درمان شل شدگی واژن زنان و تنگ کردن واژن | تمرینات کیگل

شل شدگی واژن بعد از زایمان طبیعی بیشتر رخ میدهد و با روش های‌ مختلفی میتوان واژن را تنگ کرد. برای تنگ کردن واژن با ما همراه باشید.
سعی شده روش های‌ ساده و خانگی نیز گفته شود تا پایان این مطلب را در سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج حتماً بخوانید.
– درمان شل شدگی و گشادی واژن در زنان، دلایل و راه حل ها طبق معمول صحبت در خصوص مسائل جنسی برای اغلب خانم‌ها دشوار است، اما اهمیت و رواج بالای این موضوع، پرداختن به این مساله را ضروری می کند.
به گزارش تالاب شاید روابط جنسی مهمترین موضوع مطرح بین همسران نباشد، اما رضایت جنسی نقش بسیار مهمی در زندگی زناشویی ایفا می کند. یکی از مشکلاتی که اغلب خانم‌ها به خاطر ان به متخصص زنان و زایمان مراجعه میکنند، گشادی واژن است.
– در رابطه جنسی چه اتفاقاتی برای واژن یک زن رخ می دهد؟ مجله سلامت زنان Women’s Health و کنگره زنان ماما و متخصص زنان و زایمان امریکا American Congress of Obstetricians and Gynecologists «ACOG» دریک نظرسنجی منحصر به فرد همکاری کردند که نشان داد که زنان چقدر از آناتومی بدن خود اطلاع دارند.
ودر نتیجه این نظر سنجی متوجه شدند که در کمال تاسف این اطلاع زیاد نیست. برای کمک به درک بهتر اندام های‌ پایین تنه تان راهنمایی که دراین باره در نوامبر ۲۰۱۴ منتشر شده رابه صورت خلاصه در اختیارتان قرار می‌دهیم.
در زمان رابطه جنسی اتفاقی که برای مرد رخ میدهد در ظاهر و نمایان است ولی اتفاقی که برای شما رخ میدهد و تحریک کننده است در درون بدن شماست…

