سرهنگ امین یادگاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم  رشت اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری بحث اقتصاد و تولید بوده و این مسئله را از سال‌های گذشته تاکنون در بحث نامگذاری سال‌ها لحاظ کردند.

معاون سیاسی فرمانده سپاه استان گیلان گفت: در این راستا مسئولان، دولت و شوراها هر کدام بنابر وظایف و شرایطی که دارند باید ببینند که تولید به چه عناصری نیازمند است و ظرفیت‌های هر استان را با توجه به شرایط بومی آن بشناسند.

 وی با بیان اینکه نخستین گام در تولید شناخت ظرفیت‌های بومی آن استان و شهرستان است افزود: پس از شناسایی ظرفیت‌ها در وهله دوم باید هدف‌گذاری مناسب با توجه به ظرفیت‌های موجود انجام شود که در سطح کلان این وظیفه برعهده رئیس جمهور و وزرا و در شهرها و روستاها برعهده شوراها است.

یادگاری با اشاره به اینکه پس از مرحله هدف‌گذاری باید تولید را آغاز کرده و به سمت اقتصاد درون‌زا هدایت کنیم ابراز داشت: سرمایه‌گذاری بر روی شرکت‌های کوچک و بزرگ باید در تولید لحاظ شده و همچنین سیاست‌های خوبی از جانب دولت و در سطح استان‌ها و شورای شهرها و روستاها انجام شود.

معاون سیاسی فرمانده سپاه استان گیلان خاطرنشان کرد: اکنون بسیاری از کشورهای پیشرفته بر روی احیای شرکت‌های کوچک و متوسط متمرکز شده‌اند تا به جای شرکت‌های چند ملیتی شرکت‌های کوچک را توسعه داده و احیا کنند.

وی مهم‌ترین بحث در تولید را یادگیری فناوری‌های مربوطه به جای انتقال فن‌آوری دانست و افزود: باید این امر در سطح کلان و دولت مورد توجه قرار گیرد؛ رئیس انجمن بین‌المللی اقتصاد دانشگاه هاروارد می‌گوید قدرت چین به جهت صادرات آن بوده و دلیل آن هم درون‌زا کردن فناوری در این کشور است.

شاید این مطالب را نیز بپسندید :   به‌صدا درآمدن زنگ خطر کرونا در گیلان؛ «لنگرود» هم نارنجی شد

یادگاری اظهار داشت: بنابراین یکی از کارهایی که باید دولت و مسئولان در بخش تولید به آن اهتمام داشته باشند این است که به جای اینکه فن‌آوری را به کشور انتقال دهیم باید فناوری‌ها را یاد گرفته و درون‌زا کنیم.

معاون سیاسی فرمانده سپاه استان گیلان پشتیبانی از تولید در حوزه‌های مختلف مالی، حقوقی و قضایی را امری مهم تلقی کرد و عنوان داشت: در حوزه کشاورزی خرید تضمینی محصولات یکی از حوزه‌های پشتیبانی تولیدات کشاورزی است که خود یک پشت‌گرمی برای کشاورزان ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه بخشی از حمایت‌ها مربوط به حمایت‌های بانکی بوده و توسط بورس یا دولت انجام می‌شود گفت: حمایت‌های حقوقی اعم از راه‌اندازی کسب و کارها، رایزنی‌های بازرگانی و اقتصادی بوده و باید مسئولان نسبت به این امر اهتمام داشته باشند.

یادگاری با اشاره به اینکه در زمینه مانع‌زدایی‌ها باید موانع قانونی در جهت راه‌اندازی کسب و کارها و ایجاد شرکت‌ها تسهیل شود افزود: مبارزه با قاچاق و کنترل مبادی ورودی و خروجی باید جز سیاست‌های کلان باشد تا تولیدکننده‌ها به فروش محصولات خود امیدوار شوند.

وی سهولت راه‌اندازی کسب و کار را از حوزه‌های پشتیبانی و مانع‌زدایی خواند و تصریح کرد: از سال 2004 بانک جهانی کشورها را بر اساس شاخصه سهولت کسب و کار تقسیم‌بندی کرده و به آن‌ها نمره می‌دهد که متأسفانه سهولت انجام کسب و کار در کشور ما رتبه 128 دنیا را دارد.

معاون سیاسی فرمانده سپاه استان گیلان گفت: راه‌اندازی یک کسب و کار در بسیاری از کشورها بین نیم الی 3 و نیم روز به طول می‌انجامد که این زمان در ایران حدود 72 روز است که زمان بسیار زیاد بوده و ما باید موانع موجود بر سر راه تولید و ایجاد کسب و کار را برطرف کنیم.

شاید این مطالب را نیز بپسندید :   تفاوت قیمت با استان‌های همجوار مشکل اصلی بازار مرغ گیلان است

انتهای پیام/614/ح

Let’s block ads! (Why?)

By

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =