته باشند.

جالب است به این مورد اشاره کنیم که مردان به طور اتوماتیک، سایز آلت خودشان را کوچک تر از چیزی می بینند که دیگران مشاهده می کنند!

از بالا نگاه کردن به سایز آلت تناسلی، در مقایسه با زمانی که از روبرو یا از طرفین به آن نگاه می کنند، کوچک تر به نظر می رسد.

اگر به آلت تناسلی مردان از زاویه دید خودشان نگاه کرده و به احتمال زیاد آن را با آلت مرد دیگری مقایسه کنید؛ بنابراین، اطلاعات غلطی درباره سایز آلت به دست می آورید. ولی آیا به راستی بیشتر می توان به نظر زنان اعتماد کرد؟

در نتایج یکی از تحقیقات در ژورنال انگلیسی اورولوژی جهانی، به این مورد اشاره شد که ۸۵ درصد از زنان از ابعاد و سایز آلت تناسلی شریک جنسی خود راضی بودند، در حالی که مردان کمتر به این مورد باور داشتند.

تقریبا بیش از نیمی از مردانی (۴۵ درصد) که در این تحقیقات حضور داشتند، بر این باور بودند که سایز آلت تناسلی شان کوچک است؛ در حالی که محققان اعلام کرده اند که تعداد اشخاصی که آلت کوچک دارند، بسیار کم است.

حدود ۱۷۰ زن در این تحقیقات شرکت کردند و به پرسش نامه های مربوط به آن، پاسخ دادند. در پایان، محققان به این نتیجه رسیدند که این مورد تنها برای مردان قابل توجه و مهم است و فقط برای جمعیت اندکی از زنان، این مورد “اهمیت بسیاری” دارد.

طبق یکی از مطالعات در همین زمینه: در حالی که بیشتر نگرانی مردها درباره آلت تناسلی شان به طول آن مربوط می شود، خانم ها بیشتر به عریض بودن آن توجه می کنند.

در یکی از تحقیقاتی که ۵۰ خانم که از نظر جنسی فعال بودند، حضور داشتند: مشخص شد که بیشتر آنان ( یعنی ۹ نفر از هر ۱۰ زن ) به عرض آلت توجه می کردند تا طول آن.

سایز آلت جنسی مردان چقدر باشد؟

زنان هیچ علاقه ای به مردان با آلت تناسلی بزرگ ندارند

در یکی از تحقیقات در ژورنال پلاس وان، در ماه نوامبر سال ۲۰۱۵، روش جدیدی را انجام دادند که در آن از زنان پرسیده شده بود تا سایز ترجیحی آلت تناسلی مورد نظرشان را با مدل پرینت شده ۳D نشان دهند.

از بین سایزهایی که نشان داده بودند، انتخاب هر کدام از ۷۵ خانم با دیگری متفاوت بود که نشان می دهد، تصمیم های گرفته شده به نوع رابطه ای که به آن فکر می کردند یا تقریبا به علاقه آن ها به سایز بزرگ تر از سایز متوسط، مربوط می شود.

اگر آن ها به روابط جنسی طولانی مدت علاقه داشته باشند، آلت هایی را می پسندند که دور تا دور و طول آن، در مقایسه با ارتباط یک شبه، کوچک تر باشد. در این صورت، سایز مورد نظرشان طول ۶٫۳ اینچ و پهنای آن ۴٫۸ اینچ است.

اگر به موارد گفته شده در قسمت بالا، در مقایسه با شرکای جنسی برای یک شب ارتباط جنسی اشاره کنیم، ایده آل آن ها، آلتی با ۶٫۴ اینچ و پهنای ۵٫۰ اینچ است.

اندازه و سایز بیشتر آلت های تناسلی

تحقیقات متعددی درباره متوسط سایز آلت تناسلی مردان صورت گرفته است. در سال ۲۰۰۱، نتیجه یکی از تحقیقات منتشر شده است که در آن از ۳٫۳۰۰ مرد جوان ایتالیایی که بین ۱۷ تا ۱۹ سال سن داشتند، دعوت شد تا در این تحقیقات شرکت کنند.

در نتیجه این تحقیقات، محققان به این نتیجه رسیده اند که میانگین سایز متوسط و بلندای آلت تناسلی مردان در هنگام قبل از برانگیختگی، ۹ سانتی متر (۳٫۵ اینچ) و پهنای آن هم ۱۰ سانتی متر (۳٫۹ اینچ) است.

یکی دیگر از تحقیقات بر روی ۳۰۱ مردم هندی که شرایط بدنی طبیعی داشتند، صورت گرفت. در نهایت محققان سعی داشتند تا نتایج به دست آمده از این تحقیقات را با نتایج دیگر کشورها مقایسه کنند.

با توجه به گفته های محققان در سال ۲۰۰۷، این تحقیقات و نتایج به دست آمده از آن ها می تواند در برطرف کردن نگرانی و مشاوره دادن به مراجعان درباره سایز آلت تناسلی شان، موثر باشد. علاوه بر این، نتایج به دست آمده، به آقایانی که به دنبال جراحی برای افزایش سایز آلت خود هستند، هم کمک خواهد کرد.

آلت تناسلی قبل از برانگیختگی: یعنی طول متوسط آلت تناسلی، ۸٫۲ سانتی متر (۳٫۲ اینچ) و پهنای آن ۹٫۴ سانتی متر (۳٫۶ اینچ) می باشد.

آلت تناسلی بعد از برانگیختگی: یعنی طول متوسط آلت تناسلی، ۱۳٫۰ سانتی متر (۵٫۱ اینچ) و پهنای آن ۱۱٫۵ سانتی متر (۴٫۵ اینچ) است.

نتایج یافته های حاصل از تحقیقات در روزنامه نچرال به چاپ رسید، که به آن، جدولی ضمیمه شده بود که در آن جدول، یافته های قبلی در سراسر جهان، درباره سایز آلت تناسلی گزارش داده شده بود.

در ۱۶ تحقیقاتی که در کشورهای متفاوتی صورت گرفته است، آخرین مورد به ۱۰۰ سال پیش، یعنی سال ۱۸۹۹، بر می گردد.

یافته های حاصل از تمامی تحقیقات درباره طول متوسط سایز آلت تناسلی، حاکی از این است:

«طول آلت تناسلی قبل از برانگیختگی، بین ۷ تا ۱۰ سانتی متر (۲٫۸ تا ۳٫۹ اینچ) است.

پهنای آلت تناسلی قبل از برانگیختگی بین ۹ تا ۱۰ سانتی متر (۲٫۵ تا ۳٫۹ اینچ) است.

طول آلت تناسلی بعد از برانگیختگی بین ۱۲ تا ۱۶ سانتی متر (۴٫۷ تا ۶٫۳ اینچ) است.

پهنای آلت تناسلی بعد از برانگیختگی (در مطالعات قبلی) حدود ۱۲ سانتی متر (۴٫۷ اینچ) است.»

نگرانی شدید و علاقه به افزایش سایز آلت تناسلی “بدون راهنمایی”

محققان مطالعات انجام شده در کشور هند توضیح مناسبی درباره سایز متوسط آلت تناسلی نوشته اند:« مردان علاقه شدیدی برای انجام روش هایی برای افزایش سایز آلت تناسلی دارد؛ زیرا آن ها فکر می کنند که سایز آلت شان کوچک تر از حد معمول است.»

در دیگر مطالعات در این زمینه مشخص شده است که مردانی که به دنبال بزرگ کردن سایز آلت شان هستند، تصوری فراتر از حد طبیعی از سایز آلت تناسلی خودشان دارند( یا به زبان ساده با دیدی واقعی به آن نگاه نمی کنند).

اندازه آلت جنسی مردان چقدر باید باشد ؟

در یکی از تحقیقات در این زمینه، از ۶۷ مرد که از سایز آلت تناسلی خودشان گله داشتند و فکر می کردند که آلت شان کوچک است، خواسته شد تا در این مطالعات شرکت کنند. در پایان مشخص شد که سایز آلت تناسلی هیچ کدام از این مردان کوچک نبوده است. نویسنده این مقاله این طور عنوان می کند که علاقه شدیدی در میان مردان برای افزایش سایز آلت شان وجود دارد که روز به روز در حال ازدیاد است.