دستگاه تناسلی زنانه – مغز دوم شما «واژن» یک فعالیت بلقوه و پنهانی را احساس می کند، رگ های‌ خونی شما منبسط می شوند و گسترش می‌یابند و جریان خون اضافی را مستقیما به سمت پایین تنه تان هدایت می کنند.
به گزارش طبتاج : افزایش گردش خون باعث ایجاد ترشحات واژینال میشود – این روانکاری طبیعی توسط ترشحات طبیعی که از پروتئین ها و اسیدهای آمینه تشکیل شده انجام می شوند و فرج را حجیم می کند. هزاران عصب به واژن ختم می شوند در نتیجه اینبخش تبدیل به حساس ترین بخش بدن میشود.
– بافت های‌ کلیتوریس«چوچوله» clitoris سفت و متورم می شوند. بله ما در مورد این اندام کوچک سفت صحبت میکنیم. اگر کاملا تحریک شده باشید حتی ممکن است اندازه کلیتوریس به ۳ برابر مواقع عادی برسد. « مدتی طول می‌کشد که این تورم کاهش پیدا کرده و به حالت اولیه برگردد ولی در طول این مدت ادرار کردن ممکن است برای بعضی از زنان مشکل باشد.»
– رحم «سرویکس» cervix نرم شده و اعصاب محیطی ان در تماس با آلت جنسی مرد تحریک می شوند و می‌تواند همان مناطق مربوط به لذت که زمان عشقبازی تحریک میشوند را فعال کند.
– حدود ۱۰ درصد از زنان میتوانند حین ارگاسم با انقباض عضلات کف لگن مایعی روشن از مجاری ادرار خود ترشح کنند که ادرار نیست بلکه ” انزال زنانه ” است. این مایع متشکل از قندهای طبیعی و اسید فسفاتاز پروستات prostatic acid phosphatase است که در منی هم مشاهده میشود. نکته جالب توجه این است که این مساله برای شریک زندگی‌تان به شدت تحریک آمیز است.
گشادی واژن در زنان و بروز نارضایتی جنسی اغلب خانم‌هایی که از گشادی واژن رنج می برند، هنگام برقراری رابطه جنسی با همسرشان دچار استرس میشوند، چراکه علاقه دارند خود و همسرشان از لذت جنسی کافی بهره‌مند شوند، بنابر این خانمی که دچار مشکل گشادی واژن است، حین برقراری رابطه جنسی با همسرش مدام درگیر این ذهنیت است که آیا باوجود این مشکل همسرش رضایت کافی از برقراری رابطه جنسی را دارد یا نه؟!
اگر چه اغلب خانم‌ها از در میان گذاشتن برخی مشکلات احساس شرم می کنند، اما نباید اهمیت این موضوع را نادیده بگیرند که اگر خانمی احساس کند، واژن او بیش‌ ازحد معمول شل و گشاد است، این موضوع روی اعتماد به‌ نفس او و ایجاد رضایت جنسی در همسرش تاثیر منفی می گذارد.کسب لذت و رضایت از رابطه جنسی بر دیگر ابعاد زندگی تاثیرات مثبت و روشنی دارد، بهمین دلیل تعداد زیادی از زوجین سعی می کنند که رابطه جنسی خوبی را برای خود و همسرشان فراهم آورند. مواجه شدن با عده ای از مشکلات جنسی میتواند برقراری یک رابطه مساعد و بهینه را تحت الشعاع قرار دهد.
گشاد شدن واژن، یکی از ان اتفاقات ناخوشایند است که منجر به بروز مشکلات و نارضایتی زوجین از مقاربت میشود.تعداد زیادی از خانمها که با مشکل گشادی واژن به دکتر مراجعه می کنند، عمده سوالاتشان از این قرار است که آیا مساله گشادی واژن ارثی است و یا این که بعد از ازدواج بخاطر دفعات زیاد آمیزش و یا زایمان طبیعی ایجاد میشود؟ آیا راهی برای برطرف کردن مشکل گشادی واژن و برگرداندن واژن به حالت قبل، وجوددارد یا خیر؟ و …
گشادی واژن و یک تصور اشتباه درباره علت آن عده ای از خانمها به اشتباه تصور می کنند که، مقاربت زیاد باعث گشادی واژن می‌شود، در حالی‌که هیچ تحقیق علمی ان رابه اثبات نرسانده است. این فرض، یکی از هزاران تصورات نادرست در مورد مقاربت است که در اذهان افراد جای گرفته است. گشادی واژن بدون انجام زایمان طبیعی، علتی جز ژنتیک ندارد و گاه حتی ممکن است عدم تناسب بین آلت مرد و واژن زن «کوچک بودن آلت مرد » علت اصلی ایجاد احساس گشادی واژن باشد.
علت گشادی واژن در زنان از جمله علل گشادی واژن ضعف دیواره واژن، زایمان طبیعی، انجام ورزش‌های‌ بدنسازی شدید و بلندکردن وزنه‌های‌ سنگین است. البته گاها در مواردی نیز نسج خود واژن خانم‌ها شل‌تر از بقیه است و البته مهمترین و شایع‍‌ترین عامل موثر در گشادی واژن، زایمان‌های‌ طبیعی و عدم انجام ورزش‌های‌ کف لگن بعد از زایمان است و باید گفت برخلاف تصور عام، داشتن روابط جنسی زیاد نقشی در بروز عارضه گشادی واژن ندارد.
عده ای از خانمها بعد از چندین بار زایمان احساس می کنند که واژن آن ها کشیده و گشاد شده است و یا حتی در موقعیت هایی چون سرفه کردن، عطسه کردن، خندیدن، قلقلک دچار ریزش ادرار شده اند.بعد از زایمان نه تنها بدن دچار تحولاتی میشود، بلکه در نحوه پاسخگویی و رفتارهای جنسی فرد نیز تغییراتی بوجود می‌آید که کنار آمدن با ان مستلزم تطابق با شرایط جدید است. در اولین گام، زوجین باید این تغییرات ناخواسته را بپذیرند و آن ها را جزیی از زندگی جنسی بدانند. در دومین مرحله با امتحان کردن وضعیت های‌ مختلف نزدیکی و تعدیل کردن انتظارات و خواسته های‌ مختلف، با آرامش خودرا با شرایط موجود تطبیق داده و سازگار شوند.
در سومین گام، اگر مساله گشادی واژن بعد از زایمان طبیعی آن قدر جدی بود که یکی از زوجین و یا هردو، با کاهش میل جنسی مواجه شدند و یا در کسب لذت جنسی و رضایت از ان ناتوان گشتند، می‌توان به کمک های‌ دکتری برای درمان گشادی واژن متوسل شد. برای دریافت نتایج مطلوب، صبور و شکیبا باشید، قطعا بدانید و بپذیرید تلاش شما برای رفع گشادی واژن بی نتیجه نخواهد ماند، زیرا تاثیر گذاری تمرینات کیگل هم چون تعداد زیادی از تکنیک های‌ وزنه برداری و بدنسازی نیازمند گذر زمان است. استفاده از میله های‌ هالتر واژن هم می‌تواند برای درمان گشادی واژن مفید باشد و بهبودی این وضعیت را تسریع کند.
روش های برای درمان گشادی واژن و برگرداندن واژن به حالت قبل – درمان گشادی واژن با تمرینات کیگل یکی از روش های تقویت عضلات پایینی لگن خاصره و ماهیچه هایی که به هنگام زایمان کشیده شده اند، انجام تمرینات کیگل «ورزش های‌ عضلات کف لگن » است.تمرینات کیگل نه تنها با انعطاف پذیر و قوی تر کردن ماهیچه ها و سفت شدن عضلات واژن به لذت بیشتر جنسی « ارگاسم شدیدتر » در هنگام دخول منجر می‌شود، بلکه موجب سفتی ماهیچه های‌ کیسه مثانه شده و مانع چکه های‌ ادراری نیز میگردد.
انجام ورزش های‌ کیگل ان هم به طور مرتب در طول مدت دوران بارداری، نقش بسزایی در زایمان سریع و راحت داشته، همچنین نیاز به بخیه های‌ اضافی را کاهش می‌دهد و حتی باعث بند آمدن سریع خون ریزی در زن می‌شود.
انجام این تمرینات در دوران پس از زایمان نیز، برای برقراری یک رابطه جنسی بدون درد، بسیار موثر و مفید است.لازم به یادآوری است، تمرینات کیگل به خودی خود منجر به تنگ شدن واژن نخواهد شد، بلکه در حقیقت ماهیچه های‌ ورودی دهانه مهبل تنگ تر میشود.
تمرین اول: برای سفت کردن و فشار آوردن بر ماهیچه های‌ بخش تحتانی لگن خاصره، سعی کنید به هنگام ادرار، بدون دخالت دست، ماهیچه هایتان را منقبض کنید تا آنجایی که مانع خروج ادرار شوید «نگه داشتن ادرار باعث جمع شدن واژن می‌شود»؛ این حالت رابه مدت ۳۰ ثانیه حفظ کنید، سپس ماهیچه ها را رها و ریلکس کرده و اجازه خروج ادرار بدهید. این تمرین سه مرتبه در روز و هر دفعه ۳۰ تا ۴۰ ثانیه باید تکرار شود.
تمرین دوم: در حالت طبیعی و زمانی که احساس دفع ادرار ندارید، می‌توانید تمرینات کیگل را انجام دهید.یک یا دو انگشت به هم چسبیده تمیز و ضدعفونی شده خودرا داخل واژن کنید، سپس سعی کنید ماهیچه های‌ مهبل را منقبض و سفت کنید.
احساس فشار بر روی انگشتان، حتی به اندازه خیلی کم، نشانه ان است که شما در مسیر درستی حرکت میکنید و به درستی به ماهیچه های‌ مربوطه فشار می آورید.
انجام این تمرین روزانه پنج تا ده مرتبه و هر دفعه ده بار توصیه میشود. پس از هشت تا ده هفته از انجام تمرینات، خواهید توانست نشانه های‌ پیشرفت و التیام این وضعیت خودرا مشاهده نمائید.
اگر با انجام مستمر و مدام تمرینات کیگل، هیچگونه تغییری در وضعیت خود مشاهده نکردید، بهتر است با پزشکتان مشورت کنید تا بتوانید از روش های دیگر دکتری، برای رفع مشکل گشادی واژن استفاده کنید.
۱– درمان گشادی واژن با کمک محرک های الکتریکی یکی از روشهایی که برای رفع گشادی واژن میتوان بکار برد، استفاده از محرک های‌ الکتریکی است. برای ایجاد انقباض و انبساط در ماهیچه های‌ واژن و بخش تحتانی لگن خاصره، جریانی از برق ایجاد می‌شود که با قطع و وصل کردن ان می‌توان ماهیچه را جمع و بعد شل کرد. از این تکنیک می‌توان یک تا چهار روز استفاده کرد،
گرچه شاید در عده ای از زنان با توجه به شرایط بدنی، ماهیچه ها و میزان گشادی واژن، لازم است که انجام اینکار به مدت چند هفته مستمر ادامه یابد.
طبق معمول هر مرحله، با توجه به میزان آمادگی زن، ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد.برای استفاده از این روش برای درمان گشادی واژن، مراجعه به دکتر و انجام ان در مطب در اولویت اول است، گرچه گاه می‌توانید با صلاحدید و تجویز دکتر معالج تان، از دستگاه های‌ ساده و مشابه های‌ خانگی این وسیله، اینکار را در منزل انجام دهید.
۲– رفع گشادی واژن با استفاده از وزنه مخروط واژن وزنه مخروط واژن، جسمی وزن دار در اندازه تامپون های‌ معمولی «پنبه های‌ دوران قاعدگی» است. مخروط های‌ واژن برای ایجاد فشار بر روی ماهیچه های‌ واژن مورد استفاده قرار می‌گیرند. وزنه مخروط در داخل مهبل کار گذاشته شده و برای مدت زمانی معین در درون ان نگه داشته میشود. طبق معمول روزی دو مرتبه به مدت ۱۵ دقیقه، سبک ترین وزنه در واژن قرار می‌گیرد، به مرور زمان، دقیقا زمانی که زن توانایی نگه‌داری وزنه را در خود مشاهده کرد، وزن وزنه افزایش مییابد. افزایش تدریجی این اجسام، باعث قوی تر شدن و انقباض ماهیچه های‌ واژن شده و ان را تنگ تر می کند.برای استفاده از وزنه مخروط واژن برای درمان گشادی واژن، حتماً با دکتر متخصص خود مشورت کنید تا درصورت صلاحدید ایشان از این روش استفاده کنید.
۳– رفع گشادی واژن با لیرز درمانی عده ای از پزشکان برای درمان عارضه گشادی واژن لیرز را پیشنهاد می‌دهند، با انجام چند جلسه لیزر می‌توان، واژن را تا حدودی به وضعیت قبلی برگرداند. استفاده از این روش برای درمان گشادی واژن در بانوانی که مشکل نشت ادرار دارند، بسیار مفید به فایده است و مثانه را در مکان و موقعیت بهتری تثبیت می کند.
۴– نیوکنترل، صندلی مخصوصی برای درمان گشادی واژن نیوکنترل صندلی مخصوصی است که، مجهز به بخش مغناطیسی است و طبق معمول در مطب متخصصان کلیه و مجاری ادراری وجوددارد. بیمار، بنابر تشخیص دکتر، به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بر روی صندلی می‌نشیند، ماهیچه های‌ بخش تحتاتی لگن خاصره توسط امواج مغناطیسی تحریک و منقبض می شوند. این شیوه دو بار در هفته و به مدت ۸ هفته ادامه می‌یابد، تا با قوی تر شدن عضلات لگن مشکل گشادی واژن رفع شود.
۵– جراحی آخرین گام برای درمان گشادی واژن جراحی رکتوسل یا پرینورافی « تنگ کردن واژن »؛ آخرین گام درمان است. پزشکان به بانوانی که مشکل کشیدگی واژن دارند، جراحی را پیشنهاد میدهند.
دراین روش دیواره های‌ پشتی واژن به هم نزدیک شده و به یک دیگر وصل می شوند ودر بخش بیرونی واژن نیز، می‌توان عمل ترمیم و زیبایی را انجام داد.
جراحی پرینوگرافی را میتوان بلافاصله بعد از زایمان طبیعی انجام داد، دکتر با زدن چند بخیه میتواند واژن را تنگ تر کند.برای رفع گشادی واژن هر یک از روش های پیشنهادی فوق با توجه به تشخیص دکتر و تصمیم شما قابل اجراست، توصیه میکنیم با چند دکتر مجرب مشورت کنید و راه حلی راکه برای شما منطقی تر و بهتر است را برای درمان گشادی واژن انتخاب کنید.(درمان شل شدگی واژن زنان و تنگ کردن واژن)
تهیه و تنظیم مطلب در مجله آموزش زناشویی و جنسی طبتاج http://tebtaj.ir

