به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مهر، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست مطبوعاتی این نهاد در پاسخ به این سوال که نظر واشنگتن درباره سند همکاری ۲۵ ساله چین-ایران چیست؛ مدعی شد: همانطور که می‌دانید روابط ما با چین بر پایه رقابت است اما در برخی حوزه‌ها میزان کمی از همکاری تاکتیکی داریم. در روزهای اخیر نیز درباره برخی از این حوزه‌ها صحبت کرده‌ایم و اتفاقاً ایران یکی از این موضوعات است.

پرایس در ادامه ادعاهای خود افزود: چین در باب تلاش‌ها به منظور مهار برنامه هسته‌ای ایران، همکاری کرده است. چین از اعضای اصلی گروه ۱+۵ است و قطعاً علاقه‌ای به این ندارد که شاهد تولید سلاح اتمی توسط ایران باشد چراکه این موضوع موجب بی ثباتی شدید در منطقه‌ای خواهد شد که چین به آن وابسته است.

پرایس در نهایت مدعی شد: ما با همه طرف‌ها ازجمله چین درباره برجام و تحولات آینده آن در تعامل بوده‌ایم. همانطور که قبلاً هم گفته‌ایم همچنان برای یک گفت‌وگوی معنادار با ایران آمادگی داریم تا راهی متقابل برای بازگشت به برجام و تعهدات آن پیدا کنیم و قطعاً ما به تعامل با چین و دیگر کشورها به منظور منصرف کردن آنها از انجام اقداماتی در قبال ایران یا هر موضوع دیگری که تهدیدی برای منافع ما باشد، ادامه خواهیم داد.

Share

The post آمریکا: با چین درباره برنامه هسته‌ای ایران منافع مشترک داریم! appeared first on پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا.

شاید این مطالب را نیز بپسندید :   قیمت سکه ، قیمت طلا ، قیمت دلار و ارز آزاد در بازار امروز ۱۴۰۰/۰۱/۱۹