آیا چاق شدن باعث کوچکی آلت تناسلی مردان می شود ؟

محققان نتایج تحقیقات خود را در عربستان صعودی در سال ۲۰۱۵، بر روی ۷۷۸ مرد که میانگین سن شان ۴۳٫۷ بود(شرکت کنندگان بین ۲۰ تا ۸۲ سال داشتند) را منتشر کردند. این افراد در جلسات اورولوژی در عربستان صعودی حضور داشتند.

شرکت کنندگانی که کمتر از ۱۸ سال داشتند، مردانی که از کوتاهی یا کوچکی آلت تناسلی خود گله نداشتند، بیماران پیرونی (نوعی بیماری مربوط به آلت تناسلی که موجب انحراف و کوتاهی آن می شود)، افرادی دارای خمیدگی به دلایل ارثی، هیپوگنادیسم بالینی (نوعی سندروم بالینی)، افرادی که سابقه انجام عمل مربوط به آلت تناسلی یا اختلال در آن، یا ترکیبی از هر کدام از این موارد را داشتند، در این تحقیقات حضور نداشتند.

پس از این که به صورت پزشکی، آلت تناسلی مردان شرکت کننده در تحقیقات برانگیخته شد، محققان آن را اندازه گیری کرده و این اطلاعات را اعلام کردند:

بلندای آلت تناسلی از پوست دور استخوان آلت تا نوک آن، ۱۲٫۵۳ سانتی متر (۴٫۹ اینچ) است.

بلندای آلت تناسلی از استخوان آلت تا نوک آن، ۱۴٫۳۴ سانتی متر (۵٫۶ اینچ) است.

اندازه دور تا دور آلت تناسلی، ۱۱٫۵۰ سانتی متر (۴٫۵ اینچ) است.

از طرف دیگر، محققان در این تحقیقات، شاخص توده بدنی شرکت کنندگان را هم اندازه گیری کردند؛ زیرا این عامل، همراه با چاقی مفرط، افزایش می یابد. ارتباط کم رنگی میان شاخص توده بدنی بیشتر با طول کمتر آلت تناسلی، بعد از برانگیختگی، وجود داشت. البته این مورد از پوست دور استخوان آلت تا نوک آن اندازه گیری شد؛ زیرا اندازه گیری از استخوان آلت تا نوک آن با این اندازه گیری ها متفاوت است.

در نتیجه این اطلاعات می توان این طور برداشت کرد که در زمانی که چربی بیشتری زیر پوست در قسمت ابتدایی آلت که قابل رویت است، وجود داشته باشد، آلت کوتاه تر به نظر می رسد.

علاوه بر این، مشخص شد که ارتباط بسیار ضعیفی میان بالا رفتن سن ، ابعاد و تناسب آلت تناسلی پس از برانگیختگی وجود دارد.

اما محققان به این مورد اشاره کرده اند که اختلاف سایز بسیار کمی میان جوانان و بزرگسالان وجود دارد: تفاوت سایز میان مردان با ۲۰ و ۷۰ سال سن، کمتر از یک سانتی متر است.

نتایج حاصل از تحقیقات درباره سایز آلت تناسلی مردان که در خبر MNT منتشر شد

۱ – ارتباطی میان سایز آلت با انگشتان وجود دارد؟

یافته های علمی جدید نشان می دهند که نوعی ارتباط میان طول آلت تناسلی و انگشت چهارم و همین طور راه حلی برای پیش بینی و تخمین، بلندای آن وجود دارد.

۲ – آیا می خواهید آلت تناسلی بزرگ تری داشته باشید؟

نظر محققان درباره عمل جراحی را بدانید.

اورولوژیست اهل ایتالیا در ماه اپریل، در مقاله ای در روزنامه انگلیسی اورولوژی جهانی، عنوان کرده است:« مردانی که به دنبال بزرگ کردن سایز آلت تناسلی شان هستند، باید روش های غیر تهاجمی و امن را انتخاب کنند؛ مثل: وسایل انقباض آلت تناسلی یا بزرگ کننده ها و حتی در برخی از موارد، معالجه کردن برای بالا بردن اعتماد به نفس فرد.»

محققان در تحقیقات جدیدی که انجام داده اند، درباره سایز متوسط آلت تناسلی مردان این طور گفته اند:

اندازه آلت تناسلی مردان

«سایز آلت تناسلی تعداد زیادی از مردها باعث نگرانی شان شده است؛ اما محققان بر این امید هستند که نتایج منتشر شده حاصل از تحقیقات جدید درباره متوسط سایز آلت تناسلی ، به مردها این اطمینان را بدهد که سایز آلت شان کاملا “طبیعی” است.»

در این مقاله از سایت دکتر چک سعی کردیم تا به مقالات و مطالعات انجام شده در زمینه متوسط اندازه آلت تناسلی مردان اشاره کرده و شما را بیشتر با این موضوع آشنا کنیم.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

همه چیز در مورد آلت تناسلی مردان | زنان چه آلتی دوست دارند؟

ج ژوئن 19 , 2020
در این نوشته می خوانید: به گزارش مجله آموزش زناشویی طب تاج 1 همه چیز در مورد اندازه آلت تناسلی 1.1 تعداد زیادی از محققان علمی روی مسئله اندازه آلت تناسلی کار می کنند و سعی کرده اند که به شکل واضح و روشن به این سؤال پاسخ دهند که اندازه یا سایز مناسب آلت تناسلی چیست؟ 1.2 چند حقیقت ساده در مورد اندازه آلت تناسلی 1.3 چه اندازه‌ای برای آلت تناسلی مردان خیلی کوچک است؟ 1.4 اندازه طبیعی و متوسط آلت تناسلی 1.5 زنان توجه کمتری نسبت به مردان به اندازه آلت تناسلی آنها دارد 1.6 زنان به مردان با آلت تناسلی بزرگ علاقه ندارند 1.7 مطالعات بیشتر در مورد سایز آلت تناسلی همه چیز در مورد اندازه آلت تناسلی تعداد زیادی از محققان علمی روی مسئله اندازه آلت تناسلی کار می کنند و سعی کرده اند که به شکل واضح و روشن به این سؤال پاسخ دهند که اندازه یا سایز مناسب آلت تناسلی چیست؟ این سؤال به شکل‌های مختلفی در زندگی واقعی بسیاری از افراد جوامع مختلف رخ داده است و اغلب به یک جواب مشخص نرسیده‌اند. در واقع ما در این مطلب می‌خواهیم شما را با واقعیات علمی بدست آمده در این مطالعات مواجه کنیم و به شما نشان دهیم که اندازه آلت تناسلی به چه صورت است. یافته‌های منتشر شده اغلب با اطلاعات پس زمینه در مورد نگرانی‌های گسترده مردم درباره اینکه آیا آلت تناسلی آنها به اندازه کافی بزرگ است یا خیر، یا حتی اینکه آیا شریک جنسی آنها از این مسئله راضی است یا خیر، جان گرفته‌اند و تحت تأثیر این زمینه‌ها قرار دارند. متاسفانه گستردگی بیش از حد پورنوگرافی و سهولت در دسترسی به آنها باعث شده است که بسیاری از افراد جامعه به سمت روش‌های غیر قانونی و نامناسب افزایش آلت تناسلی بروند. اما ما به شما می‌گوییم که در مورد سایز آلت تناسلی خود نگران نباشید و به واقعیتی که در مقالات علمی ذکر شده بسنده کنید. ما در این مطلب به بسیاری از این مقالات خواهیم پرداخت تا خیال شما را راحت کنیم. چند حقیقت ساده در مورد اندازه آلت تناسلی در اینجا برخی از نکات کلیدی در مورد اندازه مناسب و متوسط آلت تناسلی ذکر شده است. در واقع این نکات کوچک به عنوان اطلاعات اصلی در مقالات علمی آمده‌اند که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت: در حالی که ۸۵ درصد از زنان ممکن است از اندازه و نسبت آلت تناسلی همسرتان راضی باشند، خود مردان نسبت