شل شدگی واژن بعد از زایمان طبیعی بیشتر رخ میدهد و با روش های‌ مختلفی میتوان واژن را تنگ کرد. برای تنگ کردن واژن با ما همراه باشید.

سعی شده روش های‌ ساده و خانگی نیز گفته شود تا پایان این مطلب را در سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج حتماً بخوانید.

– درمان شل شدگی و گشادی واژن در زنان، دلایل و راه حل ها

طبق معمول صحبت در خصوص مسائل جنسی برای اغلب خانم‌ها دشوار است، اما اهمیت و رواج بالای این موضوع، پرداختن به این مساله را ضروری می کند.

به گزارش تالاب شاید روابط جنسی مهمترین موضوع مطرح بین همسران نباشد، اما رضایت جنسی نقش بسیار مهمی در زندگی زناشویی ایفا می کند. یکی از مشکلاتی که اغلب خانم‌ها به خاطر ان به متخصص زنان و زایمان مراجعه میکنند، گشادی واژن است.

– در رابطه جنسی چه اتفاقاتی برای واژن یک زن رخ می دهد؟

مجله سلامت زنان Women’s Health و کنگره زنان ماما و متخصص زنان و زایمان امریکا American Congress of Obstetricians and Gynecologists «ACOG» دریک نظرسنجی منحصر به فرد همکاری کردند که نشان داد که زنان چقدر از آناتومی بدن خود اطلاع دارند.

ودر نتیجه این نظر سنجی متوجه شدند که در کمال تاسف این اطلاع زیاد نیست. برای کمک به درک بهتر اندام های‌ پایین تنه تان راهنمایی که دراین باره در نوامبر ۲۰۱۴ منتشر شده رابه صورت خلاصه در اختیارتان قرار می‌دهیم.

