به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ دکتر ارسلان زارع شامگاه امروز (سه‌شنبه) در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان که برخی مدیران دستگاه های اجرایی نیز از طریق ارتباط تصویری در جلسه حاضر بودند؛ با بیان اینکه همه باید برای تحقق شعار سال تلاش کنند، اظهار داشت: بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی استان، مرتبط با یکدیگر هستند و بایستی بکوشیم تا این فعالیت‌ها، هم‌افزا شوند.

وی افزود: تحقق هدفگذاری ۷۲۰ میلیارد دلاری صادرات غیرنفتی از استان و برگرداندن ۵۰ درصد واحدهای راکد و نیمه راکد به چرخه تولید، نیازمند آن است که زیرساخت‌های تولید را تقویت و زمینه اشتغال را فراهم سازیم.

استاندار گیلان با تصریح اینکه رفع موانع و مشکلات پیش روی تولید، منجر به کاهش بیکاری می شود، یادآور شد: رفع بیکاری، راهی جز سرمایه گذاری و افزایش تولید ندارد و البته صادرات، مکمل آن است.

وی با تاکید بر اهتمام برای تحقق شعار سال گفت: با افزایش واحدهای تولیدی فعال و بازگرداندن واحدهای نیمه فعال به چرخه تولید، زمینه اشتغال بیشتری فراهم می‌شود.

دکتر زارع ادامه داد: واحدهای صنفی، مکمل واحدهای صنعتی هستند ضمن آنکه برخی واحدهای صنفی، خود تولیدکننده بوده و تولید آنها به چرخه اقتصادی بازمی‌گردد بر این اساس؛ در کنار توجه به صنعت، می‌بایست به صنف هم توجه کافی شود.

استاندار گیلان با تاکید بر استفاده از تمامی ظرفیت‌ها برای تقویت زیرساخت‌ها بیان داشت: تقویت زیرساخت ها، پیش نیاز توسعه است و با در نظر داشتن اهمیت تامین انرژی؛ مهمترین زیرساخت، مربوط به حامل های انرژی می‌شود که عامل فعالیت واحدهای تولیدی به شمار می آیند.

شاید این مطالب را نیز بپسندید :   افزایش ۱۰۰ درصدی عملیات اجرایی راه آهن رشت به منطقه آزاد انزلی

دکتر زارع گفت: علی رغم آنکه گیلان یکی از قطب‌های تولید کننده برق است و توان صادرات به شبکه سراسری را دارد؛ اما در کنار برق، داشتن نیروگاه‌هایی که به طور همزمان برق و حرارت تولید می کنند و نیز نیروگاه های گازی در مقیاس کوچک برای واحدهای تولیدی، ضروری است.

وی همچنین بر لزوم استفاده از تجربه های موفق برای شتاب در روند توسعه کشور و استان تأکید و خاطرنشان کرد: رشت یکی از کلانشهرهای ایران است و لازمست برای معضل ترافیک آن، که دشواری هایی هم برای اصناف و هم برای شهروندان ایجاد کرده، چاره اندیشی شود.

در این جلسه مشکلات و رفع موانع موجود در حوزه سرمایه گذاری برای نیروگاه های مقیاس کوچک گازی و نیز راهکارهای موجود برای ساماندهی مشاغل صنفی آلاینده صوتی و زیست محیطی مزاحم بر اساس بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها بررسی شد.

همچنین اعضای شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان نظرات خود را متناسب با دستور جلسه بیان داشتند.

Let’s block ads! (Why?)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 6 =