به این موضوع رضایت ندارند؛ در حدود ۴۵ درصد مردان معتقدند که آلت تناسلی آنها کوچک است؛ در این مطالعات مشخص شده است که اندازه آلت تناسلی در حالت طبیعی بین ۷ تا ۱۰ سانتیمتر است؛ این اندازه در حالت نیمه فعال به حدود ۹ تا ۱۰ سانتیمتر می‌کند؛ در بیشتر افراد، اندازه استاندارد آلت تناسلی در حالت راست یا نعوظ بین ۱۲ تا ۱۶ سانتیمتر است؛ کمترین حالت استاندارد در حالت نعوظ برای مردان ۱۲ سانتی متر برآورد شده است. همه چی در مورد اندازه آلت تناسلی همه چی در مورد اندازه آلت تناسلی چه اندازه‌ای برای آلت تناسلی مردان خیلی کوچک است؟ در نظر گرفتن بهترین آستانه در مورد کوچک بودن آلت تناسلی مردان، بهتر است توسط پزشکان انجام گیرد که تحت تأثیر فاکتورهای مختلفی گزارش می‌شود. محققان در نشریه اورولوژی سایز آلت تناسلی ۸۰ نفر را اندازه گرفته‌اند و این اندازه گیری‌ها را قبل از انجام گرفتن نعوظ صورت دادند. با بررسی نتایج و مشخص شدن مقایسه‌ها به این نتیجه رسیده‌اند: این مطلب را از دست ندهید: آیا بزرگ کردن آلت تناسلی امکان پذیر است؟ فقط مردان با طول آلت تناسلی کمتر از ۴ سانتیمتر در حالت معمول یا طول آلت تناسلی کمتر از 7.5 سانتیمتر در حالت نعوظ، به عنوان کسانی شناخته می‌شوند که باید برای افزایش طول آلت تناسلی خود اقدام کنند. همین جمله کوتاه نشان می‌دهد که تصور بسیاری از مردم در مورد طول و همچنین قطر آلت تناسلی آنها اشتباه بوده و صرفاً حساسیت‌های مردانه است. همه چی در مورد اندازه آلت تناسلی همه چی در مورد اندازه آلت تناسلی اندازه طبیعی و متوسط آلت تناسلی تحقیقی که در مجله‌ اورولوژی بر روی گروه 80 نفره از مردان انجام گرفت، نتایج خود را به دو صورت زیر گزارش کرد: سایز آلت تناسلی در حالت طبیعی و غیر نعوظ به طور متوسط باید حدود 8.8 سانتی متر باشد؛ سایز آلت تناسلی به طور متوسط در حالت نعوظ باید 12.9 سانتی متر باشد. این تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که سایز آلت تناسلی مردان در حالت نعوظ هیچگونه ارتباطی با اندازه آن در حالت طبیعی و غیر نعوظ ندارد. این به این معنی است که مردان در شرایط مختلف دارای آلت تناسلی با طول‌های مختلفی هستند که ممکن است در حالت نعوظ طول آن به شکل غیر طبیعی رشد کند. حتی در این تحقیقات مشخص شد که بین سن مردان و اندازه آلت آنها هیچ رابطه‌ای وجود ندارد. اما اگر از کسانی هستید که در مورد میزان رشد آلت تناسلی در حالت نعوظ نگران هستید، یک مطالعه علمی با حضور ۲۰۰ مرد از کشور ترکیه انجام گرفته و در آن افزایش طول آلت تناسلی در حالت نعوظ مورد بررسی قرار گرفته است. در نتیجه این آزمایش ذکر شده که طول آلت تناسلی در حالت معمولی هیچ ارتباطی با اندازه آن در حالت نعوظ ندارد. همه چی در مورد اندازه آلت تناسلی همه چی در مورد اندازه آلت تناسلی تحقیقات در مورد اندازه آلت تناسلی در موارد دیگری نیز انجام شده که یک نمونه آن در ماه ژانویه سال ۲۰۱۴ بر روی بیش از ۱۶۰۰ مرد آمریکایی انجام گرفته است. در این آزمایش مشخص شد که هیچ ارتباطی بین دو حالت معمولی و نعوظ آلت تناسلی وجود ندارد و حتی شرایط فیزیکی مردان