در زمان رابطه جنسی اتفاقی که برای مرد رخ میدهد در ظاهر و نمایان است ولی اتفاقی که برای شما رخ میدهد و تحریک کننده است در درون بدن شماست…

درمان شل شدگی واژن زنان و تنگ کردن واژن
دستگاه تناسلی زنانه

– مغز دوم شما «واژن» یک فعالیت بلقوه و پنهانی را احساس می کند، رگ های‌ خونی شما منبسط می شوند و گسترش می‌یابند و جریان خون اضافی را مستقیما به سمت پایین تنه تان هدایت می کنند.

به گزارش طبتاج : افزایش گردش خون باعث ایجاد ترشحات واژینال میشود – این روانکاری طبیعی توسط ترشحات طبیعی که از پروتئین ها و اسیدهای آمینه تشکیل شده انجام می شوند و فرج را حجیم می کند. هزاران عصب به واژن ختم می شوند در نتیجه اینبخش تبدیل به حساس ترین بخش بدن میشود.

– بافت های‌ کلیتوریس«چوچوله» clitoris سفت و متورم می شوند. بله ما در مورد این اندام کوچک سفت صحبت میکنیم. اگر کاملا تحریک شده باشید حتی ممکن است اندازه کلیتوریس به ۳ برابر مواقع عادی برسد. « مدتی طول می‌کشد که این تورم کاهش پیدا کرده و به حالت اولیه برگردد ولی در طول این مدت ادرار کردن ممکن است برای بعضی از زنان مشکل باشد.»

– رحم «سرویکس» cervix نرم شده و اعصاب محیطی ان در تماس با آلت جنسی مرد تحریک می شوند و می‌تواند همان مناطق مربوط به لذت که زمان عشقبازی تحریک میشوند را فعال کند.

– حدود ۱۰ درصد از زنان میتوانند حین ارگاسم با انقباض عضلات کف لگن مایعی روشن از مجاری ادرار خود ترشح کنند که ادرار نیست بلکه ” انزال زنانه ” است. این مایع متشکل از قندهای طبیعی و اسید فسفاتاز پروستات prostatic acid phosphatase است که در منی هم مشاهده میشود. نکته جالب توجه این است که این مساله برای شریک زندگی‌تان به شدت تحریک آمیز است.

گشادی واژن در زنان و بروز نارضایتی جنسی

اغلب خانم‌هایی که از گشادی واژن رنج می برند، هنگام برقراری رابطه جنسی با همسرشان دچار استرس میشوند، چراکه علاقه دارند خود و همسرشان از لذت جنسی کافی بهره‌مند شوند، بنابر این خانمی که دچار مشکل گشادی واژن است، حین برقراری رابطه جنسی با همسرش مدام درگیر این ذهنیت است که آیا باوجود این مشکل همسرش رضایت کافی از برقراری رابطه جنسی را دارد یا نه؟!

اگر چه اغلب خانم‌ها از در میان گذاشتن برخی مشکلات احساس شرم می کنند، اما نباید اهمیت این موضوع را نادیده بگیرند که اگر خانمی احساس کند، واژن او بیش‌ ازحد معمول شل و گشاد است، این موضوع روی اعتماد به‌ نفس او و ایجاد رضایت جنسی در همسرش تاثیر منفی می گذارد.کسب لذت و رضایت از رابطه جنسی بر دیگر ابعاد زندگی تاثیرات مثبت و روشنی دارد، بهمین دلیل تعداد زیادی از زوجین سعی می کنند که رابطه جنسی خوبی را برای خود و همسرشان فراهم آورند. مواجه شدن با عده ای از مشکلات جنسی میتواند برقراری یک رابطه مساعد و بهینه را تحت الشعاع قرار دهد.

گشاد شدن واژن، یکی از ان اتفاقات ناخوشایند است که منجر به بروز مشکلات و نارضایتی زوجین از مقاربت میشود.تعداد زیادی از خانمها که با مشکل گشادی واژن به دکتر مراجعه می کنند، عمده سوالاتشان از این قرار است که آیا مساله گشادی واژن ارثی است و یا این که بعد از ازدواج بخاطر دفعات زیاد آمیزش و یا زایمان طبیعی ایجاد میشود؟ آیا راهی برای برطرف کردن مشکل گشادی واژن و برگرداندن واژن به حالت قبل، وجوددارد یا خیر؟ و …

گشادی واژن و یک تصور اشتباه درباره علت آن

عده ای از خانمها به اشتباه تصور می کنند که، مقاربت زیاد باعث گشادی واژن می‌شود، در حالی‌که هیچ تحقیق علمی ان رابه اثبات نرسانده است. این فرض، یکی از هزاران تصورات نادرست در مورد مقاربت است که در اذهان افراد جای گرفته است. گشادی واژن بدون انجام زایمان طبیعی، علتی جز ژنتیک ندارد و گاه حتی ممکن است عدم تناسب بین آلت مرد و واژن زن «کوچک بودن آلت مرد » علت اصلی ایجاد احساس گشادی واژن باشد.

علت گشادی واژن در زنان

از جمله علل گشادی واژن ضعف دیواره واژن، زایمان طبیعی، انجام ورزش‌های‌ بدنسازی شدید و بلندکردن وزنه‌های‌ سنگین است. البته گاها در مواردی نیز نسج خود واژن خانم‌ها شل‌تر از بقیه است و البته مهمترین و شایع‍‌ترین عامل موثر در گشادی واژن، زایمان‌های‌ طبیعی و عدم انجام ورزش‌های‌ کف لگن بعد از زایمان است و باید گفت برخلاف تصور عام، داشتن روابط جنسی زیاد نقشی در بروز عارضه گشادی واژن ندارد.

عده ای از خانمها بعد از چندین بار زایمان احساس می کنند که واژن آن ها کشیده و گشاد شده است و یا حتی در موقعیت هایی چون سرفه کردن، عطسه کردن، خندیدن، قلقلک دچار ریزش ادرار شده اند.بعد از زایمان نه تنها بدن دچار تحولاتی میشود، بلکه در نحوه پاسخگویی و رفتارهای جنسی فرد نیز تغییراتی بوجود می‌آید که کنار آمدن با ان مستلزم تطابق با شرایط جدید است. در اولین گام، زوجین باید این تغییرات ناخواسته را بپذیرند و آن ها را جزیی از زندگی جنسی بدانند. در دومین مرحله با امتحان کردن وضعیت های‌ مختلف نزدیکی و تعدیل کردن انتظارات و خواسته های‌ مختلف، با آرامش خودرا با شرایط موجود تطبیق داده و سازگار شوند.

در سومین گام، اگر مساله گشادی واژن بعد از زایمان طبیعی آن قدر جدی بود که یکی از زوجین و یا هردو، با کاهش میل جنسی مواجه شدند و یا در کسب لذت جنسی و رضایت از ان ناتوان گشتند، می‌توان به کمک های‌ دکتری برای درمان گشادی واژن متوسل شد. برای دریافت نتایج مطلوب، صبور و شکیبا باشید، قطعا بدانید و بپذیرید تلاش شما برای رفع گشادی واژن بی نتیجه نخواهد ماند، زیرا تاثیر گذاری تمرینات کیگل هم چون تعداد زیادی از تکنیک های‌ وزنه برداری و بدنسازی نیازمند گذر زمان است. استفاده از میله های‌ هالتر واژن هم می‌تواند برای درمان گشادی واژن مفید باشد و بهبودی این وضعیت را تسریع کند.

روش های برای درمان گشادی واژن و برگرداندن واژن به حالت قبل

– درمان گشادی واژن با تمرینات کیگل

یکی از روش های تقویت عضلات پایینی لگن خاصره و ماهیچه هایی که به هنگام زایمان کشیده شده اند، انجام تمرینات کیگل «ورزش های‌ عضلات کف لگن » است.تمرینات کیگل نه تنها با انعطاف پذیر و قوی تر کردن ماهیچه ها و سفت شدن عضلات واژن به لذت بیشتر جنسی « ارگاسم شدیدتر » در هنگام دخول منجر می‌شود، بلکه موجب سفتی ماهیچه های‌ کیسه مثانه شده و مانع چکه های‌ ادراری نیز میگردد.

انجام ورزش های‌ کیگل ان هم به طور مرتب در طول مدت دوران بارداری، نقش بسزایی در زایمان سریع و راحت داشته، همچنین نیاز به بخیه های‌ اضافی را کاهش می‌دهد و حتی باعث بند آمدن سریع خون ریزی در زن می‌شود.

انجام این تمرینات در دوران پس از زایمان نیز، برای برقراری یک رابطه جنسی بدون درد، بسیار موثر و مفید است.لازم به یادآوری است، تمرینات کیگل به خودی خود منجر به تنگ شدن واژن نخواهد شد، بلکه در حقیقت ماهیچه های‌ ورودی دهانه مهبل تنگ تر میشود.

تمرین اول: برای سفت کردن و فشار آوردن بر ماهیچه های‌ بخش تحتانی لگن خاصره، سعی کنید به هنگام ادرار، بدون دخالت دست، ماهیچه هایتان را منقبض کنید تا آنجایی که مانع خروج ادرار شوید «نگه داشتن ادرار باعث جمع شدن واژن می‌شود»؛ این حالت رابه مدت ۳۰ ثانیه حفظ کنید، سپس ماهیچه ها را رها و ریلکس کرده و اجازه خروج ادرار بدهید. این تمرین سه مرتبه در روز و هر دفعه ۳۰ تا ۴۰ ثانیه باید تکرار شود.

تمرین دوم: در حالت طبیعی و زمانی که احساس دفع ادرار ندارید، می‌توانید تمرینات کیگل را انجام دهید.یک یا دو انگشت به هم چسبیده تمیز و ضدعفونی شده خودرا داخل واژن کنید، سپس سعی کنید ماهیچه های‌ مهبل را منقبض و سفت کنید.

احساس فشار بر روی انگشتان، حتی به اندازه خیلی کم، نشانه ان است که شما در مسیر درستی حرکت میکنید و به درستی به ماهیچه های‌ مربوطه فشار می آورید.

انجام این تمرین روزانه پنج تا ده مرتبه و هر دفعه ده بار توصیه میشود. پس از هشت تا ده هفته از انجام تمرینات، خواهید توانست نشانه های‌ پیشرفت و التیام این وضعیت خودرا مشاهده نمائید.

اگر با انجام مستمر و مدام تمرینات کیگل، هیچگونه تغییری در وضعیت خود مشاهده نکردید، بهتر است با پزشکتان مشورت کنید تا بتوانید از روش های دیگر دکتری، برای رفع مشکل گشادی واژن استفاده کنید.

۱– درمان گشادی واژن با کمک محرک های الکتریکی

یکی از روشهایی که برای رفع گشادی واژن میتوان بکار برد، استفاده از محرک های‌ الکتریکی است. برای ایجاد انقباض و انبساط در ماهیچه های‌ واژن و بخش تحتانی لگن خاصره، جریانی از برق ایجاد می‌شود که با قطع و وصل کردن ان می‌توان ماهیچه را جمع و بعد شل کرد. از این تکنیک می‌توان یک تا چهار روز استفاده کرد،

گرچه شاید در عده ای از زنان با توجه به شرایط بدنی، ماهیچه ها و میزان گشادی واژن، لازم است که انجام اینکار به مدت چند هفته مستمر ادامه یابد.

طبق معمول هر مرحله، با توجه به میزان آمادگی زن، ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد.برای استفاده از این روش برای درمان گشادی واژن، مراجعه به دکتر و انجام ان در مطب در اولویت اول است، گرچه گاه می‌توانید با صلاحدید و تجویز دکتر معالج تان، از دستگاه های‌ ساده و مشابه های‌ خانگی این وسیله، اینکار را در منزل انجام دهید.

۲– رفع گشادی واژن با استفاده از وزنه مخروط واژن

وزنه مخروط واژن، جسمی وزن دار در اندازه تامپون های‌ معمولی «پنبه های‌ دوران قاعدگی» است. مخروط های‌ واژن برای ایجاد فشار بر روی ماهیچه های‌ واژن مورد استفاده قرار می‌گیرند. وزنه مخروط در داخل مهبل کار گذاشته شده و برای مدت زمانی معین در درون ان نگه داشته میشود. طبق معمول روزی دو مرتبه به مدت ۱۵ دقیقه، سبک ترین وزنه در واژن قرار می‌گیرد، به مرور زمان، دقیقا زمانی که زن توانایی نگه‌داری وزنه را در خود مشاهده کرد، وزن وزنه افزایش مییابد. افزایش تدریجی این اجسام، باعث قوی تر شدن و انقباض ماهیچه های‌ واژن شده و ان را تنگ تر می کند.برای استفاده از وزنه مخروط واژن برای درمان گشادی واژن، حتماً با دکتر متخصص خود مشورت کنید تا درصورت صلاحدید ایشان از این روش استفاده کنید.

