دبیر شورای زکات استان گیلان: فقط پایگاه‌های مورد تائید شورای زکات مجاز به جمع‌آوری فطریه هستند

به گزارش سایت خبرخوان گیلان رشت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، عباس اهرابی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صندوق‌هایی که نسبت به جمع‌آوری فطریه فعالیت می‌کنند باید مجوز شورای زکات داشته باشند و مردم توجه کنند که به پایگاه‌های دارای مجوز شورای زکات استان گیلان فطریه خود را پرداخت کنند.

 مدیرکل کمیته امام خمینی(ره) گیلان با اشاره به اینکه فقط پایگاه‌هایی که مجوز شورای زکات استان را دارند نسبت به جمع‌آوری زکات فطریه مردم اقدام می‌کنند تصریح کرد: این پایگاه‌ها از جمله، پایگاه‌های کمیته امداد، مراکز نیکوکاری، بهزیستی، موسسات خیریه، مساجد، مصلی‌ها و شوراهای زکات روستاها هستند.

 اهرابی با اشاره به اینکه مردم نسبت به سوءاستفاده عده‌ای در این روز‌های نزدیک به عید فطر هوشیار باشند خاطرنشان کرد: پلیس با افراد یا مراکزی که بدون داشتن مجوز از سوی شورای زکات اقدام به دریافت فطریه در درب منازل شهروندان می‌کنند و یا در فضای مجازی شماره کارتی اعلام می‌کنند برخورد خواهد کرد.

دبیر شورای زکات استان گیلان با بیان اینکه دبیرخانه شورای زکات بر عهده کمیته امداد است عنوان کرد: میزان زکات فطریه جمع‌آوری شده سال گذشته در استان گیلان حدود 11 میلیارد تومان بود که توسط شورای زکات استان گیلان جمع‌آوری شد و در بین نیازمندان استان توزیع شد.

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان اظهار داشت: به دلیل شرایط خاصی که ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا در کشور حاکم شده است، کمیته امداد استان گیلان با فراهم کردن زیر ساخت‌های الکترونیکی آماده جمع‌آوری فطریه مردم می‌باشد و کد دستوری  #013*8877*  آماده دریافت زکات فطریه به صورت الکترونیکی است.

دبیر شورای زکات استان گیلان گفت: در محل‌هایی که ستاد کرونا استان گیلان اجازه برپایی نماز عید سعید فطر را می‌دهد، صندوق‌هایی برای جمع‌آوری زکات فطریه و دستگاه‌های کارتخوان موجود است و همچنین زکات فطریه جمع‌آوری شده در کوتاه‌ترین زمان به حساب نیازمندان واریز می‌شود و میزان و مبلغ زکات فطریه برای هر نفر بر اساس قوت غالب و طبق نظر مراجع تقلید مشخص می‌شود.

به گزارش تسنیم، شماره کارت  6037997950059569 جهت زکات فطریه عام، شماره کارت 6037997950067836 جهت پرداخت زکات فطریه سادات، شماره کارت 6037997950076100 جهت کفاره غیرعمد و همچنین شماره کارت 6037997950084377 جهت کفاره عمد در اختیار مردم استان گیلان قرار داد.

انتهای پیام/613/ ع

Adblock test (Why?)

تمامی محتوا و اخبار سایت خبرخوان گیلان رشت به صورت اتوماتیک از منابع معتبر خبری ایران و گیلان جمع آوری شده و سایت گیلان رشت هیچ گونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 14 =