هم در سایز آلت تناسلی تأثیر گذار نیست. در یک مطالعه تأثیر نحوه رسیدن مردان به حالت نعوظ به کمک دست و یا به کمک دیدن بدن زنان مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که حالت نعوظ با دیدن تصاویر تحریک کننده باعث بزرگتر شدن آلت تناسلی می‌شود. اندازه‌های گزارش شده در این تحقیق به این صورت بوده: اندازه متوسط برای آلت تناسلی مردان در حدود 14.2 سانتیمتر است؛ اندازه دور آلت تناسلی یا همان محیط آن باید 12.2 سانتی متر باشد. این مطلب را از دست ندهید: مزایای دستگاه وکیوم آقایان به عنوان نتیجه گیری در این قسمت اگر به دنبال اندازه گیری طول آلت تناسلی خود هستید، می‌توانید یک خط کش در امتداد کشاله ران خود و از پایه آلت تناسلی‌تان قرار دهید و به عنوان اندازه آن در نظر بگیرید. برای اندازه دور آلت تناسلی می‌توانید از مترهای نواری استفاده کنید. همه چی در مورد اندازه آلت تناسلی همه چی در مورد اندازه آلت تناسلی زنان توجه کمتری نسبت به مردان به اندازه آلت تناسلی آنها دارد به نظر می‌رسد نگرانی‌های مردم در مورد اینکه آیا سایز آلت تناسلی او به دلخواه همسر باشد یا خیر، کاملاً بی اساس است. این دیدگاه اشتباه بر این واقعیت است که آنها به دلیل ذهنیت خود، آلت تناسلی خود را کوچک‌تر از چیزی که هست در نظر می‌گیرند و این از لحاظ زندگی برای آنها مثبت نیست. یک نکته امیدوار کننده برای مردان این است که آلت تناسلی از بالا دیده می‌شود و این باعث می‌شود که به نظر کوچکتر باشد. این در حالی است که نگاه مستقیم یا نگاه از کنار اندازه دقیق‌تری به ما می‌دهد. بنابراین مشاهده کردن آلت تناسلی از بالا و همچنین احتمالاً مقایسه آن با فیلم‌های پورنوگرافی و یا آلت تناسلی سایر مردان، این دیدگاه کاذب و خیالی را در آنها به وجود می‌آورد. اما آیا زنان درک بهتر و قابل اعتمادتری نسبت به این موضوع دارند؟ همه چی در مورد اندازه آلت تناسلی همه چی در مورد اندازه آلت تناسلی یک مطالعه علمی در مجله بین المللی ارولوژی بریتانیا، مشخص کرده است که اکثریت زنان، در حدود ۸۵ درصد، نسبت به طول و قطر آلت تناسلی همسر خود راضی بودند، این در حالی بود که مردان آنها نسبت به اندازه آلت تناسلی خود مطمئن نبودند. تقریباً نیمی از مردان مورد مطالعه، ۴۵ درصد، معتقد بودند که آلت تناسلی کوچکتر دارند، اما محققان گزارش داده اند که اندازه کوچک آلت تناسلی واقعاً یک پدیده نادر است. حدود ۱۷۰ زن در یک مطالعه دیگر به در پرسشنامه به سؤالات محققان پاسخ داده‌اند پاسخ آنها یک دیدگاه واضح و جالب نسبت به سایز آلت تناسلی می‌دهد. این تحقیقات نشان داد که طول آلت تناسلی در درجه اهمیت کمتری برای آنها قرار دارد. بر اساس این مطالعه، در حالی که بیشتر مردم در مورد طول آلت تناسلی خود نگران هستند، باید بدانند که زنان بیشتر علاقه مند به قطر آلت تناسلی هستند. مطالعه ۵۰ دانشجوی دختر فعال جنسیتی گزارش داد که برای درصد بسیار بالایی از زنان، ۹ نفر از ۱۰ نفر، قطر آلت جنسی رضایت بیشتری در رابطه جنسی برای زنان به وجود می‌آورد. زنان به مردان با آلت تناسلی بزرگ علاقه ندارند یک دیدگاه اشتباه عمومی در رابطه با اندازه آلت تناسلی این است که آلت تناسلی بزرگتر باشد، رضایت زنان بیشتر است. این در حالی است که یک مطالعه منتشر شده در مجله PLOS ONE در نوامبر 2015 از روش‌های جدیدی برای درخواست زنان در مورد ترجیحات اندازه آلت تناسلی استفاده کرده و از مدل‌های مدل‌های سه بعدی برای بررسی نتایج استفاده کرده است. اندازه‌های مشخص شده در این تحقیق در محدوده‌ ۴ اینچ تا 8.5 اینچ در مورد طول آلت تناسلی و در محدوده 2.5 اینچ تا 7 اینچ برای قطر آلت تناسلی انجام گرفته است. در واقع اندازه متوسط آلت تناسلی در مردان آمریکایی در حالت نعوظ ۶ اینچ طول دارد و دور آن حدود ۵ اینچ دارد. نتایج بدست آمده در این تحقیق نشان داد که کسانی که صرفاً برای یک بار رابطه جنسی برقرار می‌کنند، به آلت تناسلی بزرگتر و با قطر بیشتر علاقه دارند. برای همسران دائمی، زنان به آلت‌هایی با قطر کمتر و در عین حال طول کمتر نسبت گزینه‌های دیگر علاقه دارند. برای کسانی که چند رابطه جنسی در یک شب را تجربه می‌کنند، به طور میانگین طول 6.3 اینچ و قطر 4.8 اینچ انتخاب بهتری بود. برای کسانی که فقط یک رابطه جنسی برقرار می‌کنند، طول آلت تناسلی 6.4 اینچی و قطر آلت تناسلی ۵ اینچی بهترین انتخاب بود. مطالعات بیشتر در مورد سایز آلت تناسلی تعداد زیادی از مطالعات علمی به دنبال تعیین یک اندازه مناسب برای آلت تناسلی هستند. یکی از این تحقیقات در سال ۲۰۰۱ منتشر شد که اندازه گیری‌های آنها بر روی ۳۳۰۰ مرد ایتالیایی جوان بین ۱۷ تا ۱۹ سال انجام شد. در این آزمایش مشخص شد که طول آلت تناسلی در حالت معمولی ۹ سانتیمتر و قطر آن در حالت معمولی ۱۰ سانتی متر بود. در مطالعه دیگری، یک آزمایش فیزیکی بر روی ۳۰۱ نفر از مردان هندی انجام گرفت و نتایج آن با یافته‌های مربوط به سایر کشورها مقایسه شد. نویسندگان این مطالعه که در سال ۲۰۰۷ منتشر شد معتقد بودند که نتایج آزمایش آنها به کسانی که در مورد سایز آلت تناسلی خود نگران بودند یا به دنبال جراحی برای بزرگ کردن آلت تناسلی بودن کمک کرده است. این نتایج در دو بند ذکر شده است: اندازه آلت تناسلی در حالت نعوظ: طول متوسط ۱۳ سانتیمتر و محیط آلت تناسلی 11.5 سانتی متر؛ اندازه آلت تناسلی در حالت معمولی: طول متوسط 8.2 سانتی متر و قطر آن در حدود 9.1 سانتی متر. تحقیقات زیادی در یکصد سال گذشته و در کشورهای مختلف بر روی طول آلت تناسلی و قطر آلت تناسلی انجام گرفته است و معمولاً نتایج آنها با کمی اغماض به یکدیگر شبیه هستند. در این آزمایشات مشخص شده که بیشتر مردم نسبت به این موضوع نگران هستند، در طرف مقابل زنان کمتر به این موضوع اهمیت می‌دهند. در هر صورت اگر اندازه آلت تناسلی برای شما به یک چالش تبدیل شده، می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید تا اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهند.

سردبیر

محسن باقری

ما عاشق 'گیلان هستیم و برای گسترش زبان گیلکی و فرهنگ اصیل گیلانی بین مردم سراسر دنیا، از سال 1399، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری هم زبان های عزیزمان در سراسر دنیا، تلاش میکنیم

دسترسی سریع