۳– رفع گشادی واژن با لیرز درمانی

عده ای از پزشکان برای درمان عارضه گشادی واژن لیرز را پیشنهاد می‌دهند، با انجام چند جلسه لیزر می‌توان، واژن را تا حدودی به وضعیت قبلی برگرداند. استفاده از این روش برای درمان گشادی واژن در بانوانی که مشکل نشت ادرار دارند، بسیار مفید به فایده است و مثانه را در مکان و موقعیت بهتری تثبیت می کند.

۴– نیوکنترل، صندلی مخصوصی برای درمان گشادی واژن

نیوکنترل صندلی مخصوصی است که، مجهز به بخش مغناطیسی است و طبق معمول در مطب متخصصان کلیه و مجاری ادراری وجوددارد. بیمار، بنابر تشخیص دکتر، به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بر روی صندلی می‌نشیند، ماهیچه های‌ بخش تحتاتی لگن خاصره توسط امواج مغناطیسی تحریک و منقبض می شوند. این شیوه دو بار در هفته و به مدت ۸ هفته ادامه می‌یابد، تا با قوی تر شدن عضلات لگن مشکل گشادی واژن رفع شود.

۵– جراحی آخرین گام برای درمان گشادی واژن

جراحی رکتوسل یا پرینورافی « تنگ کردن واژن »؛ آخرین گام درمان است. پزشکان به بانوانی که مشکل کشیدگی واژن دارند، جراحی را پیشنهاد میدهند.

دراین روش دیواره های‌ پشتی واژن به هم نزدیک شده و به یک دیگر وصل می شوند ودر بخش بیرونی واژن نیز، می‌توان عمل ترمیم و زیبایی را انجام داد.

جراحی پرینوگرافی را میتوان بلافاصله بعد از زایمان طبیعی انجام داد، دکتر با زدن چند بخیه میتواند واژن را تنگ تر کند.برای رفع گشادی واژن هر یک از روش های پیشنهادی فوق با توجه به تشخیص دکتر و تصمیم شما قابل اجراست، توصیه میکنیم با چند دکتر مجرب مشورت کنید و راه حلی راکه برای شما منطقی تر و بهتر است را برای درمان گشادی واژن انتخاب کنید.(درمان شل شدگی واژن زنان و تنگ کردن واژن)

تهیه و تنظیم مطلب در مجله آموزش زناشویی و جنسی طبتاج http://tebtaj.ir

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نگاه شهوت آمیز به دختران و زنان | چشم چرانی از نظر قرآن کریم

پ ژوئن 4 , 2020
نگاه شهوت آمیز به دختران و زنان به گزارش مجله آموزش جنسی و زناشویی طبتاج متاسفانه بدلیل عدم آگاهی لازم و مناسب مشکلات این چنینی رو به افزایش است و ما قصد داریم توضیحات لازم در زمینه چشم چرانی و نگاه شهوت آمیز را توضیح دهیم. نحوه برخورد با چشم چرانی قرآن علاوه بر این که از نگاه‌های‌ شهوت‌آمیز را نهی میکند، علتش را هم می‌آورد، نگاه‌های‌ شهوت‌آمیز است که منجر به فساد اخلاقی میشود، در روایات هم داریم که نگاه‌های‌ شهوت‌آمیز در همین دنیا موجب ضعف چشم ودر روز قیامت موجب کوری میشود. چشم چرانی چیست؟ چشم چرانی یا “ویریسم” واژه ای فرانسوی است، گرفته شده از “ویر” به معنای “تماشاگر”. این اختلال از لحاظ جسمی برای فرد چشم چران مضر نیست اما برای قربانی آن ناراحت کننده است. فرد چشم چران دارای تکانه ای غیرقابل بازرسی برای دید زدن دیگران و طبق معمول غریبه ها بطور دزدانه دارد. چنین فردی کشش تکرار شونده ای را برای تماشا کردن دیگران از درون پنجره ها، پارکها، اماکن خاص مانند حمامها ؛ استخر و.. دارد. حتما در اخبار و روزنامه ها با مطالبی در مورد نصب دوربین های‌ مخفی در اطاقهای پرو، سالن های‌ آرایش زنانه، باشگاه های‌ ورزشی و.. مواجه شده اید. افرادی که مرتکب این اعمال غیر اخلاقی می شوند عمدتا دچار این اختلال هستند. چشم چران ها عموما مرد هستند و طبق معمول خودرا مخفی نگه می دارند. آیت الله مظاهری در سلسله جلسات اخلاق خود در ماه رمضان، اظهار کردند: یکی از گناهان بزرگ در اسلام، بدحجابی و بی‌حجابی است، پروردگار عالم در قرآن بیش از ده آیه راجع به حجاب و بی‌حجابی و بدحجابی صحبت دارد. به گزارش تالاب وی با اشاره به این که در آیات قرآن کریم بر این موضوع بسیار تاکید شده است، گفتند: در بعضی از آیات علت تأکید هم آمده است بدین وسیله که بی‌حجابی و بدحجابی موجب فساد اجتماع میشود و دشمن بر سر مسلمانها مسلط میشود. او گفت: آیۀ اول راجع به بی‌حجابی و بدحجابی، نگاه‌های‌ شهوت‌انگیز است «قُلْ لِلْمُؤْمِنِینَ یغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَ یحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ» النور، 30؛ «وَقُلْ لِلْمُؤْمِنَاتِ یغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَیحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ…» النور، 31؛ یا رسول الله! به زن و مرد بگو نگاه‌های‌ شهوت‌آمیز نداشته باشید که این نگاه‌های‌ شهوت‌آمیز منجر به فساد و منجر به بی‌عفتی‌ها و بی‌عصمتی‌ها می شود. این مرجع تقلید افزود: قرآن علاوه بر این که از نگاه‌های‌ شهوت‌آمیز را نهی می کند، علتش را هم می‌آورد، نگاه‌های‌ شهوت‌آمیز است که منجر به فساد اخلاقی می شود، نگاه‌های‌ شهوت‌آمیز است که منجر به فساد در جامعه میشود، لذا اول چیزی که قرآن جداً درباره‌اش صحبت میکند، نگاه‌های‌ شهوت‌آمیز است. آیت الله مظاهری عنوان کرد: در روایات هم داریم که نگاه‌های‌ شهوت‌آمیز در همین دنیا موجب ضعف چشم ودر روز قیامت موجب کوری می شود، یکی از علمای بزرگ اصفهان خیلی پیر شده بود، اما چشم های‌ جوانی داشت. به او میگفتند آقا چشمهای جوانی داری، چه کردی؟ می گفت قرآن زیاد خواندم و می خوانم و نگاه به نامحرم هم نداشتم. رئیس حوزه علمیه اصفهان با اشاره به آیه «وَ لاَ تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِیةِ الْأُولَى» الأحزاب‏؛ 33 گفت: این آیه نیز علاوه بر این که زینت کردن مرد و زن در بیرون نهی می کند، علت دارد، می‌فرماید زمان جاهلیت بدحجابی و بی‌حجابی بودو لذا فساد اخلاقی هم بود، شما مسلمانید و باید روش زمان جاهلیت را نداشته باشید و اگر خانمی با زینت، چه از نظر صورت و چه از نظر لباس یا مردی با زینت، چه از نظر صورت و چه از نظر لباس، بیرون بیاید، در روز قیامت نمی تواند در صف مسلمانها باشد. آیت الله مظاهری تصریح کرد: آیۀ «وَ لاَ تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِیةِ الْأُولَى» می‌فرماید کسانی که بدحجاب باشند، کسانی که بی‌حجاب باشند، کسانی که زینت کرده از خانه بیرون بیایند و جلب نظر دیگران کنند، مسلمان واقعی نیستند ودر روز قیامت با افراد زمان جاهلیت محشور میشوند. وی ادامه داد:قرآن می‌فرماید خانم باید در مقابل نامحرم مقنعه سر تا پا پوشیده داشته باشداما قرآن فقط به مقنعه اکتفا نکرده است، می‌فرماید زن مؤمن کسی است که چادر داشته باشد و با چادرش سر تا پا پوشیده باشد، می‌فرماید: «یا أَیهَا النَّبِی قُلْ لِأَزْوَاجِکَ وَ بَنَاتِکَ وَ نِسَاءِ الْمُؤْمِنِینَ یدْنِینَ عَلَیهِنَّ …الأحزاب‏؛ 59؛ یا رسول الله! به همه زن ها بگو در مقابل نامحرم چادر داشته باشید و به واسطۀ چادر خودرا بپوشانید. رئیس حوزه علمیه اصفهان تاکید کرد: دراین آیۀ شریفه هم علت آورده شده است که علامت عفت خانم، چادر خانم است، علامت عفت نجابت خانم، چادر خانم است و خانمی که در مقابل نامحرم در کوچه‌ها بی‌چادر باشد، در پیش خدا در عالم ملکوت شناخته شده به زن عفیف نیست، زن عفیف زنی است که چادر داشته باشد و به واسطۀ چادر سر تا پایش پوشیده باشد. این مرجع تقلید ابراز کرد: قرآن شریف راجع به آقایان و خانمها سفارش می کند که اختلاط بین زن و مرد نباشد، این اختلاط بین زن و مرد و این نگاه‌های‌ شهوت‌آمیز بین زن و مرد در مجالسی که زن و مرد هستند عملی مذموم و حرام که از منظر قرآن کریم موجب بی‌عفتی و مفسده می شود. رئیس حوزه علمیه اصفهان خاطرنشان کرد: مواظب باشید اختلاط بین زن و مرد و جلسۀ زن و مرد و گفتن و خندیدن و شوخیهای بی‌معنا نباشد و بدانید اینگونه مجالس و اینگونه اختلاط های‌ بین زن و مرد، موجب فساد می شود، همین حالا وضع جامعۀ ما از نظر حجاب و بدحجابی و بی‌حجابی خوب نیست و مرضِی آقا امام زمان«عج» نیست. آیت الله مظاهری در همین رابطه به داستانی اشاره کرد و گفت: یکی از بزرگان می گفت یکی از علمای بزرگ خراسان دلش هوای امام زمان کرده بود، لذا نذر کرده بود که در همه مساجد خراسان یک نماز امام نماز بخواند برای این که خدمت آقا برسد. گفته بود نمازها را خواندم تا نماز چهلم و کسی آمد و به من گفت آقا امام زمان دراین خانه است و تو را می‌طلبد، رفتم در خانه و دیدم خانم خانه از دنیا رفته است. آقا امام زمان آمدند نماز این خانم را بخوانند. آقا تعریف این زن را کردند و گفتند که این خانم به خاطر چادرش و به خاطر عفتش در