به گزارش خبرگزاری موج به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه ، شورای قضایی استان گیلان با حضور آیت الله رئیسی رئیس قوه قضاییه، استاندار گیلان و نماینده، ولی فقیه در این استان و جمعی از اعضای شورای عالی قوه قضاییه و همچنین شورای قضایی گیلان برگزار شد.

رئیس قوه قضاییه در این نشست بر لزوم تأمین امکانات مورد نیاز شورا‌های حل اختلاف تاکید کرد و گفت حیات شورا‌های حل اختلاف باید با قدرت ادامه پیدا کند.

همچنین آیت الله رئیسی در واکنش به گزارش معاون اداره کل زندان‌های استان گیلان در خصوص برخی مشکلات زندان‌های این استان، ضمن صدور دستور پیگیری برای حل و فصل هرچه سریعتر برخی مشکلات زندان‌های گیلان گفت: این عیب نیست که ادارات و واحد‌های قضایی در ساختمان‌های استیجاری قرار داشته باشند و در این ساختمان‌ها به مراجعه کنندگان خدمات ارائه دهند بلکه عیب و نقص این است که در زندان‌ها امکانات مناسب وجود نداشته باشد.

رئیس دستگاه قضا افزود: زندانی فقط باید در زندان محکومیت خود را تحمل کند نه اینکه خدای نکرده به خاطر مناسب نبودن بعضی امکانات تنبیه مضاعف متحمل بشود.

آیت الله رئیسی همچنین بر کمک به خانواده‌های زندانیان تاکید کرد و گفت: تحت هیچ شرایطی نباید خانواده‌های زندانیانی که به لحاظ مالی در گرفتاری هستند را فراموش کرد و به هر بهانه‌ای باید به آن‌ها کمک کرد.

رئیس قوه قضاییه همچنین ضمن تشکر از گزارش‌های کارشناسی هیئت ۳۰ نفره اعزامی به گیلان گفت: کار این هیئت باعث شد نیاز‌های واقعی قضایی و حقوقی استان گیلان برجسته شود.

شاید این مطالب را نیز بپسندید :   قوه قضاییه هرچه سریعتر به مشکلات کارخانه رشت الکتریک رسیدگی کند

آیت الله رئیسی با بیان اینکه مصوبه‌ها و پروژه‌های قضایی گیلان باید متناسب با اقلیم این استان اجرا شوند، بر جدی‌تر گرفته شدن موضوع کاداستر در استان‌های شمالی کشور تاکید کرد و گفت: موضوع کاداستر در استان گیلان از ضروریاتی است که بیشتر باید بر روی آن دقت کرد.

رئیس قوه قضاییه همچنین ضمن تاکید بر لزوم تکریم مراجعه کنندگان به واحد‌های قضایی گفت: هیچ فردی نباید پس از مراجعه به واحد‌های قضایی خاطره برخورد نامناسبی در ذهنش بماند.

آیت الله رئیسی با اشاره به لازم به سرانجام رساندن همه پرونده‌های معوقه در کشور گفت: برای هیچ پرونده‌ای بن بست وجود ندارد.

رئیس قوه قضاییه همچنین بر رسیدگی و پیگیری تک تک نامه‌های مردمی که در سفر به گیلان واصل شده تاکید کرد و گفت: داد مردم نباید برای یک قاضی یا کارمند واحد قضایی عادی شود بلکه این داد باید برای قاضی و کارمند امری غیرعادی به حساب بیاید و او در صدد ستاندن داد مردم برآید.

آیت الله رئیسی همچنین سازمان بازرسی کل کشور را مامور نظارت بر اجرای مصوبات سفر به استان گیلان به خصوص در زمینه احیای کارخانجات این استان کرد و خطاب به رئیس سازمان بازرسی کل کشور که در جلسه حاضر بود گفت که در انجام نظارت‌های سفر به گیلان یک روز هم تاخیر ایجاد نشود.

رئیس قوه قضاییه همچنین از استاندار گیلان خواست که در یک ماه و نیم باقی مانده از سال هر اندازه که می‌تواند برای اجرای پروژه‌های مصوب این سفر به خصوص در حوزه‌های پزشکی قانونی و زندان‌ها که مستقیماً با مردم در ارتباط هستند، تامین اعتبار کند.

شاید این مطالب را نیز بپسندید :   بسیج موج چهارم کرونا را مهار می‌کند

Let’s block ads! (Why?)

By

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + هشت =