به گزارش  ندای گیلان از رشت،مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان امروز با اعلام این خبر گفت: ذخیره آب پشت سد سفیدرود درحال حاضر یک میلیارد و ۷۵ میلیون مترمکعب است.

وحید خرمی با بیان اینکه دبی ورودی آب سد سفیدرود در حال حاضر ۱۲۱ مترمکعب بر ثانیه است افزود: این حجم ورودی آب به سد، در مقایسه با پارسال به نصف کاهش یافته است که نگران کننده است.

وی علت کاهش شدید آورد آب سد سفید رود را ذوب شدن زودهنگام پوشش برف کوهستان‌های حوزه آبریز سدسفیدرود به علت وزش باد گرم در زمستان دانست وگفت: در حال حاضر پوشش برف قابل ملاحظه‌ای در این کوهستان‌ها وجود ندارد تا تامین کننده ورودی آب سد سفیدرود در ماه‌های آینده باشد که براساس تصمیم اعضای کمیته منابع ومصارف آب استان، نوبت بندی آب این سد برای مدیریت توزیع، در زمان مناسب انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان، از کشاورزان خواست از آب حاصل از بارندگی‌ها برای شخم زدن و آماده سازی شالیزار‌ها استفاده کنند تا آب سد سفیدرود، صرف کاشت و داشت برنج شود.

نوشته سرریز شدن آب سد سفیدرود و برنامه ریزی برای نوبت بندی آب اولین بار در پایگاه خبری ندای گیلان|اخبار گیلان و ایران پدیدار شد.

شاید این مطالب را نیز بپسندید :   بازدید مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از پروژه های فاضلاب بندرانزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 4 =