زمان پهلوی از خانه بیرون نیامد و برای همین عفت و عصمتش من آمدم تا نماز میت این خانم را بخوانم. وی افزود: این وضعی که ما در حجاب راجع به خانمها و راجع به اختلاط بین زن و مرد داریم، دشمن را خیلی خوشحال کرده است. همه میدانیم که پهلوی یعنی رضاشاه را انگلیس‌ها روی کار آوردند، انگلیس‌ها وی را برای دو چیز آورده بودند و او هم تا توانست روی آن ها کار کرد، نخست روی حجاب و چادر خیلی کار کرد و خیلی چادرها را پاره کرد و روسری‌ها را برداشت و زن ها را اذیت کرد و دومی هم راجع به مسجد و حسینیه‌ها و این که روضه و نماز جماعت نباشد و بعد هم برداشتن عمامه از سر روحانیت بود. رئیس حوزه علمیه اصفهان یادآور شد: پیغمبر اکرم«ص» می‌فرمودند در شب معراج خانم هایی دیدم که در جهنم از بس آسیب میخوردند، گوشت بدنشان را می‌کندند و می خوردند، جبرئیل به من گفت این ها زنهای بدحجاب و بی‌حجاب هستند و زن و مردهایی که مختلط باهم هستند و بالاخره مراعات حجاب اسلامی را نکردند. * چشم چرانی از منظر قرآن کریم اسلام التفات و عنایت خاصی به حفظ عفت و حیا زن و مرد از بی بند و باریها نشان داده است و علل و عوامل ایجاد آن رابه شدت ممنوع کرده است. از جمله آیاتی که خداوند در آن سفارش به حفظ چشمها از نگاههای منحرف می نماید آیه ۳۰ و ۳۱ سوره نور است . خداوند دراین آیات می فرماید: قل للمؤمنین یغضو من ابصار هم و یحفضوا فروجهم ذلک ازکی آن ا… خبیر بما یصنعون * و قل للمومنات یقضضن من ابصارهنّ و یحفظن فروجهن و لایبدین زینتهنّ إلّا ما ظهر منها ای پیامبر ؛ به مردان با ایمان بگو که هنگام روبه‌رو شدن با زنان چشمهای خودرا از نگاههای آلوده به شهوت بپوشانند و فروج و اندامشان را از کارهای زشت بازدارند … * و ای رسول ؛ به زنان با ایمان بگو که هنگام برخورد با مردان دیدگان خودرا از نگاههای آمیخته به شهوت بپوشانند و فروج اندامشان را از کارهای زشت و ناپسند باز دارند و زینت و آرایش خودرا جز انچه سهوا ظاهر می شود ؛ بر بیگانه آشکار نسازند از این آیه ها چنان برداشت می شود که خداوند متعال نگاه داشتن چشمان از مناظر شهوت انگیز را فقط مخصوص مردان نمیداند و زنان را نیز از این عمل نهی می نماید. نگاه مردان و زنان 1» زن از راه گوش تحریک می شود. زن با داشتن طیف وسیع تری از گیرنده های‌ حسی تمایل به شنیدن واژه های‌ شیرین دارد تا نگاه کردن به شکل و اندام مذکر. حساسیت زن به شنیدن تعریف های‌ بی نظیر چنان قوی است که حتی بعضی از زن ها هنگام شنیدن نغمه های‌ عاشقانه از طرف محبوبشان چشمان خودرا می بندند. 2» مرد از طریق چشم تحریک می شود. مغز مرد برای نگاه کردن به شکل و اندام مؤنث برنامه ریزی شده است. این است که تصورات اروتیک برای مردان بسیار مهم است. 3» مغز مردان برای خیره شدن به زنان برنامه ریزی شده است. هورمون تستوسترون رابه پرخاشگری و خصومت ارتباط میدهند اما این هورمون مسوول میل جنسی هم هست و مردان نسبت به زنان ۶ برابر بیشتر از این هورمون در خونشان دارند. دانشمندان دریافته اند این هورمون بخش تسلط بر رفتارهای تکانه ای و غریزی را مختل می کند. اگرچه این موضوع نیاز به بررسی بیشتری دارد، اما میتوان گفت مردان درست مثل هواپیمایی که روی دستگاه «خلبان خودکار» قرار گرفته باشد، به زنان خیره می شوند ودر عین حال وقتی زن از میدان دیدشان خارج شد، وی را فراموش میکنند. دلایلی که زن را برای مرد جذاب می کند زنان برای جذاب شدن نیازی به هزینه های‌ آنچنانی و تلاش های‌ مداوم ندارند. با کمی تلاش میتوانید از نظر ظاهری همان زنی باشید که مردتان در جستجوی آن است. مو های بلند: یکی از مهم‌ترین معیار های مردان برای زیبایی و جذابیت زنان، داشتن موهایی بلند است. البته نیازی نیست که موی خودرا تا کمر بلند کنید، اگر مو های بلند و مرتبی داشته باشید جذابتر است. اگر مو های بلند دوست ندارید و نگه داری ازآن برای تان سخت است، میتوانید مو های تان رابه گونه ای کوتاه کنید که بلند تر بنظر برسد. کفش های‌ پاشنه بلند: مردان عاشق کفش پاشنه بلند هستند. زنان باید بدانند که پاهای شان در کفش های‌ پاشنه بلند جذابتر بنظر می‌رسد اما می‌دانم این کفش ها آسان نیستند. نیاز نیست یک کفش 10-15 سانتی متری بپوشید تا مردتان را تحت تاثیر قرار دهید. کفشی شما را جذاب و خواستنی می کند که خودتان هم با پوشیدن آن احساس اسانی کنید. لباسی مانند یک خانم: برای کامل کردن گزینه بالا یعنی پوشیدن کفش پاشنه بلند، شما باید یک دامن یا پیراهن انتخاب کنید. مردان دوست دارند زن ها مانند یک خانم لباس بپوشند؛ انها کت و شلوار، بلوز و شلوار را زیاد جذاب نمی‌دانند. لبخند: شگفت آور است یک لبخند ساده تاثیر فوق العاده ای روی مردان دارد. تعداد زیادی از زنان اشتباه میکنند و دوست دارند همواره جدی بنظر برسند. سعی کنید همیشه یک لبخند کوچک به لبان خود داشته باشید ؛ ما انسانها همواره به سمت کسانی جذب میشویم که خوش اخلاق و گشاده رو هستند. چه عاملی باعث نگاه مرد به زن می شود؟ مردها به هیچ عنوان نمیتوانند از تحسین کردن زیبایی زنان خودداری کنند. اما آیا انجام اینکار وقتی پیش همسر یا معشوقه شان هستند درست است؟ مجله سلامت مردان اخیراً رای گیری دراین مورد انجام داده است: – 53 درصد گفتند که اگر موردی باشد حتما نگاه می‌کنند. – 28 درصد گفتند فقط در موارد بسیار خاص و حتما با داشتن عینک آفتابی اینکار را میکنند. – 19 درصد گفتند که هیچ وقت اینکار را نمیکنند چون نمی‌خواهند همسرشان از دست آن ها ناراحت شود. اما برای یک لحظه فکر کنید. زن ها هم از این بدشان نمی‌آید. درست است؟ منظورم این است که مثلا آن 7 پرستاری که به خاطر نگاه کردن به پرونده دکتری جورج کلونی تعلیق شدند الزاماًً به خاطر مسائل دکتری اینکار را نکرده بودند، درست است؟ واقعیت این است که مردها نگاه می‌کنند و زن ها هم نگاه می‌کنند. بیولوژی طوری ما را برنامه ریزی کرده است که به دنبال جفتی مناسب خودمان باشیم و کره چشممان یکی از ابزارهایی است که همه ما برای خرید ازآن استفاده میکنیم. تهیه و تنظیم مطلب در مجله آموزش زناشویی و جنسی طبتاج http://tebtaj.ir

سردبیر

محسن باقری

ما عاشق 'گیلان هستیم و برای گسترش زبان گیلکی و فرهنگ اصیل گیلانی بین مردم سراسر دنیا، از سال 1399، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری هم زبان های عزیزمان در سراسر دنیا، تلاش میکنیم

دسترسی سریع