به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا محسنی عصر چهارشنبه در جلسه ستاد کرونا فومن با بیان اینکه وضعیت فعلی فومن دور از ذهن نبود، گفت: متأسفانه شهرستان به از نارنجی به قرمز تغییر وضعیت داده است.

محسنی با قدردانی از همکاری و مشارکت مردم در ماه‌های گذشته، تأکید کرد: طی روزهای گذشته تعدادی بیمار کرونای انگلیسی در استان گیلان نیز شناسایی شد که متأسفانه عادی انگاری چنین شرایطی را به وجود آورده است.

فرماندار فومن با بیان اینکه با توجه به وضعیت نارنجی شهرستان باید دستور العمل های بهداشتی با جدیت بیشتر رعایت شود، گفت: محدودیت‌های پیش بینی شده برای شرایط نارنجی نیز باید طی دو هفته آینده مد نظر قرار گرفته و اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه همه گروه‌ها و اصناف باید پروتکل‌ها و دستورالعمل را رعایت کنند، اضافه کرد: مشاغل گروه یک تنها مشاغلی هستند که می‌توانند فعالیت کنند.

محسنی در ادامه با بیان اینکه با اصنافی که این دستورالعمل‌ها را رعایت نکنند در ابتدا تذکر و در صورت تکرار پلمب می‌شوند، ادامه داد: در این شرایط دستگاه‌های نظارتی در بازدیدها با همکاری اماکن پای کار هستند.

وی با اشاره به اینکه نگاه‌ها باید با افزایش سطح آگاهی و اقدام ایجابی باشد و به دنبال برخورد سلبی نیستیم، اظهار کرد: تشکیل کمیته رسانه در اداره ارشاد به صورت مستمر انجام شود تا با تولید محتوا افزایش آگاهی تذکر و بنر در فضای مجازی بپردازند.

فرماندار فومن به تعطیلی اماکن تفریحی و پارک‌ها و غذاخوری‌ها در این ایام اشاره کرد و افزود: منطقه گردشگری قلعه رودخان از دیروز تعطیل بوده و ورود به شهرک ماسوله فقط برای ساکنین آنجا امکانپذیر است.

شاید این مطالب را نیز بپسندید :   ترافیک در محورهای تفرجگاهی و ییلاقی گیلان متراکم است

وی زدن ماسک را در گروه یک الزامی دانست و اضافه کرد: از امروز اتاق اصناف بیشترین نقش را در ارتقای سطح آگاهی اطلاع رسانی داشته تا به اقدامات سلبی نرسیم.

برخورد قاطع با متخلفان محدودیت‌های ترددی

فرمانده انتظامی فومن نیز در ادامه این جلسه بر لزوم بسته بودن قهوه خانه‌ها، قلیان سراها و چایخانه‌ها تاکید کرد و افزود: از امروز در صورت مشاهده خودروهای غیربومی در شهرستان جریمه یک میلیونی و خودروهای بومی در صورت تردد غیر ضروری در ساعت ۲۲ شب جریمه ۲۰۰ هزار تومانی اعمال خواهند شد.

عباس حقیقی نیا با بیان اینکه ساده انگاری بیشترین ضربه را می‌زند، اظهار کرد: همه اطلاع رسانی‌ها در سطح فضای مجازی و بصری در سطح شهرستان صورت گرفته و مشاغلی که می‌توانند در این شرایط فعالیت کنند نیز اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه در شرایط حساس باید سختگیرانه ورود کنیم، افزود: در ماسوله باید اقدامی صورت بگیرد تا فقط خودروهای بومی در ماسوله و ماکلوان ورود کنند.

شناسایی ۲۰۸ فرد مشکوک به کرونا از ابتدای فروردین تاکنون در فومن

مدیر شبکه بهداشت و درمان فومن با بیان اینکه آمار بستری شدگان و افرادی که تست کرونای آنها مثبت اعلام می‌شود در حال افزایش است، بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اتخاذ تدابیر ویژه متناسب با میزان شیوع بیماری تاکید کرد.

عظیم یکتا با اشاره به اینکه از اول فروردین تا دیروز ۲۰۸ نفر مشکوک به کرونا و ۶۴ نفر بستری در بیمارستان داشته ایم افزود: در سال گذشته پنج هزار و ۵۰۰ نفر تست کرونا انجام شد و از این تعداد تست هزار و ۲۰۰ نفر مثبت بوده است.

شاید این مطالب را نیز بپسندید :   واکسیناسیون دام های سبک و سنگین در گیلان آغاز شد

وی ادامه داد: طی ۱۷ روز گذشته نیز دو هزار و ۲۹۰ تست کرونا انجام شد است.

یکتا با بیان اینکه تعداد بیماران کرونا مثبت سرپایی به شدت در شهرستان افزایش پیدا کرده است، افزود: در همه مراکز ما نمونه گیری ها زیاد شده است.

Let’s block ads! (Why?)

By

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 15 =