اجرای مجدد طرح غربالگری شهید سلیمانی در استان گیلان

محمود قاسم‌نژاد گفت: با توجه به جهش میزان ابتلا به کرونا در گیلان طرح شهید سلیمانی مجدداً در استان اجرایی می‌شود.

جانشین ستاد کرونا گیلان اظهار داشت: با توجه به شرایط مرتبط به روزهای پایانی سال و نیاز مردم به خریدهای نوروزی و همچنین مسافر پذیر بودن استان گیلان، بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا و رنگ‌بندی اعلام شده شهرها نسبت به اعمال محدودیت‌ها اقدام شد.

جانشین ستاد کرونا استان گیلان با بیان اینکه نظارت‌های لازم در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌ویژه در اماکن عمومی و بخش‌های مختلف صورت گرفت اضافه کرد: با توجه به زرد بودن رنگ‌بندی کرونایی شهرستان‌های گیلان در اوایل سال جدید، ممنوعیتی در خصوص مسافرت وجود نداشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: با وجود هشدارهای لازم درباره عدم مسافرت و دید و بازدید‌های نوروزی اما متأسفانه با عادی انگاری اوضاع از سوی برخی از هموطنان و افزایش میزان مسافرت‌ها و دید و بازدیدهای نوروزی شاهد جهش میزان ابتلا به کرونا در سطح گیلان بودیم.

قاسم‌نژاد با بیان اینکه بر اساس مصوبات ستاد مدیریت کرونای ملی از این پس محدویت‌هایی در گیلان اعمال می‌شود عنوان داشت: با توجه به افزایش آمار مبتلایان بعد از سفرهای نوروزی، مصوب شد که نظارت شدیدی بر قرنطینه بیماران با آزمایش مثبت کرونا انجام گیرد.

جانشین ستاد کرونا استان گیلان تصریح کرد: بر این اساس تمامی دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد مقابله با کرونا باید نسبت به تشدید نظارت‌ها و اعمال محدودیت‌ها با توجه به رنگ‌بندی اعلام شده هر شهر اقدام کرده و این امر کلیه فعالیت‌ها به‌ویژه اصناف را نیز شامل می‌شود.

شاید این مطالب را نیز بپسندید :   احتمال قرمز شدن کامل استان گیلان وجود دارد/ هشدارها جدی گرفته شود

وی درباره محدودیت‌های در نظر گرفته شده برای مراسمات مذهبی ماه مبارک رمضان گفت: درباره ماه مبارک رمضان، برنامه‌های لیالی قدر، فعالیت تمامی مساجد و اماکن مذهبی با توجه به رنگ‌بندی اعلام شده شهرها در جلسه آینده ستاد استانی کرونا تصمیم‌گیری می‌شود.

جانشین ستاد کرونا استان گیلان با بیان گروهای پر خطر در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار می‌گیرند ابراز داشت: با توجه به عملکرد خوب طرح شهید قاسم سلیمانی اجرای دوباره طرح در دستور کار تمامی دستگاه‌های اجرایی قرار می‌گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان خاطرنشان کرد: همچنین مقرر شده که کلیه کارگروه‌های زیر مجموعه ستاد استانی مقابله با کرونا نسبت ارتقاء آگاهی عمومی مردم و همچنین نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام لازم را به عمل آورند.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

Let’s block ads! (Why?)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 5 =