به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا محسنی عصر شنبه در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا فومن با اشاره به تغییر وضعیت این شهرستان از زرد به نارنجی، اظهار کرد: برخی سهل انگاری‌ها و عدم رعایت فراگیر نکات بهداشتی توسط شهروندان فومنی و مسافران از مهم‌ترین عوامل تغییر رنگ فومن است.

وی با بیان اینکه قطعاً ادامه این روند و عدم توجه به توصیه‌های بهداشتی شهرستان فومن را به وضعیت قرمز می‌رساند، افزود: اعضای ستاد مدیریت کرونا شهرستان فومن باید تمام تمهیدات پیش بینی شده برای کنترل و کاهش آمارها را برای جلوگیری از وخیم‌تر شدن شرایط شهرستان اجرایی کنند.

فرماندار فومن با اشاره به اعمال محدودیت‌های کرونایی با توجه به نارنجی شدن وضعیت شهرستان، گفت: محدودیت‌ها در بخش حضور کارکنان در بانک‌ها، دستگاه‌های اجرایی و اداری و همچنین تعطیلی فعالیت برخی از اصناف باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه فعالیت هتل‌ها، مسافر کاشانه‌ها و مراکز اقامتی نیز محدودیت‌های کرونایی اعمال خواهد شد، اضافه کرد: برگزاری مراسم عزا و عروسی و همچنین مراسم مذهبی نیز با محدودیت همراه خواهد بود.

محسنی با تأکید بر اینکه شهروندان باید بدانند هنوز کرونا کنترل و مهار نشده است، تصریح کرد: تا زمانی که شهروندان دستور العمل های بهداشتی و محدودیت‌ها را رعایت نکنند، تغییر مثبتی را در وضعیت شهرستان شاهد نخواهیم بود.

وی در ادامه به آغاز ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای روستایی و عشایری نیز اشاره کرد و افزود: استفاده از ظرفیت دفاتر پیشخوان و به ویژه بستر نرم افزارهای رایانه‌ای و موبایلی برای ثبت نام باید با وجود این شرایط بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

شاید این مطالب را نیز بپسندید :   تعداد بستری های کرونایی گیلان طی یک سال گذشته بی سابقه است

فرماندار فومن بر ضرورت تشدید نظارت‌ها از بازار و اصناف تأکید کرد و گفت: اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از وضعیت شهرستان در همراهی و مشارکت بیشتر مردم برای کنترل شرایط کمک خواهد کرد.

Let’s block ads! (Why?)

By

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =